Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skanzen. Co znamená pojem Skanzen z kategorie Kultura?

Co je to Skanzen? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Skanzen

Skanzen je muzeum v přírodě zaměřené na národopis (etnografii). Ve skanzenu jsou shromážděny ukázky lidových staveb, hospodářských stavení, zemědělských a jiných strojů a předmětů každodenního použití (historické vybavení domácností - nábytek, hračky, kuchyňské náčiní apod.). Ve skanzenech se lze běžně setkat s názornými ukázkami dobových činností, např. v podobě ukázek různých řemesel. Ve skanzenech se také konají různé akce zaměřené na lidové zvyky a tradice, trhy atd.


Co je to Skanzen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skanzen. Co znamená pojem Skanzen z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Skanzen s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Skanzen se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: význam, slovník, přesný výraz, význam slova, Kultura, odborné názvosloví, pojem, terminus technicus, termín, formulace, Skanzen, Kultura, popis, co to je, přesný význam, co znamená, informace, názvosloví


Pojem Skanzen je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Skanzen? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Muzeum v přírodě nebo též skanzen (skansen), je specializovaná národopisná muzejní expozice, nacházející se pod širým nebem. Podle definice Jiřího Langera to je vědecká instituce, která odbornou formou interpretuje a uchovává lidovou kulturu formou specializované muzejní expozice ve volné přírodě. Má v sobě zahrnovat prostorové, časové, sociální, kulturní a přírodní souvislosti a podávat komplexní obraz lidové kultury.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Skanzen ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Skanzen ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Skanzen ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Skanzen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Skanzen ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Skanzen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Skanzen například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Skanzen? resp. jaká je definice slova Skanzen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skanzen, odpověď na dotaz co je to Skanzen?. Víte např. kdo to je Daniel Veselý? Znáte a víte kdo je P.C. Roberts? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Skanzen i v jiných kategoriích (než Kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.