Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skanzen. Co znamená odborný pojem Skanzen z kategorie Kultura?

Co je to Skanzen? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Skanzen

Skanzen je muzeum v přírodě zaměřené na národopis (etnografii). Ve skanzenu jsou shromážděny ukázky lidových staveb, hospodářských stavení, zemědělských a jiných strojů a předmětů každodenního použití (historické vybavení domácností - nábytek, hračky, kuchyňské náčiní apod.). Ve skanzenech se lze běžně setkat s názornými ukázkami dobových činností, např. v podobě ukázek různých řemesel. Ve skanzenech se také konají různé akce zaměřené na lidové zvyky a tradice, trhy atd.

Co je to Skanzen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skanzen. Co znamená odborný pojem Skanzen z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Skanzen? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Skanzen se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, definice pojmu, synonymum, co to je, význam pojmu, význam slova, co je to Skanzen?, význam, vysvětlení, názvosloví, co znamená, definice, popis, informace, formulace, přesný význam, slovo


Pojem Skanzen je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skanzen? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Muzeum v přírodě nebo též skanzen (skansen), je specializovaná národopisná muzejní expozice, nacházející se pod širým nebem. Podle definice Jiřího Langera to je vědecká instituce, která odbornou formou interpretuje a uchovává lidovou kulturu formou specializované muzejní expozice ve volné přírodě. Má v sobě zahrnovat prostorové, časové, sociální, kulturní a přírodní souvislosti a podávat komplexní obraz lidové kultury.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Skanzen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Skanzen ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skanzen ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Skanzen ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Skanzen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Skanzen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Skanzen například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte co to je Skanzen? resp. co označuje slovo Skanzen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skanzen, odpověď na dotaz co je to Skanzen?. Víte např. kdo to je Kmotřenec? Znáte a víte kdo je Učitel národů? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Skanzen v jiné sekci než kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.