Co je to?
Definice výrazu Skanzen. Co znamená odborný pojem Skanzen z kategorie Kultura?

Co je Skanzen? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Skanzen?

Skanzen je muzeum v přírodě zaměřené na národopis (etnografii). Ve skanzenu jsou shromážděny ukázky lidových staveb, hospodářských stavení, zemědělských a jiných strojů a předmětů každodenního použití (historické vybavení domácností - nábytek, hračky, kuchyňské náčiní apod.). Ve skanzenech se lze běžně setkat s názornými ukázkami dobových činností, např. v podobě ukázek různých řemesel. Ve skanzenech se také konají různé akce zaměřené na lidové zvyky a tradice, trhy atd.

Co je to Skanzen? Význam slova, termín, Definice výrazu Skanzen. Co znamená odborný pojem Skanzen z kategorie Kultura?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Skanzen je v sekci kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, význam slova, synonymum, názvosloví, kultura, formulace, význam, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, slovo, popis, informace, definice pojmu, co to je, lexikon, definice


Pojem Skanzen je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Skanzen?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Muzeum v přírodě nebo též skanzen (skansen), je specializovaná národopisná muzejní expozice, nacházející se pod širým nebem. Podle definice Jiřího Langera to je vědecká instituce, která odbornou formou interpretuje a uchovává lidovou kulturu formou specializované muzejní expozice ve volné přírodě. Má v sobě zahrnovat prostorové, časové, sociální, kulturní a přírodní souvislosti a podávat komplexní obraz lidové kultury.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Skanzen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Skanzen na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skanzen ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Skanzen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Skanzen ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Skanzen na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skanzen například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Skanzen? resp. co je to Skanzen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skanzen, odpověď na dotaz co je to Skanzen?. Víte např. kdo to je Robert Koch? Znáte a víte kdo je Libertarián? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.