Co je to?
Definice odborného termínu, slova NIMBY. Co znamená pojem NIMBY z kategorie Zkratky?

Co je NIMBY?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu NIMBY?

Pochází je zkratka pocházející z anglického "Not In My BackYard". Česky řečeno Ne na mém dvorku. Je to vcelku pochopitelný, avšak pokrytecký postoj k nejrůznějším (především obecně prospěšným) stavbám. Kdo z vás by chtěl mít za svým barákem dálnici? Spalovnu komunálního odpadu? Důl na uhlí? Kouřící tepelnou elektrárnu? Jadernou elektrárnu? Jakoukoliv továrnu? Úložiště radioaktivních materiálů? Rušnou nemocnici? Letiště?
Motivací pro postoj NIMBY jsou hlavně ekonomické důvody - obavy z ekonomických škod. K ekonomickým důvodům patří předpoklad snížení ceny pozemků, resp. jejich neprodejnost. Mezi další důvody patří ohrožení zdraví zvýšeným hlukem, vypouštěním chemických látek, radioaktivity, riziko nehody (dopravní nehoda, protržení přehrady, "exploze atomové elektrárny", atd.), placení dodatečných nákladů (externích) - např. praskající zdi, zhoršení úrody či kvality pitné vody, atd.


Co je to NIMBY? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova NIMBY. Co znamená pojem NIMBY z kategorie Zkratky?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu NIMBY? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz NIMBY patří do sekce zkratky

Klíčová slova: zkratky, wiki, přesný výraz, lexikon, heslo, co to je, synonymum, slovo, definice, terminus technicus, popis, přesný význam, význam slova, zkratky, formulace, terminologie, názvosloví, vysvětlení


Pojem NIMBY je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín NIMBY? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Spojení písmen NIMBY je akronym, tvořený počátečními písmeny anglických slov Not In My Back Yard, tj. česky „ne na mém dvorku“. Charakterizuje postoje lidí, kteří odmítají, aby nějaká obecně spíše prospěšná nebo dokonce nezbytná stavba byla nablízku jejich domova. Předmětem takových protestů bývá typicky dálnice, letiště, skládka, ale také věznice nebo útulek pro uprchlíky. Pojem se poprvé vyskytl v USA, počátkem 80. let 20. století.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo NIMBY ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo NIMBY ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem NIMBY na Youtube

Hledat frázi NIMBY ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem NIMBY ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi NIMBY na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo NIMBY například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu NIMBY? resp. jaký je význam slova NIMBY? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NIMBY, odpověď na dotaz co je to NIMBY?. Víte např. kdo to je Manažer? Znáte a víte kdo je Štefan Margita? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v zkratky. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, nIMBY, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.