Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Savý papír. Co znamená pojem Savý papír z kategorie Různé?

Co je Savý papír? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Savý papír?

Savý papír je speciální druh papíru, kterým se odsává nadbytečný inkoust z plnicího pera, popřípadě inkoustové skvrny. Je jím také možno osušit čerstvě napsaný text. Dříve patřil ke standardnímu vybavení školního sešitu.
Pro jeho držení byly zhotoveny držáky, které bránily rozmazání textu při vysoušení, Hovorově se savý papír označuje jako piják. Pijáky byly vyráběny v pastelových barvách, nejčastěji v růžové.

Co je to Savý papír? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Savý papír. Co znamená pojem Savý papír z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Savý papír se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: slovník, synonymum, heslo, terminus technicus, Savý papír, odborný výraz, přesný význam, lexikon, informace, odborné názvosloví, co je to Savý papír?, termín, co znamená, terminologie, definice, názvosloví, definice pojmu, význam slova


Pojem Savý papír je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Savý papír dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Savý papír (hovorově piják) je druh papíru určen k nasávání zejména přebytečného inkoustu a inkoustových skvrn (kaněk) z plnicího pera, nebo k osušení čerstvého zápisu (např. při podpisech smluv apod.). Dříve býval výbavou školních sešitů žáků, standardně umísťován za poslední stránku.

Další informační zdroje

Najít termín Savý papír ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Savý papír ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Savý papír ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Savý papír ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Savý papír ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Savý papír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Savý papír například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte co znamená slovo Savý papír? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Savý papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Savý papír, odpověď na dotaz co je to Savý papír?. Víte např. kdo to je Jiří Dědeček? Znáte a víte kdo je Hana Lipovská? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Savý papír i v jiné části webu než je kategorie různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.