Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mononukleóza. Co znamená pojem Mononukleóza z kategorie Nemoce?

Co je to Mononukleóza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mononukleóza

Mononukleóza je infekční onemocnění virového původu. Někdy bývá označována jako tzv. nemoc z líbání. Nejčastěji postiženými jsou děti a dospívající. Zpočátku bývá mononukleóza zaměňována za angínu kvůli podobnosti příznaků, ale na rozdíl od angíny na ni nezabírají antibiotika (těmi se léči nemoci bakteriálního, nikoliv virového původu). Nemoc se nejčastěji přenáší prostřednictvím slin. Má poměrně dlouhou inkubační dobu (až 6 týdnů) a po prodělání nemoci je nutné dodržovat několik měsíců jaterní dietu. Prodělané onemocnění zanechává doživotní imunitu.


Co je to Mononukleóza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mononukleóza. Co znamená pojem Mononukleóza z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Mononukleóza) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mononukleóza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: formulace, wiki, přesný výraz, Mononukleóza, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, vysvětlení, co to je, Nemoce, význam, termín, informace, slovo, definice, Nemoce, význam slova


Pojem Mononukleóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Mononukleóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Mononukleóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Mononukleóza ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Mononukleóza na Youtube

Vyhledat termín Mononukleóza na Google.cz

Hledat pojem Mononukleóza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mononukleóza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Mononukleóza? resp. co znamená Mononukleóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mononukleóza, odpověď na dotaz co je to Mononukleóza?. Víte např. kdo to je Donchuán? Znáte a víte kdo je František Josef I? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.