Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mononukleóza. Co znamená pojem Mononukleóza z kategorie Nemoce?

Co je to Mononukleóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mononukleóza

Mononukleóza je infekční onemocnění virového původu. Někdy bývá označována jako tzv. nemoc z líbání. Nejčastěji postiženými jsou děti a dospívající. Zpočátku bývá mononukleóza zaměňována za angínu kvůli podobnosti příznaků, ale na rozdíl od angíny na ni nezabírají antibiotika (těmi se léči nemoci bakteriálního, nikoliv virového původu). Nemoc se nejčastěji přenáší prostřednictvím slin. Má poměrně dlouhou inkubační dobu (až 6 týdnů) a po prodělání nemoci je nutné dodržovat několik měsíců jaterní dietu. Prodělané onemocnění zanechává doživotní imunitu.


Co je to Mononukleóza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mononukleóza. Co znamená pojem Mononukleóza z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mononukleóza můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mononukleóza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, termín, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, význam slova, význam, popis, pojem, heslo, Nemoce, Nemoce, lexikon, Mononukleóza, co je to Mononukleóza?, synonymum


Pojem Mononukleóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Mononukleóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Mononukleóza ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Mononukleóza na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mononukleóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Mononukleóza ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Mononukleóza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mononukleóza například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Mononukleóza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mononukleóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mononukleóza, odpověď na dotaz co je to Mononukleóza?. Víte např. kdo to je Domkář? Znáte a víte kdo je František Josef I? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.