Co je to?
Definice odborného termínu, slova RPSN. Co znamená pojem RPSN z kategorie Bankovnictví?

Co je RPSN? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu RPSN

RPSN je zkratka pro víceslovní pojem z oblasti bankovnictví, kterým je roční procentní sazba nákladů. Jedná se o konkrétní číslo, podle kterého je možno posuzovat výhodnost úvěru nebo půjčky. Čím je RPSN nižší, tím je úvěrový produkt pro koncového klienta výhodnější.
RPSN udává procentuální podíl, který musí dlužník, respektive uživatel finančního produktu zaplatit jeho poskytovateli v souvislosti s veškerými věcmi ohledně řešení dané úvěrové smlouvy.


Co je to RPSN? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova RPSN. Co znamená pojem RPSN z kategorie Bankovnictví?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu RPSN? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz RPSN patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: RPSN, názvosloví, co znamená, vysvětlení, definice, co je to RPSN?, lexikon, heslo, terminus technicus, odborné názvosloví, slovo, co to je, přesný význam, formulace, slovník, význam, wiki, význam slova


Pojem RPSN je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu RPSN dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

RPSN (roční procentní sazba nákladů) je číslo, které má umožnit spotřebiteli lépe vyhodnotit výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného úvěru. RPSN udává procentuální podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit za období jednoho roku v souvislosti se splátkami, správou a dalšími výdaji spojenými s čerpáním úvěru.


Poskytovatel spotřebitelského úvěru je v Česku od 1. ledna 2002 ze zákona povinen uvádět u své nabídky i RPSN (tato povinnost je částečně omezena, RPSN se nemusí uvádět např. u úvěrů nižších než 5000 Kč nebo vyšších než 1 880 000 Kč, u hypoték atd.). Pokud poskytovatel tuto povinnost nesplní, je jím poskytnutý úvěr automaticky úročen diskontní sazbou ČNB (což je zpravidla pro zákazníka výrazně výhodnější). Obdobnou povinnost mají i poskytovatelé v ostatních zemích EU, vyplývá ze směrnice 98/7/ES.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín RPSN ve vyhledávači Qwant

Najít slovo RPSN ve Wikizdrojích

Vyhledat termín RPSN ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo RPSN ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo RPSN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo RPSN na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo RPSN například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo RPSN? resp. co znamená RPSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RPSN, odpověď na dotaz co je to RPSN?. Víte např. kdo to je Jeřábník? Znáte a víte kdo je Notorik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo RPSN i v jiné části webu než je kategorie bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?