Co je to?
Výraz, termín, definice slova RPSN. Co znamená odborný pojem RPSN z kategorie Bankovnictví?

Co je RPSN?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova RPSN?

RPSN je zkratka pro víceslovní pojem z oblasti bankovnictví, kterým je roční procentní sazba nákladů. Jedná se o konkrétní číslo, podle kterého je možno posuzovat výhodnost úvěru nebo půjčky. Čím je RPSN nižší, tím je úvěrový produkt pro koncového klienta výhodnější.
RPSN udává procentuální podíl, který musí dlužník, respektive uživatel finančního produktu zaplatit jeho poskytovateli v souvislosti s veškerými věcmi ohledně řešení dané úvěrové smlouvy.


Co je to RPSN? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova RPSN. Co znamená odborný pojem RPSN z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu RPSN? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo RPSN je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: wiki, význam slova, formulace, slovník, pojem, přesný význam, odborný výraz, odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, RPSN, popis, význam, slovo, co je to RPSN?, vysvětlení, bankovnictví, termín


Pojem RPSN je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem RPSN? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

RPSN (roční procentní sazba nákladů) je číslo, které má umožnit spotřebiteli lépe vyhodnotit výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného úvěru. RPSN udává procentuální podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit za období jednoho roku v souvislosti se splátkami, správou a dalšími výdaji spojenými s čerpáním úvěru.


Poskytovatel spotřebitelského úvěru je v Česku od 1. ledna 2002 ze zákona povinen uvádět u své nabídky i RPSN (tato povinnost je částečně omezena, RPSN se nemusí uvádět např. u úvěrů nižších než 5000 Kč nebo vyšších než 1 880 000 Kč, u hypoték atd.). Pokud poskytovatel tuto povinnost nesplní, je jím poskytnutý úvěr automaticky úročen diskontní sazbou ČNB (což je zpravidla pro zákazníka výrazně výhodnější). Obdobnou povinnost mají i poskytovatelé v ostatních zemích EU, vyplývá ze směrnice 98/7/ES.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo RPSN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo RPSN ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo RPSN na Google obrázcích

Najít pojem RPSN ve Wikizdrojích

Najít termín RPSN ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo RPSN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo RPSN například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je RPSN? resp. co je to RPSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RPSN, odpověď na dotaz co je to RPSN?. Víte např. kdo to je Benito Mussolini? Znáte a víte kdo je Notorik? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, směnky, rPSN, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?