Co je to?
Definice výrazu, termínu RPSN. Co znamená odborný pojem RPSN z kategorie Bankovnictví?

Co je to RPSN? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu RPSN?

RPSN je zkratka pro víceslovní pojem z oblasti bankovnictví, kterým je roční procentní sazba nákladů. Jedná se o konkrétní číslo, podle kterého je možno posuzovat výhodnost úvěru nebo půjčky. Čím je RPSN nižší, tím je úvěrový produkt pro koncového klienta výhodnější.
RPSN udává procentuální podíl, který musí dlužník, respektive uživatel finančního produktu zaplatit jeho poskytovateli v souvislosti s veškerými věcmi ohledně řešení dané úvěrové smlouvy.


Co je to RPSN? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu RPSN. Co znamená odborný pojem RPSN z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova RPSN můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz RPSN je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam, terminus technicus, význam slova, co je to RPSN?, lexikon, význam pojmu, heslo, termín, co znamená, wiki, vysvětlení, Bankovnictví, Bankovnictví, terminologie, slovo, přesný výraz, co to je, formulace


Pojem RPSN je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu RPSN?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

RPSN (roční procentní sazba nákladů) je číslo, které má umožnit spotřebiteli lépe vyhodnotit výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného úvěru. RPSN udává procentuální podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit za období jednoho roku v souvislosti se splátkami, správou a dalšími výdaji spojenými s čerpáním úvěru.


Poskytovatel spotřebitelského úvěru je v Česku od 1. ledna 2002 ze zákona povinen uvádět u své nabídky i RPSN (tato povinnost je částečně omezena, RPSN se nemusí uvádět např. u úvěrů nižších než 5000 Kč nebo vyšších než 1 880 000 Kč, u hypoték atd.). Pokud poskytovatel tuto povinnost nesplní, je jím poskytnutý úvěr automaticky úročen diskontní sazbou ČNB (což je zpravidla pro zákazníka výrazně výhodnější). Obdobnou povinnost mají i poskytovatelé v ostatních zemích EU, vyplývá ze směrnice 98/7/ES.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo RPSN ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín RPSN ve Wikizdrojích

Najít heslo RPSN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem RPSN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem RPSN ve Wikimedia Commons

Najít slovo RPSN ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo RPSN například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo RPSN? resp. jaký je význam slova RPSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RPSN, odpověď na dotaz co je to RPSN?. Víte např. kdo to je Eritrejec? Znáte a víte kdo je Nimrod? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?