Co je to?
Definice výrazu, termínu RPSN. Co znamená odborný pojem RPSN z kategorie Bankovnictví?

Co je to RPSN? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova RPSN

RPSN je zkratka pro víceslovní pojem z oblasti bankovnictví, kterým je roční procentní sazba nákladů. Jedná se o konkrétní číslo, podle kterého je možno posuzovat výhodnost úvěru nebo půjčky. Čím je RPSN nižší, tím je úvěrový produkt pro koncového klienta výhodnější.
RPSN udává procentuální podíl, který musí dlužník, respektive uživatel finančního produktu zaplatit jeho poskytovateli v souvislosti s veškerými věcmi ohledně řešení dané úvěrové smlouvy.


Co je to RPSN? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu RPSN. Co znamená odborný pojem RPSN z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu RPSN? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem RPSN je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: popis, lexikon, definice, terminologie, slovo, slovník, Bankovnictví, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, názvosloví, Bankovnictví, význam pojmu, přesný výraz, termín, význam, odborný výraz


Pojem RPSN je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem RPSN? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

RPSN (roční procentní sazba nákladů) je číslo, které má umožnit spotřebiteli lépe vyhodnotit výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného úvěru. RPSN udává procentuální podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit za období jednoho roku v souvislosti se splátkami, správou a dalšími výdaji spojenými s čerpáním úvěru.


Poskytovatel spotřebitelského úvěru je v Česku od 1. ledna 2002 ze zákona povinen uvádět u své nabídky i RPSN (tato povinnost je částečně omezena, RPSN se nemusí uvádět např. u úvěrů nižších než 5000 Kč nebo vyšších než 1 880 000 Kč, u hypoték atd.). Pokud poskytovatel tuto povinnost nesplní, je jím poskytnutý úvěr automaticky úročen diskontní sazbou ČNB (což je zpravidla pro zákazníka výrazně výhodnější). Obdobnou povinnost mají i poskytovatelé v ostatních zemích EU, vyplývá ze směrnice 98/7/ES.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem RPSN ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz RPSN na Google.cz

Vyhledat termín RPSN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo RPSN ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem RPSN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín RPSN ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo RPSN například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to RPSN? resp. jaká je definice slova RPSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RPSN, odpověď na dotaz co je to RPSN?. Víte např. kdo to je Zmatkář? Znáte a víte kdo je Notorik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín RPSN hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?