Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekvitermní regulace. Co znamená odborný pojem Ekvitermní regulace z kategorie Technika?

Co je to Ekvitermní regulace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ekvitermní regulace?

Ekvitermní regulace označuje sestavu komponentů nebo regulátor, které zodpovídají za nastavení teplé vody v topném systému na teplotu odpovídající venkovní teplotě a přitom berou v úvahu také teplotní ztráty objektu.
Teplota se vypočítává tak, aby prostory byly dostatečně vytopené, ale ne přetopené. Na ekvitermní regulaci závisí kvalita vytápění a jeho ekonomická únosnost.


Co je to Ekvitermní regulace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekvitermní regulace. Co znamená odborný pojem Ekvitermní regulace z kategorie Technika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ekvitermní regulace? s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Ekvitermní regulace je v sekci technika

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, přesný výraz, termín, co to je, význam pojmu, definice pojmu, definice, wiki, co je to Ekvitermní regulace?, slovník, pojem, terminologie, Ekvitermní regulace, lexikon, přesný význam, terminus technicus, technika


Pojem Ekvitermní regulace je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ekvitermní regulace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekvitermní regulace teploty v místnosti spočívá v nastavení teploty topné vody (neboli v regulaci zdroje tepla) v závislosti na venkovní teplotě. Při nižší venkovní teplotě je požadována vyšší teplota dodávané topné vody, aby došlo k rovnováze mezi dodaným teplem a tepelnými ztrátami místnosti a teplota místnosti tak zůstala konstantní.
Pro danou místnost lze stanovit soustavu tzv. ekvitermních křivek (také „topné křivky“), které popisují vzájemnou závislost teploty topné vody, místnosti a venkovní teploty. Na základě požadované teploty místnosti lze zvolit určitou křivku a podle venkovní teploty regulovat teplotu topné vody.

Další informační zdroje

Hledat slovo Ekvitermní regulace ve Wikislovníku

Hledat výraz Ekvitermní regulace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ekvitermní regulace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ekvitermní regulace na Youtube

Hledat pojem Ekvitermní regulace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ekvitermní regulace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekvitermní regulace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Ekvitermní regulace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ekvitermní regulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekvitermní regulace, odpověď na dotaz co je to Ekvitermní regulace?. Víte např. kdo to je Oldřich Rambousek? Znáte a víte kdo je Martin Netolický? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.