Co je to?
Definice výrazu Ekvitermní regulace. Co znamená odborný pojem Ekvitermní regulace z kategorie Technika?

Co je Ekvitermní regulace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ekvitermní regulace?

Ekvitermní regulace označuje sestavu komponentů nebo regulátor, které zodpovídají za nastavení teplé vody v topném systému na teplotu odpovídající venkovní teplotě a přitom berou v úvahu také teplotní ztráty objektu.
Teplota se vypočítává tak, aby prostory byly dostatečně vytopené, ale ne přetopené. Na ekvitermní regulaci závisí kvalita vytápění a jeho ekonomická únosnost.


Co je to Ekvitermní regulace? Význam slova, termín, Definice výrazu Ekvitermní regulace. Co znamená odborný pojem Ekvitermní regulace z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Ekvitermní regulace je v sekci technika

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, význam, přesný význam, formulace, lexikon, definice pojmu, význam pojmu, terminologie, co znamená, pojem, technika, význam slova, definice, wiki, slovo, co to je, odborné názvosloví


Pojem Ekvitermní regulace je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ekvitermní regulace dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ekvitermní regulace teploty v místnosti spočívá v nastavení teploty topné vody (neboli v regulaci zdroje tepla) v závislosti na venkovní teplotě. Při nižší venkovní teplotě je požadována vyšší teplota dodávané topné vody, aby došlo k rovnováze mezi dodaným teplem a tepelnými ztrátami místnosti a teplota místnosti tak zůstala konstantní.
Pro danou místnost lze stanovit soustavu tzv. ekvitermních křivek (také „topné křivky“), které popisují vzájemnou závislost teploty topné vody, místnosti a venkovní teploty. Na základě požadované teploty místnosti lze zvolit určitou křivku a podle venkovní teploty regulovat teplotu topné vody.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít frázi Ekvitermní regulace ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Ekvitermní regulace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Ekvitermní regulace na Google obrázcích

Hledat frázi Ekvitermní regulace na Google.cz

Zkusit najít heslo Ekvitermní regulace ve Wikizdrojích

Najít heslo Ekvitermní regulace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekvitermní regulace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Ekvitermní regulace? resp. co přesně označuje termín Ekvitermní regulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekvitermní regulace, odpověď na dotaz co je to Ekvitermní regulace?. Víte např. kdo to je Sráč? Znáte a víte kdo je Adam Sandler? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.