Co je to?
Výraz, termín, definice slova Překlenovací úvěr. Co znamená odborný pojem Překlenovací úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Překlenovací úvěr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Překlenovací úvěr?

Překlenovací úvěr je úvěr, který může klient získat tehdy, když nesplní podmínky pro poskytnutí řádného úvěru ze stavebního spoření, ale potřebuje úvěr až ve výši cílové částky. Překlenovací úvěr se čerpá zvláštním způsobem – klient nejdříve platí pouze úroky a současně spoří na vkladový účet do doby získání nároku na řádný úvěr ze stavebního spoření. Výhodou je možnost odečítat si uhrazené úroky z úvěru ze stavebního spoření od daňového základu.


Co je to Překlenovací úvěr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Překlenovací úvěr. Co znamená odborný pojem Překlenovací úvěr z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Překlenovací úvěr? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Překlenovací úvěr je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, definice pojmu, synonymum, co to je, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, popis, názvosloví, informace, slovník, Překlenovací úvěr, terminologie, wiki, pojem, definice, význam slova


Pojem Překlenovací úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Překlenovací úvěr? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Běžně se stává, že klient potřebuje řešit své bytové potřeby ještě předtím, než získá nárok na úvěr ze stavebního spoření. To pak lze řešit tzv. překlenovacím úvěrem. Tento úvěr je poskytován ve stejné nebo menší výši než sjednaná cílová částka. Ačkoliv je stavební spořitelna ze zákona povinna při splnění daných podmínek poskytnout úvěr ze stavebního spoření, u překlenovacího úvěru to neplatí. Stavební spořitelna sama rozhoduje, komu ho schválí, či ne. Další specifikací tohoto úvěru je to, že není splácen postupně, ale jednorázově v okamžiku splnění podmínek a získání úvěr ze stavebního spoření. Po dobu jeho trvání klient splácí pouze úrok, nikoliv jistinu, a zároveň dál pravidelně spoří sjednaný vklad na svůj účet stavebního spoření. Protože úrokové sazby tohoto úvěru nejsou regulovány zákonem, jejich výše nemusí být stejná po celou dobu trvání úvěru.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Překlenovací úvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Překlenovací úvěr ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Překlenovací úvěr ve Wikizdrojích

Hledat pojem Překlenovací úvěr ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Překlenovací úvěr na Youtube

Hledat heslo Překlenovací úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Překlenovací úvěr například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Překlenovací úvěr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Překlenovací úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Překlenovací úvěr, odpověď na dotaz co je to Překlenovací úvěr?. Víte např. kdo to je Charón? Znáte a víte kdo je Janek Kroupa? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?