Co je to?
Definice výrazu, termínu Překlenovací úvěr. Co znamená odborný pojem Překlenovací úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je Překlenovací úvěr?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Překlenovací úvěr

Překlenovací úvěr je úvěr, který může klient získat tehdy, když nesplní podmínky pro poskytnutí řádného úvěru ze stavebního spoření, ale potřebuje úvěr až ve výši cílové částky. Překlenovací úvěr se čerpá zvláštním způsobem – klient nejdříve platí pouze úroky a současně spoří na vkladový účet do doby získání nároku na řádný úvěr ze stavebního spoření. Výhodou je možnost odečítat si uhrazené úroky z úvěru ze stavebního spoření od daňového základu.


Co je to Překlenovací úvěr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Překlenovací úvěr. Co znamená odborný pojem Překlenovací úvěr z kategorie Bankovnictví?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Překlenovací úvěr je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, popis, názvosloví, wiki, lexikon, informace, slovník, terminus technicus, slovo, termín, pojem, bankovnictví, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, Překlenovací úvěr, co je to Překlenovací úvěr?, odborný výraz


Pojem Překlenovací úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Překlenovací úvěr? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Běžně se stává, že klient potřebuje řešit své bytové potřeby ještě předtím, než získá nárok na úvěr ze stavebního spoření. To pak lze řešit tzv. překlenovacím úvěrem. Tento úvěr je poskytován ve stejné nebo menší výši než sjednaná cílová částka. Ačkoliv je stavební spořitelna ze zákona povinna při splnění daných podmínek poskytnout úvěr ze stavebního spoření, u překlenovacího úvěru to neplatí. Stavební spořitelna sama rozhoduje, komu ho schválí, či ne. Další specifikací tohoto úvěru je to, že není splácen postupně, ale jednorázově v okamžiku splnění podmínek a získání úvěr ze stavebního spoření. Po dobu jeho trvání klient splácí pouze úrok, nikoliv jistinu, a zároveň dál pravidelně spoří sjednaný vklad na svůj účet stavebního spoření. Protože úrokové sazby tohoto úvěru nejsou regulovány zákonem, jejich výše nemusí být stejná po celou dobu trvání úvěru.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Překlenovací úvěr ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Překlenovací úvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Překlenovací úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Překlenovací úvěr ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Překlenovací úvěr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Překlenovací úvěr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Překlenovací úvěr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Překlenovací úvěr? resp. co znamená výraz Překlenovací úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Překlenovací úvěr, odpověď na dotaz co je to Překlenovací úvěr?. Víte např. kdo to je Jan Drda? Znáte a víte kdo je Šlechtic? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, měna  graf, překlenovací úvěr, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?