Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tagliatelle. Co znamená pojem Tagliatelle z kategorie Jídlo?

Co je Tagliatelle?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tagliatelle

Tagliatelle je pojem z oblasti gastronomie. Jedná se o druh italského jídla, těstovin, pro které je typický tvar dlouhých a plochých nudlí. V Itálii jsou těstoviny označovány jako pasta, a tagliatelle o této kategorie patří. Tagliatelle se tradičně vyrábějí z jednoduchého těsta. To se připravuje z pšeničné mouky, vajec a soli. Těsto se nejprve vyválí na tenkou placku a pak se ručně nebo strojově krájí na dlouhé a úzké pruhy, které připomínají pásky. Tyto pásky jsou zpravidla široké mezi 6 až 8 milimetry, ačkoli šířka může být individuálně upravena. Tagliatelle mají výraznou chuť a jsou oblíbené pro to, že se na nich dobře drží omáčky. Díky svému širokému a plochému tvaru mají větší povrchovou plochu než jiné druhy těstovin, což jim umožňuje lépe absorbovat a držet omáčky. Mohou být podávány s různými omáčkami, jako je například klasická omáčka bolognese, rajčatová omáčka, různé sýrové a smetanové omáčky nebo pesto.
Tagliatelle mají bohatou historii a jsou považovány za tradiční jídlo z italského regionu Emilia-Romagna. Původně se vyráběly ručně a byly připravovány pro speciální příležitosti. Dnes jsou však tagliatelle běžně dostupné v obchodech s potravinami a lze je snadno připravit i doma. Jejich tvar a textura dělají z tagliatelle všestranné těstoviny, kterou lze kombinovat s různými ingrediencemi a omáčkami. Jsou oblíbenou volbou pro milovníky italské kuchyně po celém světě a představují skvělou alternativu k obvyklým nudlím nebo špagetám.


Co je to Tagliatelle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tagliatelle. Co znamená pojem Tagliatelle z kategorie Jídlo?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Tagliatelle doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Tagliatelle se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: formulace, význam, co to je, heslo, terminologie, význam slova, termín, jídlo, slovník, jídlo, synonymum, lexikon, přesný význam, co znamená, odborné názvosloví, pojem, definice, vysvětlení


Pojem Tagliatelle je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Tagliatelle na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tagliatelle ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Tagliatelle ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Tagliatelle ve Wikislovníku

Najít heslo Tagliatelle ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tagliatelle ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tagliatelle například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Tagliatelle? resp. co je to Tagliatelle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tagliatelle, odpověď na dotaz co je to Tagliatelle?. Víte např. kdo to je Obejda? Znáte a víte kdo je Sergej Koroljov? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, křen, tagliatelle, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?