Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psyllium. Co znamená odborný pojem Psyllium z kategorie Rostliny?

Co je to Psyllium? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Psyllium

Psyllium je název pro jitrocel indický. Jedná se o jednoletou rostlinu, která se pěstuje v Indii, Austrálii a v Iráku. Psyllium má nenápadný květ a krátké listy s chmýřím. Využívá se jako zdroj rozpustné vlákniny.
Psyllium je slupka ze semen jitrocele, ve které se nacházejí bobtnavé látky. V trávicím traktu výrazně zvyšují svůj objem a vytvářejí ochrannou vrstvu. Psyllium se používá jako doplněk stravy při péči o trávicí trakt, při hubnutí a detoxikaci organismu.


Co je to Psyllium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Psyllium. Co znamená odborný pojem Psyllium z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Psyllium? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Psyllium je v sekci Rostliny

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, informace, přesný význam, formulace, názvosloví, co je to Psyllium?, význam pojmu, Rostliny, Rostliny, co znamená, heslo, definice, význam, vysvětlení, přesný výraz, pojem, popis


Pojem Psyllium je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Vláknina psyllium

Sušená vláknina psyllium. Je možné ji rozpustit ve vodě nebo přidat do pokrmů. Autor: Willfried Wende, zdroj: Pixabay
Sušená vláknina psyllium. Je možné ji rozpustit ve vodě nebo přidat do pokrmů. Autor: Willfried Wende, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Psyllium

Najít pojem Psyllium ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Psyllium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Psyllium na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psyllium ve Wikimedia Commons

Najít slovo Psyllium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psyllium ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Psyllium například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Psyllium? resp. jaký je význam slova Psyllium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psyllium, odpověď na dotaz co je to Psyllium?. Víte např. kdo to je Kněžka? Znáte a víte kdo je Ivana Chýlková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.