Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psyllium. Co znamená odborný pojem Psyllium z kategorie Rostliny?

Co je Psyllium? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Psyllium

Psyllium je název pro jitrocel indický. Jedná se o jednoletou rostlinu, která se pěstuje v Indii, Austrálii a v Iráku. Psyllium má nenápadný květ a krátké listy s chmýřím. Využívá se jako zdroj rozpustné vlákniny.
Psyllium je slupka ze semen jitrocele, ve které se nacházejí bobtnavé látky. V trávicím traktu výrazně zvyšují svůj objem a vytvářejí ochrannou vrstvu. Psyllium se používá jako doplněk stravy při péči o trávicí trakt, při hubnutí a detoxikaci organismu.


Co je to Psyllium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Psyllium. Co znamená odborný pojem Psyllium z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Psyllium sdílejte s vašimi přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Psyllium je v kategorii rostliny

Klíčová slova: význam slova, lexikon, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, formulace, pojem, přesný výraz, definice pojmu, co to je, přesný význam, popis, co znamená, Psyllium, definice, vysvětlení, význam, terminus technicus


Pojem Psyllium je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Vláknina psyllium

Sušená vláknina psyllium. Je možné ji rozpustit ve vodě nebo přidat do pokrmů. Autor: Willfried Wende, zdroj: Pixabay
Sušená vláknina psyllium. Je možné ji rozpustit ve vodě nebo přidat do pokrmů. Autor: Willfried Wende, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Psyllium v dalších zdrojích

Najít termín Psyllium ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psyllium ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Psyllium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Psyllium na Google.cz

Zkusit najít pojem Psyllium ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Psyllium ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Psyllium například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Psyllium? resp. co znamená Psyllium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psyllium, odpověď na dotaz co je to Psyllium?. Víte např. kdo to je Referent? Znáte a víte kdo je Legolas? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Psyllium i jinde než v sekci než v rostliny. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.