Co je to?
Výraz, termín, definice slova Coulomb. Co znamená odborný pojem Coulomb z kategorie Fyzika?

Co je to Coulomb? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Coulomb?

Coulomb je název základní jednotky elektrického náboje. Tato jednotka je od elektrického náboje odvozená od jednotky soustavy SI a patří k nejdůležitějším fyzikálním jednotkám. Velmi často je používán ve fyzice a také v elektrotechnice. Jde o takový elektrický náboj, který protéká vodičem za jednu sekundu. Tento průtok musí probíhat za stálého elektrického proudu jednoho ampéru. Fyzikální rozměr jednoho coulombu je A x s na mínus prvou, kdy a je ampér a s sekunda. Jeden coulomb je tedy jedna ampérsekunda.
Název coulomb dostala tato jednotka podle francouzského fyzika Charlese Augustina de Coulomba, který bývá označován jako zakladatel nauky o elektřině. Tento fyzik je autorem jejích základních zákonů, z nichž k nejvýznamnějším patří Coulombův zákon. Ten popisuje silové působení elektrických nábojů. Coulomb je hlavní jednotkou elektrického náboje. V soustavě SI jsou ještě další násobné a dílčí jednotky jako například pikoculomb, nanocoulomb, mikrocoulomb, milicoulomb a kilocoulomb.


Co je to Coulomb? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Coulomb. Co znamená odborný pojem Coulomb z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Coulomb se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: co to je, pojem, význam, popis, Coulomb, lexikon, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, wiki, formulace, slovo, fyzika, názvosloví, přesný výraz, co je to Coulomb?


Pojem Coulomb je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Coulomb v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Coulomb na Youtube

Vyhledat výraz Coulomb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Coulomb ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Coulomb na Google.cz

Vyhledat termín Coulomb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Coulomb ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Coulomb například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Coulomb? resp. co vlastně znamená slovo Coulomb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Coulomb, odpověď na dotaz co je to Coulomb?. Víte např. kdo to je Kali? Znáte a víte kdo je Zeť? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než fyzika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.