Co je to?
Definice výrazu Coulomb. Co znamená odborný pojem Coulomb z kategorie Fyzika?

Co je Coulomb?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Coulomb?

Coulomb je název základní jednotky elektrického náboje. Tato jednotka je od elektrického náboje odvozená od jednotky soustavy SI a patří k nejdůležitějším fyzikálním jednotkám. Velmi často je používán ve fyzice a také v elektrotechnice. Jde o takový elektrický náboj, který protéká vodičem za jednu sekundu. Tento průtok musí probíhat za stálého elektrického proudu jednoho ampéru. Fyzikální rozměr jednoho coulombu je A x s na mínus prvou, kdy a je ampér a s sekunda. Jeden coulomb je tedy jedna ampérsekunda.
Název coulomb dostala tato jednotka podle francouzského fyzika Charlese Augustina de Coulomba, který bývá označován jako zakladatel nauky o elektřině. Tento fyzik je autorem jejích základních zákonů, z nichž k nejvýznamnějším patří Coulombův zákon. Ten popisuje silové působení elektrických nábojů. Coulomb je hlavní jednotkou elektrického náboje. V soustavě SI jsou ještě další násobné a dílčí jednotky jako například pikoculomb, nanocoulomb, mikrocoulomb, milicoulomb a kilocoulomb.


Co je to Coulomb? Význam slova, termín, Definice výrazu Coulomb. Co znamená odborný pojem Coulomb z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Coulomb? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Coulomb je v sekci fyzika

Klíčová slova: Coulomb, definice, wiki, význam, význam pojmu, termín, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, slovo, popis, vysvětlení, přesný výraz, fyzika, synonymum, informace, pojem, slovník


Pojem Coulomb je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Coulomb?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Coulomb je odvozená jednotka SI veličiny elektrický náboj.
Pojmenována byla na počest francouzského fyzika Charlese-Augustina de Coulomba.
Značkou coulombu je C. Je definován jako elektrický náboj přenesený proudem 1 ampéru během 1 sekundy (tzn. 1 coulomb = 1 ampérsekunda). C = A ⋅ s

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Coulomb na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Coulomb ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Coulomb ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Coulomb ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Coulomb na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Coulomb ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Coulomb například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili jaký je význam slova Coulomb? resp. co přesně označuje termín Coulomb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Coulomb, odpověď na dotaz co je to Coulomb?. Víte např. kdo to je Charlie Puth? Znáte a víte kdo je Gabriela Wilhelmová? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než fyzika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, kvantový model, coulomb, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.