Co je to?
Definice výrazu XBox. Co znamená odborný pojem XBox z kategorie Hardware?

Co to je XBox? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu XBox?

Xbox je herní konzole, kterou vyrábí společnost Microsoft. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox pohání upravený procesor Intel Celeron s frekvencí 733 MHz a grafická karta NVIDIA GeForce. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. K produktu je možno dokoupit tzv. DVD-kit nebo speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.


Co je to XBox? Význam slova, termín, Definice výrazu XBox. Co znamená odborný pojem XBox z kategorie Hardware?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem XBox patří do sekce Hardware

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, slovník, pojem, definice, odborné názvosloví, termín, vysvětlení, co znamená, informace, význam slova, Hardware, význam, přesný význam, Hardware, přesný výraz, XBox, formulace


Pojem XBox je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu XBox?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xbox je herní konzole od společnosti Microsoft. Konzole vznikla jako reakce Microsoftu na PlayStation 2 od firmy Sony. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox využívá upravený procesor Intel Celeron o frekvenci 733 MHz a grafickou kartu GeForce od společnosti NVIDIA. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. Na trhu se objevilo několik verzí (1.0-1.6b). K produktu je možno dokoupit DVD-kit a speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.

Herní konzole XBox

Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons
Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons


Více informací o slovu XBox doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo XBox ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem XBox na Youtube

Zkusit najít výraz XBox na Google.cz

Zkusit najít heslo XBox ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo XBox ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín XBox ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo XBox například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to XBox? resp. co se přesně ukrývá za slovem XBox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XBox, odpověď na dotaz co je to XBox?. Víte např. kdo to je Developer? Znáte a víte kdo je Vozataj? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.