Co je to?
Odborný výraz, definice slova XBox. Co znamená slovo XBox z kategorie Hardware?

Co je XBox? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu XBox?

Xbox je herní konzole, kterou vyrábí společnost Microsoft. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox pohání upravený procesor Intel Celeron s frekvencí 733 MHz a grafická karta NVIDIA GeForce. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. K produktu je možno dokoupit tzv. DVD-kit nebo speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.


Co je to XBox? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova XBox. Co znamená slovo XBox z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín XBox patří do kategorie hardware

Klíčová slova: popis, termín, synonymum, význam pojmu, přesný význam, XBox, vysvětlení, wiki, co znamená, co to je, terminus technicus, slovo, co je to XBox?, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, význam, význam slova


Pojem XBox je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu XBox dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Xbox je herní konzole od společnosti Microsoft. Konzole vznikla jako reakce Microsoftu na PlayStation 2 od firmy Sony. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox využívá upravený procesor Intel Celeron o frekvenci 733 MHz a grafickou kartu GeForce od společnosti NVIDIA. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. Na trhu se objevilo několik verzí (1.0-1.6b). K produktu je možno dokoupit DVD-kit a speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.

Herní konzole XBox

Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons
Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons


Hledejte pojem XBox v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz XBox ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem XBox na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo XBox ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín XBox ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem XBox ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo XBox ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo XBox například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova XBox? resp. co se vlastně skrývá pod slovem XBox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XBox, odpověď na dotaz co je to XBox?. Víte např. kdo to je Numismatik? Znáte a víte kdo je Squater? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín XBox hledat i v jiných kategoriích (než hardware). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.