Co je to?
Výraz, termín, definice slova XBox. Co znamená odborný pojem XBox z kategorie Hardware?

Co je to XBox? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla XBox?

Xbox je herní konzole, kterou vyrábí společnost Microsoft. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox pohání upravený procesor Intel Celeron s frekvencí 733 MHz a grafická karta NVIDIA GeForce. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. K produktu je možno dokoupit tzv. DVD-kit nebo speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.


Co je to XBox? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova XBox. Co znamená odborný pojem XBox z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín XBox patří do kategorie hardware

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, význam, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, XBox, lexikon, hardware, slovník, odborný výraz, názvosloví, co to je, informace, slovo, heslo, co je to XBox?, formulace


Pojem XBox je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu XBox?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Xbox je herní konzole od společnosti Microsoft. Konzole vznikla jako reakce Microsoftu na PlayStation 2 od firmy Sony. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox využívá upravený procesor Intel Celeron o frekvenci 733 MHz a grafickou kartu GeForce od společnosti NVIDIA. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. Na trhu se objevilo několik verzí (1.0-1.6b). K produktu je možno dokoupit DVD-kit a speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.

Herní konzole XBox

Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons
Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo XBox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem XBox na Youtube

Zkusit najít termín XBox na Google.cz

Vyhledat výraz XBox ve vyhledávači Yandex

Najít slovo XBox ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo XBox ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo XBox například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova XBox? resp. jaká je definice termínu XBox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XBox, odpověď na dotaz co je to XBox?. Víte např. kdo to je Jan Kraus? Znáte a víte kdo je Polír? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu XBox v jiné sekci než hardware. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.