Co je to?
Výraz, termín, definice slova XBox. Co znamená odborný pojem XBox z kategorie Hardware?

Co je to XBox? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu XBox?

Xbox je herní konzole, kterou vyrábí společnost Microsoft. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox pohání upravený procesor Intel Celeron s frekvencí 733 MHz a grafická karta NVIDIA GeForce. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. K produktu je možno dokoupit tzv. DVD-kit nebo speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.


Co je to XBox? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova XBox. Co znamená odborný pojem XBox z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (XBox) můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín XBox patří do kategorie hardware

Klíčová slova: pojem, význam slova, synonymum, co znamená, slovník, vysvětlení, lexikon, informace, terminologie, odborné názvosloví, význam, co je to XBox?, hardware, popis, XBox, heslo, termín, definice


Pojem XBox je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem XBox? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Xbox je herní konzole od společnosti Microsoft. Konzole vznikla jako reakce Microsoftu na PlayStation 2 od firmy Sony. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox využívá upravený procesor Intel Celeron o frekvenci 733 MHz a grafickou kartu GeForce od společnosti NVIDIA. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. Na trhu se objevilo několik verzí (1.0-1.6b). K produktu je možno dokoupit DVD-kit a speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.

Herní konzole XBox

Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons
Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons


Další informace o pojmu XBox hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat termín XBox ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo XBox ve vyhledávači Yandex

Hledat termín XBox na Google.cz

Najít slovo XBox ve Wikislovníku

Hledat slovo XBox ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem XBox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo XBox například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova XBox? resp. co označuje slovo XBox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XBox, odpověď na dotaz co je to XBox?. Víte např. kdo to je Čuňák? Znáte a víte kdo je Squater? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je hardware. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.