Co je to?
Definice výrazu XBox. Co znamená odborný pojem XBox z kategorie Hardware?

Co to je XBox? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla XBox?

Xbox je herní konzole, kterou vyrábí společnost Microsoft. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox pohání upravený procesor Intel Celeron s frekvencí 733 MHz a grafická karta NVIDIA GeForce. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. K produktu je možno dokoupit tzv. DVD-kit nebo speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.


Co je to XBox? Význam slova, termín, Definice výrazu XBox. Co znamená odborný pojem XBox z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín XBox patří do sekce Hardware

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, terminologie, heslo, odborný výraz, Hardware, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, slovo, termín, pojem, odborné názvosloví, význam, wiki, terminus technicus, slovník, lexikon


Pojem XBox je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu XBox?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Xbox je herní konzole od společnosti Microsoft. Konzole vznikla jako reakce Microsoftu na PlayStation 2 od firmy Sony. Vyznačuje se hardwarovou a softwarovou rozšiřitelností (například je možné si do konzole přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a podobně). Xbox využívá upravený procesor Intel Celeron o frekvenci 733 MHz a grafickou kartu GeForce od společnosti NVIDIA. Ke čtení médií používá klasickou DVD mechaniku různých značek. Na trhu se objevilo několik verzí (1.0-1.6b). K produktu je možno dokoupit DVD-kit a speciální set pro výstup zvuku v digitální kvalitě.

Herní konzole XBox

Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons
Herní konzole XBox od společnosti Microsoft. Autor: Evan Amos zdroj: Wikipedia commons


Další informační zdroje

Vyhledat slovo XBox ve Wikislovníku

Najít výraz XBox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem XBox ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem XBox ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem XBox na Youtube

Hledat heslo XBox ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo XBox například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova XBox? resp. co se přesně ukrývá za slovem XBox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XBox, odpověď na dotaz co je to XBox?. Víte např. kdo to je Christoph Waltz? Znáte a víte kdo je Polír? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu XBox i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.