Co je to?
Výraz, termín, definice slova Okroška. Co znamená odborný pojem Okroška z kategorie Jídlo?

Co je to Okroška? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Okroška?

Okroška je ruská polévka připravená z masa a zeleniny, která se servíruje za studena. Maso se používá vařené (hovězí nebo drůbeží), případně vařená ryba (nejlépe štika či treska). Ze zeleniny k hlavním přísadám patří brambory, řepa, mrkev, okurka nebo tuřín (v závislosti na konkrétním receptu) a jako koření slouží cibule, kopr, celer nebo petržel.


Co je to Okroška? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Okroška. Co znamená odborný pojem Okroška z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Okroška? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Okroška je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminologie, co to je, informace, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, slovník, pojem, termín, slovo, terminus technicus, význam, přesný význam, odborný výraz, heslo, význam pojmu, přesný výraz, co je to Okroška?


Pojem Okroška je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Okroška? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Okroška je studená ruská polévka založená na kvasu. Hlavní přísadou je zelenina, která může být smíchána se studeným vařeným masem či rybou v poměru cca 1:1. V závislosti na tom může být okroška se zeleninou, s masem nebo s rybami.

Polévka okroška

Ruská masozeleninová polévka okroška. Autor/zdroj: Leonid Dzhepko, licence: CC BY-SA
Ruská masozeleninová polévka okroška. Autor/zdroj: Leonid Dzhepko, licence: CC BY-SA


Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okroška ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Okroška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okroška ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Okroška ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Okroška ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Okroška na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Okroška například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Okroška? resp. co znamená Okroška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okroška, odpověď na dotaz co je to Okroška?. Víte např. kdo to je Jaro Slávik? Znáte a víte kdo je Miloň Čepelka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.