Co je to?
Výraz, termín, definice slova Okroška. Co znamená odborný pojem Okroška z kategorie Jídlo?

Co je to Okroška? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Okroška?

Okroška je ruská polévka připravená z masa a zeleniny, která se servíruje za studena. Maso se používá vařené (hovězí nebo drůbeží), případně vařená ryba (nejlépe štika či treska). Ze zeleniny k hlavním přísadám patří brambory, řepa, mrkev, okurka nebo tuřín (v závislosti na konkrétním receptu) a jako koření slouží cibule, kopr, celer nebo petržel.


Co je to Okroška? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Okroška. Co znamená odborný pojem Okroška z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Okroška sdílejte s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Okroška je v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, přesný význam, jídlo, informace, wiki, odborný výraz, Okroška, definice pojmu, co je to Okroška?, vysvětlení, co znamená, význam slova, popis, pojem, lexikon, názvosloví, synonymum, definice


Pojem Okroška je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Okroška?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Okroška je studená ruská polévka založená na kvasu. Hlavní přísadou je zelenina, která může být smíchána se studeným vařeným masem či rybou v poměru cca 1:1. V závislosti na tom může být okroška se zeleninou, s masem nebo s rybami.

Polévka okroška

Ruská masozeleninová polévka okroška. Autor/zdroj: Leonid Dzhepko, licence: CC BY-SA
Ruská masozeleninová polévka okroška. Autor/zdroj: Leonid Dzhepko, licence: CC BY-SA


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Okroška ve Wikizdrojích

Najít pojem Okroška ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Okroška na Google.cz

Vyhledat výraz Okroška ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Okroška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Okroška ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Okroška například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Okroška? resp. co se skrývá pod slovem Okroška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okroška, odpověď na dotaz co je to Okroška?. Víte např. kdo to je Satan? Znáte a víte kdo je Daniela Písařovicová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Okroška v jiné sekci než jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.