Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Okroška. Co znamená pojem Okroška z kategorie Jídlo?

Co je Okroška? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Okroška?

Okroška je ruská polévka připravená z masa a zeleniny, která se servíruje za studena. Maso se používá vařené (hovězí nebo drůbeží), případně vařená ryba (nejlépe štika či treska). Ze zeleniny k hlavním přísadám patří brambory, řepa, mrkev, okurka nebo tuřín (v závislosti na konkrétním receptu) a jako koření slouží cibule, kopr, celer nebo petržel.


Co je to Okroška? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Okroška. Co znamená pojem Okroška z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Okroška? Potom se o definici podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Okroška se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovník, pojem, Okroška, odborný výraz, co znamená, slovo, co je to Okroška?, odborné názvosloví, heslo, formulace, termín, jídlo, přesný význam, vysvětlení, terminologie, synonymum, co to je, popis


Pojem Okroška je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Okroška? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Okroška je studená ruská polévka založená na kvasu. Hlavní přísadou je zelenina, která může být smíchána se studeným vařeným masem či rybou v poměru cca 1:1. V závislosti na tom může být okroška se zeleninou, s masem nebo s rybami.

Polévka okroška

Ruská masozeleninová polévka okroška. Autor/zdroj: Leonid Dzhepko, licence: CC BY-SA
Ruská masozeleninová polévka okroška. Autor/zdroj: Leonid Dzhepko, licence: CC BY-SA


Zkuste zjistit více informací o slovu Okroška v následujících zdrojích

Hledat heslo Okroška ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Okroška ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Okroška na Google.cz

Zkusit najít termín Okroška ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okroška ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Okroška ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Okroška například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Okroška? resp. co se skrývá pod slovem Okroška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okroška, odpověď na dotaz co je to Okroška?. Víte např. kdo to je Agnetha Fältskog? Znáte a víte kdo je Sestřenice? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Okroška v jiné sekci než jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.