Co je to?
Definice výrazu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Co to je Bergamot? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bergamot

Bergamot je subtropický strom s bílými květy. Pochází z Asie, roste především ve Středomoří. Název pochází ze jména italského města Bergamot. Významné jsou plody bergamotu, ze kterých se získávají aromatické silice. Plody mají tvar hrušky, jsou světle žluté a mají výraznou vůni a nakyslou chuť.
Aromatické silice z bergamotu se využívají na výrobu rozličných olejů. Ty se pak dále využívají do kosmetických přípravků, parfémů nebo jako antidepresiva. Léčebné účinky bergamotu se využívají při léčbě infekcí močových cest, kožních onemocněních, nemocech horních cest dýchacích a dalších.


Co je to Bergamot? Význam slova, termín, Definice výrazu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Bergamot) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bergamot patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: synonymum, informace, co je to Bergamot?, odborné názvosloví, Bergamot, formulace, význam pojmu, Jídlo, co to je, terminus technicus, lexikon, terminologie, odborný výraz, wiki, termín, definice, vysvětlení, Jídlo


Pojem Bergamot je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bergamot? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je pravděpodobně kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium.

Obrázek bergamotu

Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay
Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Bergamot doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bergamot ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Bergamot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bergamot na Google.cz

Zkusit najít výraz Bergamot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bergamot na Youtube

Najít pojem Bergamot ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bergamot například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Bergamot? resp. jaký je přesný význam slova Bergamot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bergamot, odpověď na dotaz co je to Bergamot?. Víte např. kdo to je Moralista? Znáte a víte kdo je Daniel Nekonečný? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bergamot v jiné sekci než Jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..