Co je to?
Definice výrazu, termínu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Co je Bergamot? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bergamot?

Bergamot je subtropický strom s bílými květy. Pochází z Asie, roste především ve Středomoří. Název pochází ze jména italského města Bergamot. Významné jsou plody bergamotu, ze kterých se získávají aromatické silice. Plody mají tvar hrušky, jsou světle žluté a mají výraznou vůni a nakyslou chuť.
Aromatické silice z bergamotu se využívají na výrobu rozličných olejů. Ty se pak dále využívají do kosmetických přípravků, parfémů nebo jako antidepresiva. Léčebné účinky bergamotu se využívají při léčbě infekcí močových cest, kožních onemocněních, nemocech horních cest dýchacích a dalších.


Co je to Bergamot? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Bergamot je v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovo, jídlo, Bergamot, význam, termín, přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, odborný výraz, heslo, terminus technicus, formulace, jídlo, názvosloví, wiki, synonymum, informace


Pojem Bergamot je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bergamot? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je pravděpodobně kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium.

Obrázek bergamotu

Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay
Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Bergamot

Najít slovo Bergamot ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Bergamot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Bergamot ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Bergamot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Bergamot ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bergamot ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bergamot například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bergamot? resp. co znamená slovo Bergamot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bergamot, odpověď na dotaz co je to Bergamot?. Víte např. kdo to je Barbora Mottlová? Znáte a víte kdo je Karel Černoch? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..