Co je to?
Definice výrazu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Co to je Bergamot? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bergamot?

Bergamot je subtropický strom s bílými květy. Pochází z Asie, roste především ve Středomoří. Název pochází ze jména italského města Bergamot. Významné jsou plody bergamotu, ze kterých se získávají aromatické silice. Plody mají tvar hrušky, jsou světle žluté a mají výraznou vůni a nakyslou chuť.
Aromatické silice z bergamotu se využívají na výrobu rozličných olejů. Ty se pak dále využívají do kosmetických přípravků, parfémů nebo jako antidepresiva. Léčebné účinky bergamotu se využívají při léčbě infekcí močových cest, kožních onemocněních, nemocech horních cest dýchacích a dalších.


Co je to Bergamot? Význam slova, termín, Definice výrazu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bergamot s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bergamot se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: synonymum, co znamená, definice, vysvětlení, názvosloví, slovo, pojem, wiki, význam pojmu, co je to Bergamot?, přesný význam, formulace, Bergamot, odborné názvosloví, slovník, terminologie, termín, popis


Pojem Bergamot je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bergamot dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je pravděpodobně kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium.

Hledejte pojem Bergamot v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Bergamot na Google.cz

Hledat videa s názvem Bergamot na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bergamot ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Bergamot ve Wikislovníku

Najít heslo Bergamot ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Bergamot ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bergamot například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bergamot? resp. jaká je definice slova Bergamot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bergamot, odpověď na dotaz co je to Bergamot?. Víte např. kdo to je Koblihář? Znáte a víte kdo je Petra Černocká? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..