Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Co je to Bergamot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bergamot

Bergamot je subtropický strom s bílými květy. Pochází z Asie, roste především ve Středomoří. Název pochází ze jména italského města Bergamot. Významné jsou plody bergamotu, ze kterých se získávají aromatické silice. Plody mají tvar hrušky, jsou světle žluté a mají výraznou vůni a nakyslou chuť.
Aromatické silice z bergamotu se využívají na výrobu rozličných olejů. Ty se pak dále využívají do kosmetických přípravků, parfémů nebo jako antidepresiva. Léčebné účinky bergamotu se využívají při léčbě infekcí močových cest, kožních onemocněních, nemocech horních cest dýchacích a dalších.


Co je to Bergamot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Bergamot můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Bergamot je v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovník, jídlo, Bergamot, definice, informace, slovo, význam, odborný výraz, lexikon, přesný význam, co je to Bergamot?, vysvětlení, formulace, názvosloví, terminus technicus, odborné názvosloví, jídlo, význam pojmu


Pojem Bergamot je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bergamot? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je pravděpodobně kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium.

Obrázek bergamotu

Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay
Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat slovo Bergamot ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bergamot na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bergamot ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Bergamot ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bergamot ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Bergamot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bergamot například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Bergamot? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bergamot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bergamot, odpověď na dotaz co je to Bergamot?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je Michal Hrůza? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Bergamot hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..