Co je to?
Definice výrazu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Co to je Bergamot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bergamot

Bergamot je subtropický strom s bílými květy. Pochází z Asie, roste především ve Středomoří. Název pochází ze jména italského města Bergamot. Významné jsou plody bergamotu, ze kterých se získávají aromatické silice. Plody mají tvar hrušky, jsou světle žluté a mají výraznou vůni a nakyslou chuť.
Aromatické silice z bergamotu se využívají na výrobu rozličných olejů. Ty se pak dále využívají do kosmetických přípravků, parfémů nebo jako antidepresiva. Léčebné účinky bergamotu se využívají při léčbě infekcí močových cest, kožních onemocněních, nemocech horních cest dýchacích a dalších.


Co je to Bergamot? Význam slova, termín, Definice výrazu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bergamot? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bergamot je v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, co to je, co je to Bergamot?, informace, synonymum, vysvětlení, terminologie, lexikon, přesný význam, wiki, slovo, pojem, popis, Jídlo, Jídlo, Bergamot, heslo


Pojem Bergamot je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bergamot? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je pravděpodobně kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium.

Obrázek bergamotu

Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay
Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bergamot ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bergamot na Youtube

Zkusit najít heslo Bergamot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bergamot na Google.cz

Najít slovo Bergamot ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Bergamot ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bergamot například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bergamot? resp. co vlastně znamená slovo Bergamot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bergamot, odpověď na dotaz co je to Bergamot?. Víte např. kdo to je Konzultant? Znáte a víte kdo je Patrik Kořenář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..