Co je to?
Definice výrazu, termínu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Co je to Bergamot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bergamot

Bergamot je subtropický strom s bílými květy. Pochází z Asie, roste především ve Středomoří. Název pochází ze jména italského města Bergamot. Významné jsou plody bergamotu, ze kterých se získávají aromatické silice. Plody mají tvar hrušky, jsou světle žluté a mají výraznou vůni a nakyslou chuť.
Aromatické silice z bergamotu se využívají na výrobu rozličných olejů. Ty se pak dále využívají do kosmetických přípravků, parfémů nebo jako antidepresiva. Léčebné účinky bergamotu se využívají při léčbě infekcí močových cest, kožních onemocněních, nemocech horních cest dýchacích a dalších.


Co je to Bergamot? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bergamot sdílejte s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Bergamot je v kategorii jídlo

Klíčová slova: pojem, co znamená, vysvětlení, termín, heslo, odborné názvosloví, jídlo, přesný význam, slovo, slovník, význam, wiki, význam pojmu, definice, Bergamot, přesný výraz, popis, synonymum


Pojem Bergamot je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bergamot píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je pravděpodobně kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium.

Obrázek bergamotu

Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay
Voňavé thajské bergamoty. Autor: 41330, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Bergamot ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bergamot ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bergamot na Google.cz

Vyhledat heslo Bergamot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bergamot na Youtube

Hledat pojem Bergamot ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bergamot například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bergamot? resp. jaký je význam pojmu Bergamot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bergamot, odpověď na dotaz co je to Bergamot?. Víte např. kdo to je Ivana Andrlová? Znáte a víte kdo je Lubomír Zaorálek? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..