Co je to?
Definice výrazu, termínu Balada. Co znamená odborný pojem Balada z kategorie Literatura?

Co je to Balada? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Balada?

Balada je epická nebo lyricko-epická báseň, většinou s velmi vážným dějem a tragickým koncem. Původ balad je lidový, později byly vytvořeny i balady umělé. Dějově jsou balady postaveny na něčí vině, na porušení některého z mravních principů a následném, nevyhnutelném trestu. Děj balady má rychlý spád, často se zde vyskytuje dialog.
Pozdější umělé balady (od 18. století) kritizují i nespravedlivé společenské a sociální jevy. Mezi nejznámější české tvůrce balad patří například K.J.Erben, F.L. Čelakovský, J. Neruda, P. Bezruč nebo J. Wolker.


Co je to Balada? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Balada. Co znamená odborný pojem Balada z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Balada je v sekci Literatura

Klíčová slova: slovník, definice, definice pojmu, Literatura, odborné názvosloví, Balada, přesný význam, odborný výraz, význam slova, synonymum, význam, význam pojmu, pojem, co je to Balada?, co to je, wiki, popis, co znamená


Pojem Balada je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Balada? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Balada je lyricko-epický veršovaný útvar mnohdy s ponurým, strašidelným dějem a většinou nešťastným, někdy až tragickým koncem. Námětem je v mnoha případech provinění člověka, které je potrestáno řízením nadpřirozených bytostí či osudu. Balady mají prudký dějový spád a bohatý jazyk, častým jevem je sugestivní a zkratkovitý dialog mezi postavami.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Balada na Youtube

Najít heslo Balada ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Balada ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Balada ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Balada ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Balada ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Balada například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Balada? resp. co znamená Balada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balada, odpověď na dotaz co je to Balada?. Víte např. kdo to je Petr Vichnar? Znáte a víte kdo je Casanova? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.