Co je to?
Definice výrazu, termínu Balada. Co znamená odborný pojem Balada z kategorie Literatura?

Co je to Balada? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Balada?

Balada je epická nebo lyricko-epická báseň, většinou s velmi vážným dějem a tragickým koncem. Původ balad je lidový, později byly vytvořeny i balady umělé. Dějově jsou balady postaveny na něčí vině, na porušení některého z mravních principů a následném, nevyhnutelném trestu. Děj balady má rychlý spád, často se zde vyskytuje dialog.
Pozdější umělé balady (od 18. století) kritizují i nespravedlivé společenské a sociální jevy. Mezi nejznámější české tvůrce balad patří například K.J.Erben, F.L. Čelakovský, J. Neruda, P. Bezruč nebo J. Wolker.


Co je to Balada? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Balada. Co znamená odborný pojem Balada z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Balada patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: co znamená, formulace, význam slova, co je to Balada?, lexikon, slovník, definice, Literatura, heslo, odborný výraz, Literatura, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, terminologie, vysvětlení, terminus technicus, popis


Pojem Balada je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Balada?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Balada je lyricko-epický veršovaný útvar mnohdy s ponurým, strašidelným dějem a většinou nešťastným, někdy až tragickým koncem. Námětem je v mnoha případech provinění člověka, které je potrestáno řízením nadpřirozených bytostí či osudu. Balady mají prudký dějový spád a bohatý jazyk, častým jevem je sugestivní a zkratkovitý dialog mezi postavami.

Zkuste zjistit více informací o slovu Balada v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Balada ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Balada ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Balada ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Balada na Google.cz

Hledat videa s názvem Balada na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Balada ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Balada například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Balada? resp. co přesně znamená slovo Balada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balada, odpověď na dotaz co je to Balada?. Víte např. kdo to je Tomio Okamura? Znáte a víte kdo je Casanova? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.