Co je to?
Definice výrazu, termínu Balada. Co znamená odborný pojem Balada z kategorie Literatura?

Co je to Balada? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Balada

Balada je epická nebo lyricko-epická báseň, většinou s velmi vážným dějem a tragickým koncem. Původ balad je lidový, později byly vytvořeny i balady umělé. Dějově jsou balady postaveny na něčí vině, na porušení některého z mravních principů a následném, nevyhnutelném trestu. Děj balady má rychlý spád, často se zde vyskytuje dialog.
Pozdější umělé balady (od 18. století) kritizují i nespravedlivé společenské a sociální jevy. Mezi nejznámější české tvůrce balad patří například K.J.Erben, F.L. Čelakovský, J. Neruda, P. Bezruč nebo J. Wolker.


Co je to Balada? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Balada. Co znamená odborný pojem Balada z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Balada? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Balada se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: pojem, co to je, slovo, názvosloví, Balada, Literatura, přesný význam, význam slova, Literatura, význam, definice, co znamená, synonymum, terminologie, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, slovník


Pojem Balada je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Balada? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Balada je lyricko-epický veršovaný útvar mnohdy s ponurým, strašidelným dějem a většinou nešťastným, někdy až tragickým koncem. Námětem je v mnoha případech provinění člověka, které je potrestáno řízením nadpřirozených bytostí či osudu. Balady mají prudký dějový spád a bohatý jazyk, častým jevem je sugestivní a zkratkovitý dialog mezi postavami.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Balada ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Balada ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Balada ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Balada ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Balada ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Balada ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Balada například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Balada? resp. jaký je význam slova Balada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balada, odpověď na dotaz co je to Balada?. Víte např. kdo to je Purkmistr? Znáte a víte kdo je Casanova? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.