Co je to?
Definice výrazu Svatořečení. Co znamená odborný pojem Svatořečení z kategorie Náboženství?

Co to je Svatořečení? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Svatořečení

Svatořečení, jinak také kanonizace, je pojem z křesťanského náboženství. Jde o proces, cílem kterého je prohlášení určité osoby za svatou. V původních raných církvích je nejednalo o oficiální úkon, kult se řídil veřejnou úctou k osobě. Uctívány byly ostatky světců a mučedníků.
Ve 13. století se svatořečení stalo právem Svatého stolce a dostalo formální podobu. Navrhovaná osoba je nejdříve prohlášena za Božího služebníka, pak Ctihodného, Blahoslaveného a pak teprve za svatého. Světec je pak zapsán do kánonu svatých.


Co je to Svatořečení? Význam slova, termín, Definice výrazu Svatořečení. Co znamená odborný pojem Svatořečení z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Svatořečení patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, význam pojmu, formulace, termín, vysvětlení, co to je, názvosloví, přesný význam, informace, synonymum, odborný výraz, co je to Svatořečení?, přesný výraz, terminus technicus, Svatořečení, heslo, definice pojmu, lexikon


Pojem Svatořečení je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Svatořečení?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kanonizace neboli svatořečení je v křesťanství proces prohlášení určitého člověka za svatého. V katolické církvi probíhá předepsaným procesem, kdy je kandidát prohlášen postupně za Služebníka Božího, Ctihodného, Blahoslaveného a nakonec za svatého. Termín je odvozen od kánonu svatých, do kterého je světec zahrnut.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Svatořečení ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Svatořečení ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Svatořečení na Youtube

Najít slovo Svatořečení ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Svatořečení na Google.cz

Vyhledat heslo Svatořečení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatořečení například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Svatořečení? resp. co to je Svatořečení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svatořečení, odpověď na dotaz co je to Svatořečení?. Víte např. kdo to je Halle Berry? Znáte a víte kdo je Iveta Bartošová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.