Co je to?
Definice odborného termínu, slova Svatořečení. Co znamená pojem Svatořečení z kategorie Náboženství?

Co je to Svatořečení? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Svatořečení

Svatořečení, jinak také kanonizace, je pojem z křesťanského náboženství. Jde o proces, cílem kterého je prohlášení určité osoby za svatou. V původních raných církvích je nejednalo o oficiální úkon, kult se řídil veřejnou úctou k osobě. Uctívány byly ostatky světců a mučedníků.
Ve 13. století se svatořečení stalo právem Svatého stolce a dostalo formální podobu. Navrhovaná osoba je nejdříve prohlášena za Božího služebníka, pak Ctihodného, Blahoslaveného a pak teprve za svatého. Světec je pak zapsán do kánonu svatých.


Co je to Svatořečení? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Svatořečení. Co znamená pojem Svatořečení z kategorie Náboženství?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Svatořečení? Pak se o ní podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Svatořečení je v kategorii náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, popis, Svatořečení, lexikon, význam pojmu, náboženství, odborný výraz, wiki, heslo, význam slova, přesný význam, slovo, slovník, formulace, co znamená, co je to Svatořečení?, pojem, názvosloví


Pojem Svatořečení je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Svatořečení?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kanonizace neboli svatořečení je v křesťanství proces prohlášení určitého člověka za svatého. V katolické církvi probíhá předepsaným procesem, kdy je kandidát prohlášen postupně za Služebníka Božího, Ctihodného, Blahoslaveného a nakonec za svatého. Termín je odvozen od kánonu svatých, do kterého je světec zahrnut.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Svatořečení ve Wikizdrojích

Hledat heslo Svatořečení ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svatořečení ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svatořečení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Svatořečení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Svatořečení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatořečení například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Svatořečení? resp. co znamená Svatořečení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svatořečení, odpověď na dotaz co je to Svatořečení?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Bryan Adams? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Svatořečení hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.