Co je to?
Definice odborného termínu, slova Svatořečení. Co znamená pojem Svatořečení z kategorie Náboženství?

Co je Svatořečení? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Svatořečení?

Svatořečení, jinak také kanonizace, je pojem z křesťanského náboženství. Jde o proces, cílem kterého je prohlášení určité osoby za svatou. V původních raných církvích je nejednalo o oficiální úkon, kult se řídil veřejnou úctou k osobě. Uctívány byly ostatky světců a mučedníků.
Ve 13. století se svatořečení stalo právem Svatého stolce a dostalo formální podobu. Navrhovaná osoba je nejdříve prohlášena za Božího služebníka, pak Ctihodného, Blahoslaveného a pak teprve za svatého. Světec je pak zapsán do kánonu svatých.


Co je to Svatořečení? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Svatořečení. Co znamená pojem Svatořečení z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Svatořečení sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Svatořečení patří do sekce náboženství

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, informace, význam, popis, terminus technicus, definice, odborný výraz, terminologie, význam slova, názvosloví, definice pojmu, Svatořečení, pojem, formulace, význam pojmu, přesný význam, co to je


Pojem Svatořečení je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Svatořečení píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kanonizace neboli svatořečení je v křesťanství proces prohlášení určitého člověka za svatého. V katolické církvi probíhá předepsaným procesem, kdy je kandidát prohlášen postupně za Služebníka Božího, Ctihodného, Blahoslaveného a nakonec za svatého. Termín je odvozen od kánonu svatých, do kterého je světec zahrnut.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svatořečení ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Svatořečení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Svatořečení ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Svatořečení na Google.cz

Hledat frázi Svatořečení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Svatořečení ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatořečení například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Svatořečení? resp. co znamená slovo Svatořečení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svatořečení, odpověď na dotaz co je to Svatořečení?. Víte např. kdo to je Produktový manažer? Znáte a víte kdo je Senátor? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Svatořečení v jiné sekci než náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.