Co je to?
Výraz, termín, definice slova Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Co je to Halucinace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Halucinace?

Jako halucinace se v bdělém stavu u člověka označuje klamný vjem, který vznikne bez reálného podkladu. Člověk, jenž halucinace prožívá, se však domnívá, že se jedná o realitu. Tímto se halucinace liší od pseudohalucinace, u které si je člověk vědom, že neprožívá skutečnost. Z halucinace se může vyvinout blud v případě, že se halucinující člověk nenechá přesvědčit, že se nejedná o halucinaci.
Halucinace jsou příznakem duševní poruchy. Mohou vzniknout u onemocnění jako schizofrenie, různých psychotických poruch nebo problémů v centrální nervové soustavě (např. epilepsie nebo nádory).


Co je to Halucinace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Halucinace sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Halucinace je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, slovník, přesný význam, definice, význam pojmu, definice pojmu, lexikon, pojem, co znamená, Psychologie, přesný výraz, wiki, co je to Halucinace?, termín, terminologie, názvosloví, Halucinace


Pojem Halucinace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Halucinace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Halucinace je klamný vjem vzniklý bez reálného podnětu v bdělém stavu. Halucinující člověk ji považuje za realitu. Tímto se liší od pseudohalucinace, při níž si je člověk vědom, že je klamán. Pokud člověka nelze ani po odeznění halucinace přesvědčit, že šlo o klam, může z halucinace vzniknout blud. Dochází ke změně smyslového vnímání.

Další zdroje informací

Hledat heslo Halucinace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halucinace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Halucinace ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Halucinace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Halucinace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Halucinace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Halucinace například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Halucinace? resp. jaká je definice termínu Halucinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halucinace, odpověď na dotaz co je to Halucinace?. Víte např. kdo to je Boromir? Znáte a víte kdo je Popelka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Halucinace i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.