Co je to?
Výraz, termín, definice slova Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Co je to Halucinace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Halucinace?

Jako halucinace se v bdělém stavu u člověka označuje klamný vjem, který vznikne bez reálného podkladu. Člověk, jenž halucinace prožívá, se však domnívá, že se jedná o realitu. Tímto se halucinace liší od pseudohalucinace, u které si je člověk vědom, že neprožívá skutečnost. Z halucinace se může vyvinout blud v případě, že se halucinující člověk nenechá přesvědčit, že se nejedná o halucinaci.
Halucinace jsou příznakem duševní poruchy. Mohou vzniknout u onemocnění jako schizofrenie, různých psychotických poruch nebo problémů v centrální nervové soustavě (např. epilepsie nebo nádory).


Co je to Halucinace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Halucinace se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, slovník, Psychologie, formulace, lexikon, heslo, synonymum, definice pojmu, Halucinace, terminologie, vysvětlení, pojem, co je to Halucinace?, wiki, Psychologie, co to je, význam slova


Pojem Halucinace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Halucinace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Halucinace je klamný vjem vzniklý bez reálného podnětu v bdělém stavu. Halucinující člověk ji považuje za realitu. Tímto se liší od pseudohalucinace, při níž si je člověk vědom, že je klamán. Pokud člověka nelze ani po odeznění halucinace přesvědčit, že šlo o klam, může z halucinace vzniknout blud. Dochází ke změně smyslového vnímání.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Halucinace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Halucinace ve Wikimedia Commons

Najít heslo Halucinace na Google.cz

Vyhledat výraz Halucinace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Halucinace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Halucinace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Halucinace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Halucinace? resp. co je to Halucinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halucinace, odpověď na dotaz co je to Halucinace?. Víte např. kdo to je Abiturient? Znáte a víte kdo je Popelka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.