Co je to?
Výraz, termín, definice slova Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Co je to Halucinace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Halucinace

Jako halucinace se v bdělém stavu u člověka označuje klamný vjem, který vznikne bez reálného podkladu. Člověk, jenž halucinace prožívá, se však domnívá, že se jedná o realitu. Tímto se halucinace liší od pseudohalucinace, u které si je člověk vědom, že neprožívá skutečnost. Z halucinace se může vyvinout blud v případě, že se halucinující člověk nenechá přesvědčit, že se nejedná o halucinaci.
Halucinace jsou příznakem duševní poruchy. Mohou vzniknout u onemocnění jako schizofrenie, různých psychotických poruch nebo problémů v centrální nervové soustavě (např. epilepsie nebo nádory).


Co je to Halucinace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Halucinace s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Halucinace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: pojem, přesný význam, slovník, co je to Halucinace?, odborné názvosloví, psychologie, vysvětlení, význam slova, lexikon, termín, co to je, přesný výraz, odborný výraz, co znamená, slovo, názvosloví, popis, význam pojmu


Pojem Halucinace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Halucinace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halucinace je klamný vjem vzniklý bez reálného podnětu v bdělém stavu. Halucinující člověk ji považuje za realitu. Tímto se liší od pseudohalucinace, při níž si je člověk vědom, že je klamán. Pokud člověka nelze ani po odeznění halucinace přesvědčit, že šlo o klam, může z halucinace vzniknout blud. Dochází ke změně smyslového vnímání.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Halucinace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Halucinace ve Wikimedia Commons

Najít slovo Halucinace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halucinace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Halucinace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Halucinace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Halucinace například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Halucinace? resp. jaký je přesný význam slova Halucinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halucinace, odpověď na dotaz co je to Halucinace?. Víte např. kdo to je Jakub Nvota? Znáte a víte kdo je Demokrat? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Halucinace i v jiných kategoriích (než psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.