Co je to?
Definice odborného termínu, slova Halucinace. Co znamená pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Co je Halucinace?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Halucinace

Jako halucinace se v bdělém stavu u člověka označuje klamný vjem, který vznikne bez reálného podkladu. Člověk, jenž halucinace prožívá, se však domnívá, že se jedná o realitu. Tímto se halucinace liší od pseudohalucinace, u které si je člověk vědom, že neprožívá skutečnost. Z halucinace se může vyvinout blud v případě, že se halucinující člověk nenechá přesvědčit, že se nejedná o halucinaci.
Halucinace jsou příznakem duševní poruchy. Mohou vzniknout u onemocnění jako schizofrenie, různých psychotických poruch nebo problémů v centrální nervové soustavě (např. epilepsie nebo nádory).


Co je to Halucinace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Halucinace. Co znamená pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Halucinace? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Halucinace patří do sekce psychologie

Klíčová slova: co znamená, wiki, co to je, psychologie, definice pojmu, názvosloví, význam pojmu, slovník, slovo, přesný význam, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, terminus technicus, Halucinace, přesný výraz, co je to Halucinace?, formulace


Pojem Halucinace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Halucinace dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halucinace je klamný vjem vzniklý bez reálného podnětu v bdělém stavu. Halucinující člověk ji považuje za realitu. Tímto se liší od pseudohalucinace, při níž si je člověk vědom, že je klamán. Pokud člověka nelze ani po odeznění halucinace přesvědčit, že šlo o klam, může z halucinace vzniknout blud. Dochází ke změně smyslového vnímání.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Halucinace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Halucinace ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Halucinace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Halucinace ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Halucinace na Google.cz

Hledat videa s názvem Halucinace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Halucinace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teďka již bezesporu víte co znamená slovo Halucinace? resp. jaký je význam pojmu Halucinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halucinace, odpověď na dotaz co je to Halucinace?. Víte např. kdo to je Barbora Špotáková? Znáte a víte kdo je Demokrat? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Meditace v přírodě, halucinace, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.