Co je to?
Výraz, termín, definice slova Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Co je to Halucinace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Halucinace

Jako halucinace se v bdělém stavu u člověka označuje klamný vjem, který vznikne bez reálného podkladu. Člověk, jenž halucinace prožívá, se však domnívá, že se jedná o realitu. Tímto se halucinace liší od pseudohalucinace, u které si je člověk vědom, že neprožívá skutečnost. Z halucinace se může vyvinout blud v případě, že se halucinující člověk nenechá přesvědčit, že se nejedná o halucinaci.
Halucinace jsou příznakem duševní poruchy. Mohou vzniknout u onemocnění jako schizofrenie, různých psychotických poruch nebo problémů v centrální nervové soustavě (např. epilepsie nebo nádory).


Co je to Halucinace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Halucinace se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam slova, slovník, co je to Halucinace?, slovo, pojem, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, informace, Psychologie, popis, terminus technicus, synonymum, co to je, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, terminologie


Pojem Halucinace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Halucinace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halucinace je klamný vjem vzniklý bez reálného podnětu v bdělém stavu. Halucinující člověk ji považuje za realitu. Tímto se liší od pseudohalucinace, při níž si je člověk vědom, že je klamán. Pokud člověka nelze ani po odeznění halucinace přesvědčit, že šlo o klam, může z halucinace vzniknout blud. Dochází ke změně smyslového vnímání.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Halucinace ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Halucinace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Halucinace na Youtube

Vyhledat výraz Halucinace na Google.cz

Hledat slovo Halucinace ve Wikislovníku

Najít heslo Halucinace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Halucinace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Halucinace? resp. jaká je definice termínu Halucinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halucinace, odpověď na dotaz co je to Halucinace?. Víte např. kdo to je Personalista? Znáte a víte kdo je Světlonoš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Halucinace v jiné sekci než Psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.