Co je to?
Definice výrazu Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Co je Halucinace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Halucinace?

Jako halucinace se v bdělém stavu u člověka označuje klamný vjem, který vznikne bez reálného podkladu. Člověk, jenž halucinace prožívá, se však domnívá, že se jedná o realitu. Tímto se halucinace liší od pseudohalucinace, u které si je člověk vědom, že neprožívá skutečnost. Z halucinace se může vyvinout blud v případě, že se halucinující člověk nenechá přesvědčit, že se nejedná o halucinaci.
Halucinace jsou příznakem duševní poruchy. Mohou vzniknout u onemocnění jako schizofrenie, různých psychotických poruch nebo problémů v centrální nervové soustavě (např. epilepsie nebo nádory).


Co je to Halucinace? Význam slova, termín, Definice výrazu Halucinace. Co znamená odborný pojem Halucinace z kategorie Psychologie?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Halucinace můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Halucinace je v sekci psychologie

Klíčová slova: psychologie, odborný výraz, význam pojmu, co to je, slovník, význam slova, formulace, heslo, lexikon, psychologie, informace, terminologie, vysvětlení, termín, synonymum, wiki, co je to Halucinace?, pojem


Pojem Halucinace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Halucinace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halucinace je klamný vjem vzniklý bez reálného podnětu v bdělém stavu. Halucinující člověk ji považuje za realitu. Tímto se liší od pseudohalucinace, při níž si je člověk vědom, že je klamán. Pokud člověka nelze ani po odeznění halucinace přesvědčit, že šlo o klam, může z halucinace vzniknout blud. Dochází ke změně smyslového vnímání.

Jiné informační zdroje o pojmu Halucinace

Hledat heslo Halucinace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Halucinace na Google.cz

Zkusit najít termín Halucinace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halucinace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Halucinace ve Wikizdrojích

Najít slovo Halucinace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Halucinace například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Halucinace? resp. co znamená výraz Halucinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halucinace, odpověď na dotaz co je to Halucinace?. Víte např. kdo to je Karel Ančerl? Znáte a víte kdo je Demokrat? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Halucinace hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.