Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Amoniak. Co znamená pojem Amoniak z kategorie Chemie?

Co to je Amoniak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Amoniak?

Amoniak neboli čpavek je zásaditý bezbarvý a štiplavý plyn. Jedná se o jedovatou a nebezpečnou látku, která poškozuje sliznici dýchacích cest. Vzniká jako produkt reakce silných hydroxidů a amonných solí, vyskytuje se přirozeně v přírodě a vyrábí se i průmyslově. Amoniak se velmi dobře rozpouští ve vodě.
V přírodě vzniká při rozkladu organických zbytků a výměšků různých živočichů, v nepatrném množství ho obsahuje i zemská atmosféra. V kapalné podobě se využívá k chlazení nebo jako rozpouštědlo. Je nezbytným činitelem při výrobě výbušnin, barviv, hnojiv a kyseliny dusičné.


Co je to Amoniak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Amoniak. Co znamená pojem Amoniak z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Amoniak můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Amoniak je v kategorii Chemie

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, Amoniak, synonymum, popis, co to je, slovník, wiki, informace, termín, Chemie, formulace, názvosloví, co je to Amoniak?, přesný výraz, odborný výraz, terminologie, heslo


Pojem Amoniak je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Amoniak?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amoniak neboli azan (triviální název čpavek) je bezbarvý, velmi štiplavý plyn. Amoniak je toxická, nebezpečná látka zásadité povahy. Při vdechování poškozuje sliznici. Je lehčí než vzduch. V roce 2006 byla světová průmyslová výroba amoniaku odhadována na 146,5 mil. tun. Dnes používanou metodu výroby (Haber-Boschův proces) objevil německý chemik Fritz Haber, za což dostal roku 1918 Nobelovu cenu.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Amoniak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Amoniak ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Amoniak na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amoniak ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Amoniak ve Wikislovníku

Hledat heslo Amoniak ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Amoniak například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Amoniak? resp. jaký je význam slova Amoniak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amoniak, odpověď na dotaz co je to Amoniak?. Víte např. kdo to je Pavla Tomicová? Znáte a víte kdo je Specialista ERP? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.