Co je to?
Definice výrazu Amoniak. Co znamená odborný pojem Amoniak z kategorie Chemie?

Co je Amoniak? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Amoniak?

Amoniak neboli čpavek je zásaditý bezbarvý a štiplavý plyn. Jedná se o jedovatou a nebezpečnou látku, která poškozuje sliznici dýchacích cest. Vzniká jako produkt reakce silných hydroxidů a amonných solí, vyskytuje se přirozeně v přírodě a vyrábí se i průmyslově. Amoniak se velmi dobře rozpouští ve vodě.
V přírodě vzniká při rozkladu organických zbytků a výměšků různých živočichů, v nepatrném množství ho obsahuje i zemská atmosféra. V kapalné podobě se využívá k chlazení nebo jako rozpouštědlo. Je nezbytným činitelem při výrobě výbušnin, barviv, hnojiv a kyseliny dusičné.


Co je to Amoniak? Význam slova, termín, Definice výrazu Amoniak. Co znamená odborný pojem Amoniak z kategorie Chemie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Amoniak? s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Amoniak je v sekci chemie

Klíčová slova: přesný význam, význam, co to je, wiki, pojem, terminus technicus, terminologie, heslo, přesný výraz, chemie, lexikon, synonymum, odborný výraz, chemie, co je to Amoniak?, co znamená, odborné názvosloví, popis


Pojem Amoniak je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Amoniak?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Amoniak neboli azan (triviální název čpavek) je bezbarvý, velmi štiplavý plyn. Amoniak je toxická, nebezpečná látka zásadité povahy. Při vdechování poškozuje sliznici. Je lehčí než vzduch. V roce 2006 byla světová průmyslová výroba amoniaku odhadována na 146,5 mil. tun. Dnes používanou metodu výroby (Haber-Boschův proces) objevil německý chemik Fritz Haber, za což dostal roku 1918 Nobelovu cenu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Amoniak ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Amoniak ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amoniak ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Amoniak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Amoniak na Youtube

Vyhledat heslo Amoniak ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amoniak například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Amoniak? resp. jaká je definice slova Amoniak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amoniak, odpověď na dotaz co je to Amoniak?. Víte např. kdo to je Christopher Scarver? Znáte a víte kdo je Promítač? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.