Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amoniak. Co znamená odborný pojem Amoniak z kategorie Chemie?

Co je to Amoniak? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Amoniak?

Amoniak neboli čpavek je zásaditý bezbarvý a štiplavý plyn. Jedná se o jedovatou a nebezpečnou látku, která poškozuje sliznici dýchacích cest. Vzniká jako produkt reakce silných hydroxidů a amonných solí, vyskytuje se přirozeně v přírodě a vyrábí se i průmyslově. Amoniak se velmi dobře rozpouští ve vodě.
V přírodě vzniká při rozkladu organických zbytků a výměšků různých živočichů, v nepatrném množství ho obsahuje i zemská atmosféra. V kapalné podobě se využívá k chlazení nebo jako rozpouštědlo. Je nezbytným činitelem při výrobě výbušnin, barviv, hnojiv a kyseliny dusičné.


Co je to Amoniak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amoniak. Co znamená odborný pojem Amoniak z kategorie Chemie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Amoniak můžete samozřejmě sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Amoniak je v sekci chemie

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, popis, definice, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie, chemie, slovo, chemie, lexikon, pojem, informace, přesný výraz, Amoniak, význam slova, vysvětlení, formulace


Pojem Amoniak je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amoniak? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Amoniak neboli azan (triviální název čpavek) je bezbarvý, velmi štiplavý plyn. Amoniak je toxická, nebezpečná látka zásadité povahy. Při vdechování poškozuje sliznici. Je lehčí než vzduch. V roce 2006 byla světová průmyslová výroba amoniaku odhadována na 146,5 mil. tun. Dnes používanou metodu výroby (Haber-Boschův proces) objevil německý chemik Fritz Haber, za což dostal roku 1918 Nobelovu cenu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Amoniak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Amoniak na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amoniak ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Amoniak ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Amoniak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Amoniak na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amoniak například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Amoniak? resp. jaká je definice slova Amoniak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amoniak, odpověď na dotaz co je to Amoniak?. Víte např. kdo to je Práskač? Znáte a víte kdo je Skladník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.