Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Co je Mravnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mravnost?

Mravnost čili morálka neboli správné chování, je obecná představa o tom, jak by mělo vypadat správné jednání. Liší se tak od zdvořilosti, protože zahrnuje i závažné a důležité věci, ne pouze společenské chování.
Na rozdíl od práva není vymahatelná soudní cestou, a pokud je porušena, nemá to pro dotyčnou osobu následky v podobě trestu. Pojem mravnost může mít dvojí použití, jako norma nebo popis. Jako norma určuje to, co je ještě správné, a to, co už není přípustné. V jiném významu popisuje takové chování, jaké společnost skutečně uznává a jakým seřídí.


Co je to Mravnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mravnost? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mravnost se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: lexikon, filozofie, odborné názvosloví, co znamená, odborný výraz, popis, význam slova, wiki, formulace, filozofie, heslo, pojem, slovo, přesný výraz, co to je, terminus technicus, synonymum, názvosloví


Pojem Mravnost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Mravnost v následujících zdrojích

Hledat slovo Mravnost ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Mravnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Mravnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Mravnost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mravnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mravnost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mravnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Mravnost? resp. co je to Mravnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mravnost, odpověď na dotaz co je to Mravnost?. Víte např. kdo to je Radek Hlaváček? Znáte a víte kdo je Igor Stravinskij? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.