Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Co je to Mravnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mravnost?

Mravnost čili morálka neboli správné chování, je obecná představa o tom, jak by mělo vypadat správné jednání. Liší se tak od zdvořilosti, protože zahrnuje i závažné a důležité věci, ne pouze společenské chování.
Na rozdíl od práva není vymahatelná soudní cestou, a pokud je porušena, nemá to pro dotyčnou osobu následky v podobě trestu. Pojem mravnost může mít dvojí použití, jako norma nebo popis. Jako norma určuje to, co je ještě správné, a to, co už není přípustné. V jiném významu popisuje takové chování, jaké společnost skutečně uznává a jakým seřídí.


Co je to Mravnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Mravnost? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mravnost je v sekci Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, lexikon, odborné názvosloví, definice, wiki, Mravnost, informace, přesný význam, význam pojmu, slovník, formulace, Filozofie, význam, význam slova, co to je, přesný výraz, termín, heslo


Pojem Mravnost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Mravnost ve Wikipedii

Vyhledat výraz Mravnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mravnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Mravnost na Youtube

Zkusit najít pojem Mravnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Mravnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mravnost například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Mravnost? resp. co je to Mravnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mravnost, odpověď na dotaz co je to Mravnost?. Víte např. kdo to je Višnu? Znáte a víte kdo je Nimrod? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.