Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Co je to Mravnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mravnost

Mravnost čili morálka neboli správné chování, je obecná představa o tom, jak by mělo vypadat správné jednání. Liší se tak od zdvořilosti, protože zahrnuje i závažné a důležité věci, ne pouze společenské chování.
Na rozdíl od práva není vymahatelná soudní cestou, a pokud je porušena, nemá to pro dotyčnou osobu následky v podobě trestu. Pojem mravnost může mít dvojí použití, jako norma nebo popis. Jako norma určuje to, co je ještě správné, a to, co už není přípustné. V jiném významu popisuje takové chování, jaké společnost skutečně uznává a jakým seřídí.


Co je to Mravnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mravnost. Co znamená pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mravnost patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: formulace, význam slova, odborný výraz, popis, wiki, informace, názvosloví, synonymum, přesný význam, co znamená, Filozofie, terminus technicus, co je to Mravnost?, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, pojem


Pojem Mravnost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Mravnost ve Wikipedii

Najít pojem Mravnost ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mravnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mravnost ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Mravnost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Mravnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mravnost například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mravnost? resp. co se skrývá pod slovem Mravnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mravnost, odpověď na dotaz co je to Mravnost?. Víte např. kdo to je Kurtizána? Znáte a víte kdo je Kacíř? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Mravnost i v jiných kategoriích (než Filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.