Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mravnost. Co znamená odborný pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Co je to Mravnost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mravnost?

Mravnost čili morálka neboli správné chování, je obecná představa o tom, jak by mělo vypadat správné jednání. Liší se tak od zdvořilosti, protože zahrnuje i závažné a důležité věci, ne pouze společenské chování.
Na rozdíl od práva není vymahatelná soudní cestou, a pokud je porušena, nemá to pro dotyčnou osobu následky v podobě trestu. Pojem mravnost může mít dvojí použití, jako norma nebo popis. Jako norma určuje to, co je ještě správné, a to, co už není přípustné. V jiném významu popisuje takové chování, jaké společnost skutečně uznává a jakým seřídí.


Co je to Mravnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mravnost. Co znamená odborný pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Mravnost) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Mravnost patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: co je to Mravnost?, odborné názvosloví, filozofie, pojem, lexikon, heslo, Mravnost, synonymum, význam, popis, přesný výraz, co znamená, terminologie, přesný význam, definice, slovník, informace, wiki


Pojem Mravnost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Mravnost

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mravnost ve Wikimedia Commons

Najít pojem Mravnost ve vyhledávači Yandex

Najít termín Mravnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Mravnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Mravnost na Google.cz

Zkusit najít termín Mravnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mravnost například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Mravnost? resp. jaký je přesný význam slova Mravnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mravnost, odpověď na dotaz co je to Mravnost?. Víte např. kdo to je Jackie Chan? Znáte a víte kdo je Niels Bohr? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.