Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mravnost. Co znamená odborný pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Co je to Mravnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mravnost

Mravnost čili morálka neboli správné chování, je obecná představa o tom, jak by mělo vypadat správné jednání. Liší se tak od zdvořilosti, protože zahrnuje i závažné a důležité věci, ne pouze společenské chování.
Na rozdíl od práva není vymahatelná soudní cestou, a pokud je porušena, nemá to pro dotyčnou osobu následky v podobě trestu. Pojem mravnost může mít dvojí použití, jako norma nebo popis. Jako norma určuje to, co je ještě správné, a to, co už není přípustné. V jiném významu popisuje takové chování, jaké společnost skutečně uznává a jakým seřídí.


Co je to Mravnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mravnost. Co znamená odborný pojem Mravnost z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mravnost? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Mravnost patří do sekce filozofie

Klíčová slova: definice, odborný výraz, co je to Mravnost?, definice pojmu, wiki, co znamená, význam, vysvětlení, slovo, terminus technicus, informace, formulace, názvosloví, filozofie, co to je, popis, význam pojmu, pojem


Pojem Mravnost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Mravnost lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Mravnost ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Mravnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mravnost na Youtube

Hledat výraz Mravnost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mravnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Mravnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mravnost například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Mravnost? resp. jaká je definice termínu Mravnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mravnost, odpověď na dotaz co je to Mravnost?. Víte např. kdo to je Kurátor? Znáte a víte kdo je Marilyn Manson? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Mravnost hledat i v jiných kategoriích (než filozofie) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.