Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rehabilitace. Co znamená pojem Rehabilitace z kategorie Lékařství?

Co to je Rehabilitace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rehabilitace?

Rehabilitace je termín označující celý proces řízené činnosti komplexních složek státu. Cílem této činnosti je dosáhnout znovuzařazení člověka, jehož zdraví bylo postiženo (nemoc, úraz, vrozené postižení), zpět do aktivního života společenství. Úroveň rehabilitace vypovídá o celkové kulturní úrovni společnosti.
Ve zdravotnictví se realizuje léčebná rehabilitace. V jejím rámci pracují celé týmy odborníků – lékařů, terapeutů a dalších, s cílem obnovit funkční zdatnost jedince. K tomu se využívá celého souboru léčebných diagnostických i terapeutických opatření. Velký důraz je kladen také na prevenci.


Odborný termín, výraz, slovo Rehabilitace. Co znamená pojem Rehabilitace z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Rehabilitace s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rehabilitace se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, slovník, vysvětlení, co je to Rehabilitace?, wiki, názvosloví, heslo, slovo, přesný výraz, definice, význam pojmu, význam slova, popis, Lékařství, formulace, informace, definice pojmu, co to je


Pojem Rehabilitace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rehabilitace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rehabilitační lékařství je základní medicínský obor s úzkým propojením na řadu dalších odborností a který se zabývá oblastmi, jež představují v moderní společnosti největší socioekonomický problém. Rehabilitace lidí poškozených nemocí nebo úrazem je celospolečenským procesem (ve smyslu tzv. ucelené, komprehenzívní rehabilitace) a představuje koordinovanou činnost všech složek společnosti (státu, institucí, organizací a jednotlivců) s cílem znovu zařadit člověka postiženého na zdraví následkem nemoci, úrazu či vrozené vady do aktivního společenského života. Tento systém se řeší na úrovni zdravotnické, sociální, kulturní, pedagogické, pracovní, technické, legislativní, ekonomické, organizační a politické.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rehabilitace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Rehabilitace ve Wikizdrojích

Najít termín Rehabilitace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Rehabilitace ve Wikislovníku

Najít heslo Rehabilitace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Rehabilitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rehabilitace například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Rehabilitace? resp. co se skrývá pod slovem Rehabilitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rehabilitace, odpověď na dotaz co je to Rehabilitace?. Víte např. kdo to je Francis Crick? Znáte a víte kdo je Zjev? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.