Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Švédská bedna. Co znamená pojem Švédská bedna z kategorie Sport?

Co je Švédská bedna?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Švédská bedna

Švédská bedna je pojmenování pro náčiní pro tělocvik, které se skládá ze sestavy dřevěných komolých jehlanů, které mají obdélníkovou podstavu. Jehlany do sebe přesně zapadají a dají se od sebe snadno rozebrat. Počet dílů se pohybuje od tří do sedmi, nejmenší díl je umístěn nahoře. Toto víko švédské bedny bývá polstrované a potažené, nejčastěji kůží. Lze tak docílit šetrnějšího dotyku s tělem cvičící osoby. Toto náčiní je standardní výbavou všech tělocvičen. Vzhledem k bezpečnosti nesmí mít švédská bedna žádné ostré hrany.
Díky rozebíratelnosti umožňuje švédská bedna provádět širokou škálu cvičení. Lze ji přizpůsobit pro sportovce různého věku i postavy. Rozměry mohou být různé, výška se pohybuje od 30 do 150 cm, délka horního dílu je většinou 120 až 200 cm a šířka 50 až 60 cm. Na kratších stranách švédské bedny bývají otvory, určené pro snadnější manipulaci s jednotlivými díly. Bedna nesmí mít ostré hrany, musí splňovat přísné technické normy. Na spodním díle mohou být také stabilizační prvky.


Co je to Švédská bedna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Švédská bedna. Co znamená pojem Švédská bedna z kategorie Sport?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Švédská bedna se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: co znamená, formulace, odborný výraz, sport, heslo, terminus technicus, názvosloví, přesný význam, wiki, synonymum, termín, význam, informace, přesný výraz, Švédská bedna, význam pojmu, slovník, co je to Švédská bedna?


Pojem Švédská bedna je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Švédská bedna? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Švédská bedna je tělocvičné náčiní, které je obvykle tvořeno soustavou do sebe vzájemně přesně zapadajících a vzájemně rozebiratelných komolých jehlanů s obdélníkovou podstavou. Jednotlivých kónických dílů bývá obvykle 3 až 7 s tím, že nejmenší horní díl (tzv. víko) švédské bedny je vhodně vypolstrován resp. po celém povrchu potažen kvůli měkčímu a šetrnému kontaktu s cvičencovým tělem. Tím, že jsou jednotlivé díly rozebiratelné, je možné švédskou bednu používat pro nejrůznější tělesná cvičení a sportovní hry cvičenců všeho věku a i tělesného vzrůstu. Švédské bedny patří mezi standardní vybavení každé tělocvičny. Výška celé švédské bedny se může pohybovat od 30 až do 150 centimetrů, obvyklá šířka horního dílu bedny pak činí 50 až 60 centimetrů, obvyklá délka od 120 do 200 centimetrů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Švédská bedna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Švédská bedna ve Wikimedia Commons

Hledat termín Švédská bedna ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Švédská bedna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Švédská bedna na Google obrázcích

Vyhledat výraz Švédská bedna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Švédská bedna například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Švédská bedna? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Švédská bedna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Švédská bedna, odpověď na dotaz co je to Švédská bedna?. Víte např. kdo to je Michal Jagelka? Znáte a víte kdo je Aneta Krejčíková? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Hokejový puk, Švédská bedna, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?