Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Co je to Paralaxa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Paralaxa?

Úhel, který společně svírají dvě přímky, jež vedou z dvou různých bodů umístěných v prostoru a směřují k jednomu pozorovanému bodu. Pokud je pozorovaný předmět velmi blízko, je paralaxa větší. Čím je ovšem pozorovaný objekt v delší vzdálenosti od míst, z nichž přímky vycházejí, tím je zároveň úhel menší.


Co je to Paralaxa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Paralaxa? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Paralaxa je v sekci Matematika

Klíčová slova: Matematika, wiki, co znamená, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, význam, slovo, synonymum, Paralaxa, co to je, popis, odborný výraz, Matematika, heslo, přesný význam, terminologie, formulace


Pojem Paralaxa je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Paralaxa?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paralaxa (z řeckého παράλλαξις (parallaxis) znamenající „změna“) je úhel, který svírají přímky vedené ze dvou různých míst v prostoru k pozorovanému bodu. Jako paralaxa se také označuje zdánlivý rozdíl polohy bodu vzhledem k pozadí při pozorování ze dvou různých míst.

Čím dále je pozorovaný předmět od pozorovacích míst, tím je paralaxa menší.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Paralaxa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Paralaxa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Paralaxa ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paralaxa ve Wikimedia Commons

Hledat termín Paralaxa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Paralaxa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paralaxa například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Paralaxa? resp. jaký je význam pojmu Paralaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paralaxa, odpověď na dotaz co je to Paralaxa?. Víte např. kdo to je Arbitr? Znáte a víte kdo je Paša? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.