Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Co je to Paralaxa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Paralaxa

Úhel, který společně svírají dvě přímky, jež vedou z dvou různých bodů umístěných v prostoru a směřují k jednomu pozorovanému bodu. Pokud je pozorovaný předmět velmi blízko, je paralaxa větší. Čím je ovšem pozorovaný objekt v delší vzdálenosti od míst, z nichž přímky vycházejí, tím je zároveň úhel menší.


Co je to Paralaxa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Paralaxa se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Paralaxa se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: význam slova, matematika, Paralaxa, wiki, názvosloví, lexikon, přesný význam, synonymum, co je to Paralaxa?, slovo, formulace, přesný výraz, popis, význam, pojem, odborný výraz, terminus technicus, terminologie


Pojem Paralaxa je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Paralaxa píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Paralaxa (z řeckého παράλλαξις (parallaxis) znamenající „změna“) je úhel, který svírají přímky vedené ze dvou různých míst v prostoru k pozorovanému bodu. Jako paralaxa se také označuje zdánlivý rozdíl polohy bodu vzhledem k pozadí při pozorování ze dvou různých míst.

Čím dále je pozorovaný předmět od pozorovacích míst, tím je paralaxa menší.

Další zdroje informací

Najít výraz Paralaxa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Paralaxa na Youtube

Zkusit najít slovo Paralaxa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Paralaxa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paralaxa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Paralaxa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paralaxa například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Paralaxa? resp. co to je Paralaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paralaxa, odpověď na dotaz co je to Paralaxa?. Víte např. kdo to je Petr Pithart? Znáte a víte kdo je Kanovník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Paralaxa hledat i v jiných kategoriích (než matematika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.