Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Co je to Paralaxa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Paralaxa

Úhel, který společně svírají dvě přímky, jež vedou z dvou různých bodů umístěných v prostoru a směřují k jednomu pozorovanému bodu. Pokud je pozorovaný předmět velmi blízko, je paralaxa větší. Čím je ovšem pozorovaný objekt v delší vzdálenosti od míst, z nichž přímky vycházejí, tím je zároveň úhel menší.


Co je to Paralaxa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Paralaxa? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Paralaxa je v kategorii Matematika

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, slovo, co je to Paralaxa?, přesný výraz, Matematika, lexikon, význam slova, co znamená, formulace, terminus technicus, termín, slovník, pojem, Matematika, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki


Pojem Paralaxa je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Paralaxa? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Paralaxa (z řeckého παράλλαξις (parallaxis) znamenající „změna“) je úhel, který svírají přímky vedené ze dvou různých míst v prostoru k pozorovanému bodu. Jako paralaxa se také označuje zdánlivý rozdíl polohy bodu vzhledem k pozadí při pozorování ze dvou různých míst.

Čím dále je pozorovaný předmět od pozorovacích míst, tím je paralaxa menší.

Pro více informací o heslu Paralaxa zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Paralaxa ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Paralaxa na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paralaxa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Paralaxa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Paralaxa ve Wikizdrojích

Najít heslo Paralaxa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Paralaxa například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Paralaxa? resp. co přesně znamená slovo Paralaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paralaxa, odpověď na dotaz co je to Paralaxa?. Víte např. kdo to je Daniela Kolářová? Znáte a víte kdo je Paša? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Paralaxa v jiné sekci než Matematika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.