Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Co je to Paralaxa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Paralaxa?

Úhel, který společně svírají dvě přímky, jež vedou z dvou různých bodů umístěných v prostoru a směřují k jednomu pozorovanému bodu. Pokud je pozorovaný předmět velmi blízko, je paralaxa větší. Čím je ovšem pozorovaný objekt v delší vzdálenosti od míst, z nichž přímky vycházejí, tím je zároveň úhel menší.


Co je to Paralaxa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Paralaxa s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Paralaxa patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, Paralaxa, co je to Paralaxa?, termín, význam pojmu, co to je, pojem, slovník, wiki, popis, terminologie, co znamená, slovo, odborný výraz, definice, význam, heslo


Pojem Paralaxa je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Paralaxa? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Paralaxa (z řeckého παράλλαξις (parallaxis) znamenající „změna“) je úhel, který svírají přímky vedené ze dvou různých míst v prostoru k pozorovanému bodu. Jako paralaxa se také označuje zdánlivý rozdíl polohy bodu vzhledem k pozadí při pozorování ze dvou různých míst.

Čím dále je pozorovaný předmět od pozorovacích míst, tím je paralaxa menší.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Paralaxa na Youtube

Najít výraz Paralaxa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Paralaxa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Paralaxa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Paralaxa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paralaxa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Paralaxa například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Paralaxa? resp. co vlastně znamená slovo Paralaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paralaxa, odpověď na dotaz co je to Paralaxa?. Víte např. kdo to je Zkurvysyn? Znáte a víte kdo je Majordomus? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.