Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Co je to Paralaxa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Paralaxa

Úhel, který společně svírají dvě přímky, jež vedou z dvou různých bodů umístěných v prostoru a směřují k jednomu pozorovanému bodu. Pokud je pozorovaný předmět velmi blízko, je paralaxa větší. Čím je ovšem pozorovaný objekt v delší vzdálenosti od míst, z nichž přímky vycházejí, tím je zároveň úhel menší.


Co je to Paralaxa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Paralaxa? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Paralaxa patří do sekce matematika

Klíčová slova: matematika, co je to Paralaxa?, popis, význam, význam pojmu, význam slova, co znamená, slovo, definice pojmu, názvosloví, přesný výraz, co to je, Paralaxa, odborný výraz, terminologie, pojem, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Paralaxa je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Paralaxa? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paralaxa (z řeckého παράλλαξις (parallaxis) znamenající „změna“) je úhel, který svírají přímky vedené ze dvou různých míst v prostoru k pozorovanému bodu. Jako paralaxa se také označuje zdánlivý rozdíl polohy bodu vzhledem k pozadí při pozorování ze dvou různých míst.

Čím dále je pozorovaný předmět od pozorovacích míst, tím je paralaxa menší.

Jiné zdroje informací o pojmu Paralaxa

Vyhledat heslo Paralaxa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paralaxa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paralaxa ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Paralaxa ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Paralaxa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Paralaxa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paralaxa například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte co znamená slovo Paralaxa? resp. jaká je definice termínu Paralaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paralaxa, odpověď na dotaz co je to Paralaxa?. Víte např. kdo to je Komparzista? Znáte a víte kdo je Láma? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.