Co je to?
Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Co je to Protein? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Protein?

České označení odborného slova protein zní bílkovina. Jedná se o vysokomolekulární přírodní látky složené z aminokyselin. Proteiny jsou jedněmi z nejdůležitějších součástí všech živých organismů.
Základní princip proteinů byl odhalen v roce 1819 Henrim Braconotem. Podrobněji byla znalost bílkovin zlepšena Linusem Paulingem a Emilem Fischerem. Bílkoviny se rozlišují podle struktury na primární, sekundární, terciární a kvartérní. V oblasti spoje proteiny vykazují určité prvky symetrie.
Bílkoviny plní různé funkce - stavební, transportní, skladovací, ochranné, obranné, zajišťují pohyb.


Co je to Protein? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Protein můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Protein je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Protein, synonymum, lexikon, pojem, wiki, slovník, odborný výraz, slovo, odborné názvosloví, přesný význam, informace, co je to Protein?, formulace, názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, Lékařství, co znamená


Pojem Protein je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Protein?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílkoviny, odborně proteiny, patří mezi biopolymery. Jedná se o vysokomolekulární přírodní látky s relativní molekulovou hmotností 103 až 106 složené z aminokyselin.
Proteiny jsou podstatou všech živých organismů. Jejich základní povahu rozpoznal Henri Braconnot již v roce 1819 při zahřívání klihu s kyselinou sírovou. Podrobněji strukturu bílkovin popsali Hermann Emil Fischer a Linus Pauling.

Další zdroje informací

Najít pojem Protein ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Protein ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Protein ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Protein na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Protein ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Protein ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Protein například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Protein? resp. co znamená slovo Protein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protein, odpověď na dotaz co je to Protein?. Víte např. kdo to je Bigamista? Znáte a víte kdo je Republikán? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?