Co je to?
Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Co je to Protein? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Protein?

České označení odborného slova protein zní bílkovina. Jedná se o vysokomolekulární přírodní látky složené z aminokyselin. Proteiny jsou jedněmi z nejdůležitějších součástí všech živých organismů.
Základní princip proteinů byl odhalen v roce 1819 Henrim Braconotem. Podrobněji byla znalost bílkovin zlepšena Linusem Paulingem a Emilem Fischerem. Bílkoviny se rozlišují podle struktury na primární, sekundární, terciární a kvartérní. V oblasti spoje proteiny vykazují určité prvky symetrie.
Bílkoviny plní různé funkce - stavební, transportní, skladovací, ochranné, obranné, zajišťují pohyb.


Co je to Protein? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Protein? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Protein je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, význam slova, přesný výraz, Lékařství, slovník, co to je, heslo, wiki, odborné názvosloví, terminologie, pojem, formulace, informace, termín, význam, přesný význam, odborný výraz


Pojem Protein je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Protein dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bílkoviny, odborně proteiny, patří mezi biopolymery. Jedná se o vysokomolekulární přírodní látky s relativní molekulovou hmotností 103 až 106 složené z aminokyselin.
Proteiny jsou podstatou všech živých organismů. Jejich základní povahu rozpoznal Henri Braconnot již v roce 1819 při zahřívání klihu s kyselinou sírovou. Podrobněji strukturu bílkovin popsali Hermann Emil Fischer a Linus Pauling.

Více informací o slovu Protein doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Protein ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Protein ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Protein ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Protein ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Protein ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Protein ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Protein například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Protein? resp. co znamená Protein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protein, odpověď na dotaz co je to Protein?. Víte např. kdo to je Evangeline Lilly? Znáte a víte kdo je Rejžek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?