Co je to?
Definice výrazu, termínu Úvodník. Co znamená odborný pojem Úvodník z kategorie Literatura?

Co je to Úvodník? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Úvodník

Úvodník je pojmenování z oblasti žurnalistiky. V tomto textu chce autor zapůsobit na čtenáře tak, aby čtenář zaujal stejný postoj jako sám autor nebo aby sám něco udělal či podnikl.
Úvodník má úvahový charakter, je zaměřen na společnost a významné dění. Vyjadřuje i názory autora, jeho argumentaci a hodnocení dané situace. Někdy bývá označován i jako editorial.


Co je to Úvodník? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Úvodník. Co znamená odborný pojem Úvodník z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Úvodník? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Úvodník je v sekci Literatura

Klíčová slova: termín, slovo, přesný význam, co to je, význam slova, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, přesný výraz, co je to Úvodník?, lexikon, názvosloví, odborný výraz, heslo, pojem, popis


Pojem Úvodník je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úvodník? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvodník je typ žurnalistického textu, ve kterém se jeho autor snaží, aby se čtenář ztotožnil s názorem (funkce získávací), anebo aby čtenář něco dělal čili podnikl nějakou akci. Jedná se o úvahový text, ve kterém se autor zabývá významnými událostmi společenského dění. Je v něm použita věcná argumentace, která je zasazena do kontextu dané situace. Často se plete a je zaměňován s pojmem editorial.

Jiné zdroje informací o pojmu Úvodník

Zkusit najít heslo Úvodník ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úvodník ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Úvodník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Úvodník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Úvodník ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Úvodník ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvodník například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Úvodník? resp. jaká je definice slova Úvodník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvodník, odpověď na dotaz co je to Úvodník?. Víte např. kdo to je Brahmá? Znáte a víte kdo je Velvyslanec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.