Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úvodník. Co znamená pojem Úvodník z kategorie Literatura?

Co je Úvodník?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Úvodník

Úvodník je pojmenování z oblasti žurnalistiky. V tomto textu chce autor zapůsobit na čtenáře tak, aby čtenář zaujal stejný postoj jako sám autor nebo aby sám něco udělal či podnikl.
Úvodník má úvahový charakter, je zaměřen na společnost a významné dění. Vyjadřuje i názory autora, jeho argumentaci a hodnocení dané situace. Někdy bývá označován i jako editorial.


Co je to Úvodník? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úvodník. Co znamená pojem Úvodník z kategorie Literatura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Úvodník s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Úvodník se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, definice pojmu, wiki, přesný význam, popis, lexikon, literatura, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, termín, názvosloví, slovník, pojem, definice, slovo, Úvodník


Pojem Úvodník je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Úvodník píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvodník je typ žurnalistického textu, ve kterém se jeho autor snaží, aby se čtenář ztotožnil s názorem (funkce získávací), anebo aby čtenář něco dělal čili podnikl nějakou akci. Jedná se o úvahový text, ve kterém se autor zabývá významnými událostmi společenského dění. Je v něm použita věcná argumentace, která je zasazena do kontextu dané situace. Často se plete a je zaměňován s pojmem editorial.

Hledejte pojem Úvodník v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Úvodník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úvodník ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Úvodník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Úvodník na Google obrázcích

Vyhledat výraz Úvodník ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvodník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvodník například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co je to Úvodník? resp. jaký je přesný význam slova Úvodník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvodník, odpověď na dotaz co je to Úvodník?. Víte např. kdo to je Roman Skamene? Znáte a víte kdo je Jaroslava Stočesová? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.