Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Úvodník. Co znamená pojem Úvodník z kategorie Literatura?

Co to je Úvodník? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Úvodník

Úvodník je pojmenování z oblasti žurnalistiky. V tomto textu chce autor zapůsobit na čtenáře tak, aby čtenář zaujal stejný postoj jako sám autor nebo aby sám něco udělal či podnikl.
Úvodník má úvahový charakter, je zaměřen na společnost a významné dění. Vyjadřuje i názory autora, jeho argumentaci a hodnocení dané situace. Někdy bývá označován i jako editorial.


Co je to Úvodník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Úvodník. Co znamená pojem Úvodník z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Úvodník se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: přesný význam, slovo, odborný výraz, slovník, terminus technicus, Úvodník, synonymum, pojem, literatura, formulace, přesný výraz, heslo, význam, co znamená, co to je, lexikon, vysvětlení, literatura


Pojem Úvodník je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Úvodník?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Úvodník je typ žurnalistického textu, ve kterém se jeho autor snaží, aby se čtenář ztotožnil s názorem (funkce získávací), anebo aby čtenář něco dělal čili podnikl nějakou akci. Jedná se o úvahový text, ve kterém se autor zabývá významnými událostmi společenského dění. Je v něm použita věcná argumentace, která je zasazena do kontextu dané situace. Často se plete a je zaměňován s pojmem editorial.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Úvodník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvodník ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Úvodník ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úvodník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Úvodník na Google.cz

Hledat slovo Úvodník ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvodník například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Úvodník? resp. co vlastně znamená slovo Úvodník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvodník, odpověď na dotaz co je to Úvodník?. Víte např. kdo to je Alex Mynářová? Znáte a víte kdo je Mads Mikkelsen? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.