Co je to?
Definice výrazu, termínu Úvodník. Co znamená odborný pojem Úvodník z kategorie Literatura?

Co je to Úvodník? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Úvodník

Úvodník je pojmenování z oblasti žurnalistiky. V tomto textu chce autor zapůsobit na čtenáře tak, aby čtenář zaujal stejný postoj jako sám autor nebo aby sám něco udělal či podnikl.
Úvodník má úvahový charakter, je zaměřen na společnost a významné dění. Vyjadřuje i názory autora, jeho argumentaci a hodnocení dané situace. Někdy bývá označován i jako editorial.


Co je to Úvodník? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Úvodník. Co znamená odborný pojem Úvodník z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Úvodník sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Úvodník je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, co znamená, odborné názvosloví, Literatura, informace, terminus technicus, slovník, co to je, Úvodník, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, definice, popis, co je to Úvodník?, Literatura


Pojem Úvodník je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Úvodník můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvodník je typ žurnalistického textu, ve kterém se jeho autor snaží, aby se čtenář ztotožnil s názorem (funkce získávací), anebo aby čtenář něco dělal čili podnikl nějakou akci. Jedná se o úvahový text, ve kterém se autor zabývá významnými událostmi společenského dění. Je v něm použita věcná argumentace, která je zasazena do kontextu dané situace. Často se plete a je zaměňován s pojmem editorial.

Další informační zdroje o slovu Úvodník

Najít termín Úvodník ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Úvodník ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Úvodník ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvodník ve Wikimedia Commons

Najít výraz Úvodník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Úvodník ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvodník například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Úvodník? resp. co přesně označuje termín Úvodník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvodník, odpověď na dotaz co je to Úvodník?. Víte např. kdo to je Jiří Beran? Znáte a víte kdo je Hospodin? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.