Co je to?
Definice výrazu Kratiknot. Co znamená odborný pojem Kratiknot z kategorie Nástroje?

Co to je Kratiknot? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kratiknot?

Kratiknot, jinak také nazývaný štipec, je druh speciálních nůžek. Používá se při zkrácení knotu svíček nebo petrolejových lamp. Je možné ho použít i při hoření. Má zcela jedinečné provedení, na jedné čepeli je umístěna malá krabička, do které kousek hořícího knotu po odstřižení spadne. Kratiknot je také opatřen maličkými nožičkami. Díky nim je možno nástroj položit, aniž by saze znečistily okolí.
Nejrozšířenější byly do konce 19. století, následující nové knoty již zastřižení nepotřebovaly. Ve své době patřily k nezbytnému vybavení domácnosti. Knoty samy postupně neodhořely a dlouhé knoty byly příčinou větší spotřeby vosku nebo oleje. Přistřihovat bylo nutno již po několika minutách.


Co je to Kratiknot? Význam slova, termín, Definice výrazu Kratiknot. Co znamená odborný pojem Kratiknot z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kratiknot? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kratiknot se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: wiki, co to je, terminus technicus, formulace, popis, význam slova, Nástroje, synonymum, přesný význam, přesný výraz, heslo, vysvětlení, definice pojmu, slovo, co je to Kratiknot?, informace, lexikon, Kratiknot


Pojem Kratiknot je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Kratiknot na Google.cz

Hledat heslo Kratiknot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kratiknot ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kratiknot na Youtube

Hledat termín Kratiknot ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Kratiknot ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kratiknot například ve Wikipedii, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kratiknot? resp. co vlastně znamená slovo Kratiknot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kratiknot, odpověď na dotaz co je to Kratiknot?. Víte např. kdo to je Iva Kubelková? Znáte a víte kdo je Pavel Nedvěd? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.