Co je to?
Definice výrazu Kratiknot. Co znamená odborný pojem Kratiknot z kategorie Nástroje?

Co to je Kratiknot? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kratiknot?

Kratiknot, jinak také nazývaný štipec, je druh speciálních nůžek. Používá se při zkrácení knotu svíček nebo petrolejových lamp. Je možné ho použít i při hoření. Má zcela jedinečné provedení, na jedné čepeli je umístěna malá krabička, do které kousek hořícího knotu po odstřižení spadne. Kratiknot je také opatřen maličkými nožičkami. Díky nim je možno nástroj položit, aniž by saze znečistily okolí.
Nejrozšířenější byly do konce 19. století, následující nové knoty již zastřižení nepotřebovaly. Ve své době patřily k nezbytnému vybavení domácnosti. Knoty samy postupně neodhořely a dlouhé knoty byly příčinou větší spotřeby vosku nebo oleje. Přistřihovat bylo nutno již po několika minutách.


Co je to Kratiknot? Význam slova, termín, Definice výrazu Kratiknot. Co znamená odborný pojem Kratiknot z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kratiknot patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: co znamená, informace, definice pojmu, wiki, přesný výraz, terminologie, odborné názvosloví, termín, význam, vysvětlení, synonymum, popis, pojem, formulace, slovo, slovník, lexikon, terminus technicus


Pojem Kratiknot je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Kratiknot

Zkusit najít pojem Kratiknot ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Kratiknot ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kratiknot ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kratiknot ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kratiknot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Kratiknot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kratiknot například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kratiknot? resp. co znamená slovo Kratiknot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kratiknot, odpověď na dotaz co je to Kratiknot?. Víte např. kdo to je Lukáš Bouzek? Znáte a víte kdo je Pavel Nedvěd? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.