Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kratiknot. Co znamená slovo Kratiknot z kategorie Nástroje?

Co je Kratiknot?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kratiknot?

Kratiknot, jinak také nazývaný štipec, je druh speciálních nůžek. Používá se při zkrácení knotu svíček nebo petrolejových lamp. Je možné ho použít i při hoření. Má zcela jedinečné provedení, na jedné čepeli je umístěna malá krabička, do které kousek hořícího knotu po odstřižení spadne. Kratiknot je také opatřen maličkými nožičkami. Díky nim je možno nástroj položit, aniž by saze znečistily okolí.
Nejrozšířenější byly do konce 19. století, následující nové knoty již zastřižení nepotřebovaly. Ve své době patřily k nezbytnému vybavení domácnosti. Knoty samy postupně neodhořely a dlouhé knoty byly příčinou větší spotřeby vosku nebo oleje. Přistřihovat bylo nutno již po několika minutách.


Co je to Kratiknot? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kratiknot. Co znamená slovo Kratiknot z kategorie Nástroje?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kratiknot s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Kratiknot patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: význam, přesný výraz, termín, nástroje, význam slova, slovník, terminus technicus, popis, wiki, definice pojmu, co to je, pojem, lexikon, přesný význam, informace, vysvětlení, definice, nástroje


Pojem Kratiknot je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kratiknot? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kratiknot neboli štipec jsou speciální nůžky určené ke zkracování hořícího knotu u svíček, případně i petrolejových lamp. Pro ten účel mívají především na jedné z čepelí krabičku, do které se zachytí odstřižený kousek hořícího knotu. Kromě toho mívají také malé nožičky, aby je bylo možno odkládat, aniž by čepele špinavé od sazí ušpinily místo, kam jsou pokládány.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Kratiknot na Google.cz

Najít výraz Kratiknot ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Kratiknot ve Wikislovníku

Zkusit najít Kratiknot ve Wikizdrojích

Hledat slovo Kratiknot ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Kratiknot ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kratiknot například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kratiknot? resp. co to je Kratiknot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kratiknot, odpověď na dotaz co je to Kratiknot?. Víte např. kdo to je Petr Stach? Znáte a víte kdo je Analfabet? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.