Co je to?
Definice výrazu Kratiknot. Co znamená odborný pojem Kratiknot z kategorie Nástroje?

Co to je Kratiknot? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kratiknot?

Kratiknot, jinak také nazývaný štipec, je druh speciálních nůžek. Používá se při zkrácení knotu svíček nebo petrolejových lamp. Je možné ho použít i při hoření. Má zcela jedinečné provedení, na jedné čepeli je umístěna malá krabička, do které kousek hořícího knotu po odstřižení spadne. Kratiknot je také opatřen maličkými nožičkami. Díky nim je možno nástroj položit, aniž by saze znečistily okolí.
Nejrozšířenější byly do konce 19. století, následující nové knoty již zastřižení nepotřebovaly. Ve své době patřily k nezbytnému vybavení domácnosti. Knoty samy postupně neodhořely a dlouhé knoty byly příčinou větší spotřeby vosku nebo oleje. Přistřihovat bylo nutno již po několika minutách.


Co je to Kratiknot? Význam slova, termín, Definice výrazu Kratiknot. Co znamená odborný pojem Kratiknot z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kratiknot patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: slovník, Kratiknot, přesný význam, co je to Kratiknot?, definice, terminologie, co znamená, informace, formulace, wiki, Nástroje, heslo, synonymum, pojem, definice pojmu, slovo, Nástroje, terminus technicus


Pojem Kratiknot je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kratiknot? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kratiknot neboli štipec jsou speciální nůžky určené ke zkracování hořícího knotu u svíček, případně i petrolejových lamp. Pro ten účel mívají především na jedné z čepelí krabičku, do které se zachytí odstřižený kousek hořícího knotu. Kromě toho mívají také malé nožičky, aby je bylo možno odkládat, aniž by čepele špinavé od sazí ušpinily místo, kam jsou pokládány.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Kratiknot na Youtube

Vyhledat pojem Kratiknot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kratiknot ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kratiknot ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kratiknot ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kratiknot ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kratiknot například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kratiknot? resp. co je to Kratiknot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kratiknot, odpověď na dotaz co je to Kratiknot?. Víte např. kdo to je Pastevec? Znáte a víte kdo je Shakira? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kratiknot i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.