Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kratiknot. Co znamená odborný pojem Kratiknot z kategorie Nástroje?

Co je to Kratiknot? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kratiknot?

Kratiknot, jinak také nazývaný štipec, je druh speciálních nůžek. Používá se při zkrácení knotu svíček nebo petrolejových lamp. Je možné ho použít i při hoření. Má zcela jedinečné provedení, na jedné čepeli je umístěna malá krabička, do které kousek hořícího knotu po odstřižení spadne. Kratiknot je také opatřen maličkými nožičkami. Díky nim je možno nástroj položit, aniž by saze znečistily okolí.
Nejrozšířenější byly do konce 19. století, následující nové knoty již zastřižení nepotřebovaly. Ve své době patřily k nezbytnému vybavení domácnosti. Knoty samy postupně neodhořely a dlouhé knoty byly příčinou větší spotřeby vosku nebo oleje. Přistřihovat bylo nutno již po několika minutách.


Co je to Kratiknot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kratiknot. Co znamená odborný pojem Kratiknot z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kratiknot patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: nástroje, lexikon, definice pojmu, informace, vysvětlení, co to je, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, Kratiknot, co je to Kratiknot?, pojem, význam, názvosloví, význam slova, wiki, formulace, přesný výraz


Pojem Kratiknot je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kratiknot dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kratiknot neboli štipec jsou speciální nůžky určené ke zkracování hořícího knotu u svíček, případně i petrolejových lamp. Pro ten účel mívají především na jedné z čepelí krabičku, do které se zachytí odstřižený kousek hořícího knotu. Kromě toho mívají také malé nožičky, aby je bylo možno odkládat, aniž by čepele špinavé od sazí ušpinily místo, kam jsou pokládány.

Jiné zdroje informací o pojmu Kratiknot

Hledat heslo Kratiknot na Google.cz

Najít výraz Kratiknot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Kratiknot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Kratiknot ve Wikizdrojích

Najít slovo Kratiknot ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kratiknot ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kratiknot například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kratiknot? resp. jaká je definice termínu Kratiknot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kratiknot, odpověď na dotaz co je to Kratiknot?. Víte např. kdo to je Hmyzožravec? Znáte a víte kdo je Ambasador? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.