Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zážitek. Co znamená pojem Zážitek z kategorie Psychologie?

Co to je Zážitek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zážitek?

Zážitek je určitý děj nebo událost, kdy člověk něco zažil a z nějakých důvodů si to pamatuje po delší dobu. Bývá spojen s určitým emočním prožitkem, ať již v kladném nebo záporném smyslu.
Zážitky bývají významnou součástí osobních vzpomínek a mohou být běžné i výjimečné. Spojují se s dojmy z rodinného života, cest, sportu, společenského života i životními milníky – svatba, narození dítěte, úmrtí blízkých a podobně. Na zážitky se specializují i agentury, které tyto aktivity zprostředkovávají.


Co je to Zážitek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zážitek. Co znamená pojem Zážitek z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zážitek? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zážitek je v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, formulace, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu, Psychologie, lexikon, význam, Psychologie, terminus technicus, wiki, popis, co je to Zážitek?, Zážitek, slovo, heslo, slovník


Pojem Zážitek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zážitek? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zážitek je nějaká událost, kterou člověk ve svém životě prodělal (zažil) a kterou si z těch či oněch důvodů pamatuje delší dobu. Zážitky posléze obvykle tvoří základ osobních vzpomínek. Zážitek je tedy událost, která často bývá spojena s nějakou emocí (ať už kladnou, zápornou nebo i zcela neutrální). Mezi běžné zážitky patří kupříkladu dojmy spojené s cestováním, turistikou, sportováním, emoce spojené s první velkou láskou, s narozením dítěte, s úmrtím blízké osoby, zážitky získané během školní docházky či vojenské služby apod.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Zážitek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Zážitek ve Wikislovníku

Vyhledat termín Zážitek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Zážitek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Zážitek na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zážitek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zážitek například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Zážitek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zážitek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zážitek, odpověď na dotaz co je to Zážitek?. Víte např. kdo to je Charlotte Ella Gottová? Znáte a víte kdo je Pábitel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?