Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zážitek. Co znamená pojem Zážitek z kategorie Psychologie?

Co to je Zážitek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zážitek?

Zážitek je určitý děj nebo událost, kdy člověk něco zažil a z nějakých důvodů si to pamatuje po delší dobu. Bývá spojen s určitým emočním prožitkem, ať již v kladném nebo záporném smyslu.
Zážitky bývají významnou součástí osobních vzpomínek a mohou být běžné i výjimečné. Spojují se s dojmy z rodinného života, cest, sportu, společenského života i životními milníky – svatba, narození dítěte, úmrtí blízkých a podobně. Na zážitky se specializují i agentury, které tyto aktivity zprostředkovávají.


Co je to Zážitek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zážitek. Co znamená pojem Zážitek z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zážitek s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zážitek se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminologie, co je to Zážitek?, názvosloví, slovo, definice, odborný výraz, vysvětlení, popis, synonymum, význam slova, co znamená, odborné názvosloví, přesný výraz, heslo, pojem, formulace, slovník, Psychologie


Pojem Zážitek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zážitek? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zážitek je nějaká událost, kterou člověk ve svém životě prodělal (zažil) a kterou si z těch či oněch důvodů pamatuje delší dobu. Zážitky posléze obvykle tvoří základ osobních vzpomínek. Zážitek je tedy událost, která často bývá spojena s nějakou emocí (ať už kladnou, zápornou nebo i zcela neutrální). Mezi běžné zážitky patří kupříkladu dojmy spojené s cestováním, turistikou, sportováním, emoce spojené s první velkou láskou, s narozením dítěte, s úmrtím blízké osoby, zážitky získané během školní docházky či vojenské služby apod.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zážitek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Zážitek ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Zážitek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Zážitek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Zážitek ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Zážitek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zážitek například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Zážitek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zážitek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zážitek, odpověď na dotaz co je to Zážitek?. Víte např. kdo to je Ivan Gašparovič? Znáte a víte kdo je Živnostník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?