Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená odborný pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bezúčelová hypotéka? Význam slova

Co znamená termín Bezúčelová hypotéka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bezúčelová nebo také neúčelová hypotéka, která se také velmi často označuje jako Americká hypotéka, se od klasické hypotéky liší tím, že u ní finanční instituci čili bance nemusíte oznamovat důvod, proč a na co si půjčujete. Tímto způsobem si můžete vypůjčit peníze na různé účely a obvykle je to výhodnější cesta, než běžný úvěr. Peníze tak nemusíte využít jenom na financování koupě nemovitosti, ale třeba i na založení firmy. Skutečnost, že bance nemusíte sdělovat, jak s půjčenými penězi naložíte, ovšem neznamená, že si banka nebude vše hlídat, aby získala peníze zpět. O bezúčelovou hypotéku může žádat fyzická osoba. Samozřejmě musí bance předat seznam svých příjmů, protože bankovní instituce potřebuje mít záruku, že úvěr v pořádku splatíte. Zároveň v případě této hypotéky žadatel za svůj sjednaný úvěr ručí nemovitostí ve svém vlastnictví. Banka tak má v ruce pojistku, že když žadatel nedokáže svoje závazky splácet, její ztráty pokryje právě tato nemovitost. U bezúčelové hypotéky se také liší podmínky týkající se jejího splácení. Sjednává se minimálně na dobu jednoho roku, maximálně potom na 20 let. Dalším důležitým omezením je skutečnost, že hypotéku musí žadatel splatit nejdéle do okamžiku dosažení svých 65 let věku. Jaká je situace v případě, že si americkou hypotéku sjedná pár? Potom je hlavním kritériem věk staršího člena páru. Řada bank povoluje mimořádné splacení částky bezplatně, některé instituce ale výši této splátky omezují nějakým limitem, třeba maximálně 20 % z celé částky.


Co je to Bezúčelová hypotéka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená odborný pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bezúčelová hypotéka? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Bezúčelová hypotéka je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: heslo, definice, formulace, co znamená, význam pojmu, co je to Bezúčelová hypotéka?, popis, termín, wiki, přesný význam, synonymum, co to je, odborné názvosloví, význam, Bezúčelová hypotéka, lexikon, pojem, bankovnictví


Pojem Bezúčelová hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Bezúčelová hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Bezúčelová hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Bezúčelová hypotéka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúčelová hypotéka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Bezúčelová hypotéka? resp. co znamená výraz Bezúčelová hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúčelová hypotéka, odpověď na dotaz co je to Bezúčelová hypotéka?. Víte např. kdo to je Hana Hegerová? Znáte a víte kdo je Iluminát? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.