Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bezúčelová hypotéka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bezúčelová hypotéka

Bezúčelová nebo také neúčelová hypotéka, která se také velmi často označuje jako Americká hypotéka, se od klasické hypotéky liší tím, že u ní finanční instituci čili bance nemusíte oznamovat důvod, proč a na co si půjčujete. Tímto způsobem si můžete vypůjčit peníze na různé účely a obvykle je to výhodnější cesta, než běžný úvěr. Peníze tak nemusíte využít jenom na financování koupě nemovitosti, ale třeba i na založení firmy. Skutečnost, že bance nemusíte sdělovat, jak s půjčenými penězi naložíte, ovšem neznamená, že si banka nebude vše hlídat, aby získala peníze zpět. O bezúčelovou hypotéku může žádat fyzická osoba. Samozřejmě musí bance předat seznam svých příjmů, protože bankovní instituce potřebuje mít záruku, že úvěr v pořádku splatíte. Zároveň v případě této hypotéky žadatel za svůj sjednaný úvěr ručí nemovitostí ve svém vlastnictví. Banka tak má v ruce pojistku, že když žadatel nedokáže svoje závazky splácet, její ztráty pokryje právě tato nemovitost. U bezúčelové hypotéky se také liší podmínky týkající se jejího splácení. Sjednává se minimálně na dobu jednoho roku, maximálně potom na 20 let. Dalším důležitým omezením je skutečnost, že hypotéku musí žadatel splatit nejdéle do okamžiku dosažení svých 65 let věku. Jaká je situace v případě, že si americkou hypotéku sjedná pár? Potom je hlavním kritériem věk staršího člena páru. Řada bank povoluje mimořádné splacení částky bezplatně, některé instituce ale výši této splátky omezují nějakým limitem, třeba maximálně 20 % z celé částky.


Definice odborného termínu, slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bezúčelová hypotéka? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bezúčelová hypotéka se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: wiki, co znamená, termín, popis, heslo, terminologie, vysvětlení, názvosloví, pojem, synonymum, význam, význam slova, Bankovnictví, definice, slovo, definice pojmu, význam pojmu, Bankovnictví


Pojem Bezúčelová hypotéka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Bezúčelová hypotéka zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Bezúčelová hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bezúčelová hypotéka ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezúčelová hypotéka ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Bezúčelová hypotéka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bezúčelová hypotéka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúčelová hypotéka například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bezúčelová hypotéka? resp. co znamená slovo Bezúčelová hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúčelová hypotéka, odpověď na dotaz co je to Bezúčelová hypotéka?. Víte např. kdo to je Buzna? Znáte a víte kdo je Marie Benešová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.