Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bezúčelová hypotéka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bezúčelová hypotéka

Bezúčelová nebo také neúčelová hypotéka, která se také velmi často označuje jako Americká hypotéka, se od klasické hypotéky liší tím, že u ní finanční instituci čili bance nemusíte oznamovat důvod, proč a na co si půjčujete. Tímto způsobem si můžete vypůjčit peníze na různé účely a obvykle je to výhodnější cesta, než běžný úvěr. Peníze tak nemusíte využít jenom na financování koupě nemovitosti, ale třeba i na založení firmy. Skutečnost, že bance nemusíte sdělovat, jak s půjčenými penězi naložíte, ovšem neznamená, že si banka nebude vše hlídat, aby získala peníze zpět. O bezúčelovou hypotéku může žádat fyzická osoba. Samozřejmě musí bance předat seznam svých příjmů, protože bankovní instituce potřebuje mít záruku, že úvěr v pořádku splatíte. Zároveň v případě této hypotéky žadatel za svůj sjednaný úvěr ručí nemovitostí ve svém vlastnictví. Banka tak má v ruce pojistku, že když žadatel nedokáže svoje závazky splácet, její ztráty pokryje právě tato nemovitost. U bezúčelové hypotéky se také liší podmínky týkající se jejího splácení. Sjednává se minimálně na dobu jednoho roku, maximálně potom na 20 let. Dalším důležitým omezením je skutečnost, že hypotéku musí žadatel splatit nejdéle do okamžiku dosažení svých 65 let věku. Jaká je situace v případě, že si americkou hypotéku sjedná pár? Potom je hlavním kritériem věk staršího člena páru. Řada bank povoluje mimořádné splacení částky bezplatně, některé instituce ale výši této splátky omezují nějakým limitem, třeba maximálně 20 % z celé částky.


Definice odborného termínu, slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bezúčelová hypotéka patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: definice, co to je, vysvětlení, wiki, termín, synonymum, Bezúčelová hypotéka, formulace, lexikon, terminologie, co je to Bezúčelová hypotéka?, co znamená, Bankovnictví, Bankovnictví, názvosloví, informace, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Bezúčelová hypotéka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Bezúčelová hypotéka ve Wikipedii

Hledat slovo Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bezúčelová hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Bezúčelová hypotéka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúčelová hypotéka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bezúčelová hypotéka? resp. jaká je definice slova Bezúčelová hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúčelová hypotéka, odpověď na dotaz co je to Bezúčelová hypotéka?. Víte např. kdo to je Helena Vondráčková? Znáte a víte kdo je Stomik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Bezúčelová hypotéka i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.