Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená slovo Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je Bezúčelová hypotéka? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bezúčelová hypotéka?

Bezúčelová nebo také neúčelová hypotéka, která se také velmi často označuje jako Americká hypotéka, se od klasické hypotéky liší tím, že u ní finanční instituci čili bance nemusíte oznamovat důvod, proč a na co si půjčujete. Tímto způsobem si můžete vypůjčit peníze na různé účely a obvykle je to výhodnější cesta, než běžný úvěr. Peníze tak nemusíte využít jenom na financování koupě nemovitosti, ale třeba i na založení firmy. Skutečnost, že bance nemusíte sdělovat, jak s půjčenými penězi naložíte, ovšem neznamená, že si banka nebude vše hlídat, aby získala peníze zpět. O bezúčelovou hypotéku může žádat fyzická osoba. Samozřejmě musí bance předat seznam svých příjmů, protože bankovní instituce potřebuje mít záruku, že úvěr v pořádku splatíte. Zároveň v případě této hypotéky žadatel za svůj sjednaný úvěr ručí nemovitostí ve svém vlastnictví. Banka tak má v ruce pojistku, že když žadatel nedokáže svoje závazky splácet, její ztráty pokryje právě tato nemovitost. U bezúčelové hypotéky se také liší podmínky týkající se jejího splácení. Sjednává se minimálně na dobu jednoho roku, maximálně potom na 20 let. Dalším důležitým omezením je skutečnost, že hypotéku musí žadatel splatit nejdéle do okamžiku dosažení svých 65 let věku. Jaká je situace v případě, že si americkou hypotéku sjedná pár? Potom je hlavním kritériem věk staršího člena páru. Řada bank povoluje mimořádné splacení částky bezplatně, některé instituce ale výši této splátky omezují nějakým limitem, třeba maximálně 20 % z celé částky.


Co je to Bezúčelová hypotéka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená slovo Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bezúčelová hypotéka patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, co znamená, bankovnictví, pojem, přesný výraz, přesný význam, význam slova, co to je, informace, význam pojmu, heslo, slovník, význam, odborný výraz, lexikon, Bezúčelová hypotéka, definice


Pojem Bezúčelová hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Bezúčelová hypotéka ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Bezúčelová hypotéka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezúčelová hypotéka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Bezúčelová hypotéka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúčelová hypotéka například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bezúčelová hypotéka? resp. co označuje slovo Bezúčelová hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúčelová hypotéka, odpověď na dotaz co je to Bezúčelová hypotéka?. Víte např. kdo to je Lazebnice? Znáte a víte kdo je Ivan Havel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Bezúčelová hypotéka i v jiné části webu než je kategorie bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.