Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená odborný pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bezúčelová hypotéka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bezúčelová hypotéka?

Bezúčelová nebo také neúčelová hypotéka, která se také velmi často označuje jako Americká hypotéka, se od klasické hypotéky liší tím, že u ní finanční instituci čili bance nemusíte oznamovat důvod, proč a na co si půjčujete. Tímto způsobem si můžete vypůjčit peníze na různé účely a obvykle je to výhodnější cesta, než běžný úvěr. Peníze tak nemusíte využít jenom na financování koupě nemovitosti, ale třeba i na založení firmy. Skutečnost, že bance nemusíte sdělovat, jak s půjčenými penězi naložíte, ovšem neznamená, že si banka nebude vše hlídat, aby získala peníze zpět. O bezúčelovou hypotéku může žádat fyzická osoba. Samozřejmě musí bance předat seznam svých příjmů, protože bankovní instituce potřebuje mít záruku, že úvěr v pořádku splatíte. Zároveň v případě této hypotéky žadatel za svůj sjednaný úvěr ručí nemovitostí ve svém vlastnictví. Banka tak má v ruce pojistku, že když žadatel nedokáže svoje závazky splácet, její ztráty pokryje právě tato nemovitost. U bezúčelové hypotéky se také liší podmínky týkající se jejího splácení. Sjednává se minimálně na dobu jednoho roku, maximálně potom na 20 let. Dalším důležitým omezením je skutečnost, že hypotéku musí žadatel splatit nejdéle do okamžiku dosažení svých 65 let věku. Jaká je situace v případě, že si americkou hypotéku sjedná pár? Potom je hlavním kritériem věk staršího člena páru. Řada bank povoluje mimořádné splacení částky bezplatně, některé instituce ale výši této splátky omezují nějakým limitem, třeba maximálně 20 % z celé částky.


Co je to Bezúčelová hypotéka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bezúčelová hypotéka. Co znamená odborný pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bezúčelová hypotéka s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bezúčelová hypotéka se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, termín, Bezúčelová hypotéka, definice, pojem, popis, terminologie, bankovnictví, slovník, názvosloví, odborné názvosloví, význam, synonymum, co to je, bankovnictví, terminus technicus, formulace, odborný výraz


Pojem Bezúčelová hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bezúčelová hypotéka v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Bezúčelová hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bezúčelová hypotéka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Bezúčelová hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Bezúčelová hypotéka ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezúčelová hypotéka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúčelová hypotéka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bezúčelová hypotéka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bezúčelová hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúčelová hypotéka, odpověď na dotaz co je to Bezúčelová hypotéka?. Víte např. kdo to je Levičák? Znáte a víte kdo je Baptista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.