Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bezúčelová hypotéka. Co znamená pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je Bezúčelová hypotéka?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bezúčelová hypotéka?

Bezúčelová nebo také neúčelová hypotéka, která se také velmi často označuje jako Americká hypotéka, se od klasické hypotéky liší tím, že u ní finanční instituci čili bance nemusíte oznamovat důvod, proč a na co si půjčujete. Tímto způsobem si můžete vypůjčit peníze na různé účely a obvykle je to výhodnější cesta, než běžný úvěr. Peníze tak nemusíte využít jenom na financování koupě nemovitosti, ale třeba i na založení firmy. Skutečnost, že bance nemusíte sdělovat, jak s půjčenými penězi naložíte, ovšem neznamená, že si banka nebude vše hlídat, aby získala peníze zpět. O bezúčelovou hypotéku může žádat fyzická osoba. Samozřejmě musí bance předat seznam svých příjmů, protože bankovní instituce potřebuje mít záruku, že úvěr v pořádku splatíte. Zároveň v případě této hypotéky žadatel za svůj sjednaný úvěr ručí nemovitostí ve svém vlastnictví. Banka tak má v ruce pojistku, že když žadatel nedokáže svoje závazky splácet, její ztráty pokryje právě tato nemovitost. U bezúčelové hypotéky se také liší podmínky týkající se jejího splácení. Sjednává se minimálně na dobu jednoho roku, maximálně potom na 20 let. Dalším důležitým omezením je skutečnost, že hypotéku musí žadatel splatit nejdéle do okamžiku dosažení svých 65 let věku. Jaká je situace v případě, že si americkou hypotéku sjedná pár? Potom je hlavním kritériem věk staršího člena páru. Řada bank povoluje mimořádné splacení částky bezplatně, některé instituce ale výši této splátky omezují nějakým limitem, třeba maximálně 20 % z celé částky.


Co je to Bezúčelová hypotéka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bezúčelová hypotéka. Co znamená pojem Bezúčelová hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bezúčelová hypotéka s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Bezúčelová hypotéka se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: informace, co znamená, slovník, heslo, bankovnictví, slovo, význam pojmu, přesný význam, synonymum, definice, co je to Bezúčelová hypotéka?, co to je, odborné názvosloví, bankovnictví, přesný výraz, definice pojmu, termín, wiki


Pojem Bezúčelová hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bezúčelová hypotéka v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bezúčelová hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Bezúčelová hypotéka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Bezúčelová hypotéka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Bezúčelová hypotéka na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúčelová hypotéka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Bezúčelová hypotéka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bezúčelová hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúčelová hypotéka, odpověď na dotaz co je to Bezúčelová hypotéka?. Víte např. kdo to je Chcípák? Znáte a víte kdo je Arnošt Lustig? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.