Co je to?
Výraz, termín, definice slova Džihád. Co znamená odborný pojem Džihád z kategorie Náboženství?

Co je to Džihád? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Džihád

Džihád je původně arabské slovo, kterým se označovala snaha o něco důležitého nebo významného. V západních zemích se slovo džihád používá jako pojmenování svaté války, což ovšem nesouhlasí s významem v islámu. Tam se rozlišují čtyři základní typy džihádu, džihád srdcem, který znamená snažit se být lepším muslimem a zvládnout odolat všemu, co není v islámu povoleno. Džihád jazykem je propagací a šířením islámu a kritikou neislámského chování. Džihád mečem povoluje užití násilí při obraně islámu a při jeho šíření a také podporu těch muslimů, kteří válčí s nemuslimy. Džihád rukou je charitativní práce, ekologie a podobná činnost.
Ti, kdo islám obhajují, nadřazují všem ostatním skupinám džihád srdcem a džihád mečem mu podřizují. Vycházejí přitom z Mohamedova výroku o tom, že největším džihádem je boj proti vlastním touhám, které jsou neislámské. Tento výrok označují někteří islámští učenci za nepravdivý a prosazují boj proti nevěřícím za jediný a nejvznešenější.


Co je to Džihád? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Džihád. Co znamená odborný pojem Džihád z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Džihád doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Džihád se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: lexikon, termín, terminus technicus, pojem, přesný význam, náboženství, odborný výraz, co znamená, co to je, přesný výraz, náboženství, slovník, názvosloví, formulace, synonymum, Džihád, význam pojmu, co je to Džihád?


Pojem Džihád je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Džihád? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Džihád je termín označující náboženskou povinnost muslimů usilovat o rozšiřování islámu ve vlastním srdci i ve světě.
Pojem džihád se v historii mnohokrát měnil a přibíral různé významy a funkce. Během raného období islámské ummy (obce) v Mekce byl džihád především osobním rozvojem, zatímco později (jak je zmíněno dále) se měnil a přibíral další funkci – funkci šiřitelskou. Pokud jde o koránské verše a džihád, záleží na tom, z jaké doby jsou psány. Starší verše zdůrazňují právě jeho osobní část, zatímco verše pozdější do popředí dávají jeho šiřitelskou (tzn. i válečnou) část.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Džihád na Youtube

Hledat výraz Džihád ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Džihád ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Džihád ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Džihád ve Wikislovníku

Hledat pojem Džihád ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Džihád například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Džihád? resp. jaký je význam slova Džihád? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džihád, odpověď na dotaz co je to Džihád?. Víte např. kdo to je Personalistka? Znáte a víte kdo je Elf? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Džihád v jiné sekci než náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.