Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Džihád. Co znamená pojem Džihád z kategorie Náboženství?

Co to je Džihád? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Džihád

Džihád je původně arabské slovo, kterým se označovala snaha o něco důležitého nebo významného. V západních zemích se slovo džihád používá jako pojmenování svaté války, což ovšem nesouhlasí s významem v islámu. Tam se rozlišují čtyři základní typy džihádu, džihád srdcem, který znamená snažit se být lepším muslimem a zvládnout odolat všemu, co není v islámu povoleno. Džihád jazykem je propagací a šířením islámu a kritikou neislámského chování. Džihád mečem povoluje užití násilí při obraně islámu a při jeho šíření a také podporu těch muslimů, kteří válčí s nemuslimy. Džihád rukou je charitativní práce, ekologie a podobná činnost.
Ti, kdo islám obhajují, nadřazují všem ostatním skupinám džihád srdcem a džihád mečem mu podřizují. Vycházejí přitom z Mohamedova výroku o tom, že největším džihádem je boj proti vlastním touhám, které jsou neislámské. Tento výrok označují někteří islámští učenci za nepravdivý a prosazují boj proti nevěřícím za jediný a nejvznešenější.


Co je to Džihád? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Džihád. Co znamená pojem Džihád z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Džihád můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Džihád je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam, terminus technicus, formulace, termín, co znamená, názvosloví, definice, náboženství, odborné názvosloví, co to je, Džihád, terminologie, význam slova, wiki, přesný význam, heslo, definice pojmu, lexikon


Pojem Džihád je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Džihád?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Džihád je termín označující náboženskou povinnost muslimů usilovat o rozšiřování islámu ve vlastním srdci i ve světě.
Pojem džihád se v historii mnohokrát měnil a přibíral různé významy a funkce. Během raného období islámské ummy (obce) v Mekce byl džihád především osobním rozvojem, zatímco později (jak je zmíněno dále) se měnil a přibíral další funkci – funkci šiřitelskou. Pokud jde o koránské verše a džihád, záleží na tom, z jaké doby jsou psány. Starší verše zdůrazňují právě jeho osobní část, zatímco verše pozdější do popředí dávají jeho šiřitelskou (tzn. i válečnou) část.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Džihád ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Džihád na Google.cz

Zkusit najít termín Džihád ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Džihád ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Džihád na Youtube

Zkusit najít Džihád ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Džihád například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Džihád? resp. co vlastně znamená slovo Džihád? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džihád, odpověď na dotaz co je to Džihád?. Víte např. kdo to je Hana Sorrosová? Znáte a víte kdo je Upír? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Džihád i v jiné sekci než v náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.