Co je to?
Výraz, termín, definice slova Džihád. Co znamená odborný pojem Džihád z kategorie Náboženství?

Co je Džihád?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Džihád?

Džihád je původně arabské slovo, kterým se označovala snaha o něco důležitého nebo významného. V západních zemích se slovo džihád používá jako pojmenování svaté války, což ovšem nesouhlasí s významem v islámu. Tam se rozlišují čtyři základní typy džihádu, džihád srdcem, který znamená snažit se být lepším muslimem a zvládnout odolat všemu, co není v islámu povoleno. Džihád jazykem je propagací a šířením islámu a kritikou neislámského chování. Džihád mečem povoluje užití násilí při obraně islámu a při jeho šíření a také podporu těch muslimů, kteří válčí s nemuslimy. Džihád rukou je charitativní práce, ekologie a podobná činnost.
Ti, kdo islám obhajují, nadřazují všem ostatním skupinám džihád srdcem a džihád mečem mu podřizují. Vycházejí přitom z Mohamedova výroku o tom, že největším džihádem je boj proti vlastním touhám, které jsou neislámské. Tento výrok označují někteří islámští učenci za nepravdivý a prosazují boj proti nevěřícím za jediný a nejvznešenější.


Co je to Džihád? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Džihád. Co znamená odborný pojem Džihád z kategorie Náboženství?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Džihád? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Džihád je v kategorii náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, synonymum, slovo, přesný výraz, termín, Džihád, lexikon, slovník, heslo, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, popis, náboženství, význam slova, co je to Džihád?, přesný význam


Pojem Džihád je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Džihád píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Džihád je termín označující náboženskou povinnost muslimů usilovat o rozšiřování islámu ve vlastním srdci i ve světě.
Pojem džihád se v historii mnohokrát měnil a přibíral různé významy a funkce. Během raného období islámské ummy (obce) v Mekce byl džihád především osobním rozvojem, zatímco později (jak je zmíněno dále) se měnil a přibíral další funkci – funkci šiřitelskou. Pokud jde o koránské verše a džihád, záleží na tom, z jaké doby jsou psány. Starší verše zdůrazňují právě jeho osobní část, zatímco verše pozdější do popředí dávají jeho šiřitelskou (tzn. i válečnou) část.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Džihád ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Džihád ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Džihád ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Džihád na Google.cz

Najít termín Džihád ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Džihád ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Džihád například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Džihád? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Džihád? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džihád, odpověď na dotaz co je to Džihád?. Víte např. kdo to je Adam Vacula? Znáte a víte kdo je Lucie Polišenská? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Křtitelnice bazén, džihád, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.