Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyspraxie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dyspraxie?

Dyspraxie je jednou z forem specifických poruch učení. Pojem původem z řečtiny označuje snížení pohybových schopností. Vývojová porucha postihuje motorické funkce, zasažena je schopnost plánovat a organizovat pohyby.
Dyspraxie je známa již od počátku 20. století, původně byla považována za nešikovnost, která je vrozená. Postižený, většinou dítě, nedokáže sladit pohyb úměrně svému věku. Opožděná je hrubá motorika, velké problémy jsou i s jemnou motorikou.


Co je to Dyspraxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dyspraxie je v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam, termín, slovník, lexikon, co to je, význam pojmu, terminologie, terminus technicus, pojem, wiki, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, význam slova, popis, Psychologie, definice, formulace


Pojem Dyspraxie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dyspraxie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dyspraxie patří mezi specifické poruchy učení. Pojem dyspraxie (dyspraxia) je odvozen z řečtiny a vyjadřuje snížené pohybové schopnosti. Jedná se o vývojovou poruchu motorických funkcí definovanou jako postižení či nezralost v plánování a organizaci pohybů.

Hledejte pojem Dyspraxie v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Dyspraxie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dyspraxie ve Wikislovníku

Hledat pojem Dyspraxie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Dyspraxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Dyspraxie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dyspraxie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyspraxie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dyspraxie? resp. co vlastně znamená slovo Dyspraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyspraxie, odpověď na dotaz co je to Dyspraxie?. Víte např. kdo to je Zbyněk Drda? Znáte a víte kdo je Pedel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Dyspraxie hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.