Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyspraxie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dyspraxie?

Dyspraxie je jednou z forem specifických poruch učení. Pojem původem z řečtiny označuje snížení pohybových schopností. Vývojová porucha postihuje motorické funkce, zasažena je schopnost plánovat a organizovat pohyby.
Dyspraxie je známa již od počátku 20. století, původně byla považována za nešikovnost, která je vrozená. Postižený, většinou dítě, nedokáže sladit pohyb úměrně svému věku. Opožděná je hrubá motorika, velké problémy jsou i s jemnou motorikou.


Co je to Dyspraxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dyspraxie? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dyspraxie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: názvosloví, Psychologie, význam pojmu, slovník, popis, slovo, lexikon, Psychologie, terminologie, přesný výraz, heslo, Dyspraxie, odborné názvosloví, pojem, informace, termín, co znamená, definice pojmu


Pojem Dyspraxie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dyspraxie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dyspraxie patří mezi specifické poruchy učení. Pojem dyspraxie (dyspraxia) je odvozen z řečtiny a vyjadřuje snížené pohybové schopnosti. Jedná se o vývojovou poruchu motorických funkcí definovanou jako postižení či nezralost v plánování a organizaci pohybů.

Další zdroje informací o slovu Dyspraxie

Najít pojem Dyspraxie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Dyspraxie na Google.cz

Hledat heslo Dyspraxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Dyspraxie ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Dyspraxie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Dyspraxie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyspraxie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dyspraxie? resp. co je to Dyspraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyspraxie, odpověď na dotaz co je to Dyspraxie?. Víte např. kdo to je Smažka? Znáte a víte kdo je Správce daně? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Dyspraxie hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.