Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyspraxie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dyspraxie?

Dyspraxie je jednou z forem specifických poruch učení. Pojem původem z řečtiny označuje snížení pohybových schopností. Vývojová porucha postihuje motorické funkce, zasažena je schopnost plánovat a organizovat pohyby.
Dyspraxie je známa již od počátku 20. století, původně byla považována za nešikovnost, která je vrozená. Postižený, většinou dítě, nedokáže sladit pohyb úměrně svému věku. Opožděná je hrubá motorika, velké problémy jsou i s jemnou motorikou.


Co je to Dyspraxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dyspraxie je v sekci psychologie

Klíčová slova: psychologie, Dyspraxie, co znamená, terminus technicus, přesný význam, význam slova, slovník, informace, vysvětlení, definice, popis, odborný výraz, co je to Dyspraxie?, co to je, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, slovo


Pojem Dyspraxie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dyspraxie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dyspraxie patří mezi specifické poruchy učení. Pojem dyspraxie (dyspraxia) je odvozen z řečtiny a vyjadřuje snížené pohybové schopnosti. Jedná se o vývojovou poruchu motorických funkcí definovanou jako postižení či nezralost v plánování a organizaci pohybů.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Dyspraxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dyspraxie ve Wikimedia Commons

Najít termín Dyspraxie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Dyspraxie na Google.cz

Vyhledat heslo Dyspraxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Dyspraxie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyspraxie například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dyspraxie? resp. co znamená Dyspraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyspraxie, odpověď na dotaz co je to Dyspraxie?. Víte např. kdo to je Martin Fendrych? Znáte a víte kdo je Sam Smith? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.