Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyspraxie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dyspraxie?

Dyspraxie je jednou z forem specifických poruch učení. Pojem původem z řečtiny označuje snížení pohybových schopností. Vývojová porucha postihuje motorické funkce, zasažena je schopnost plánovat a organizovat pohyby.
Dyspraxie je známa již od počátku 20. století, původně byla považována za nešikovnost, která je vrozená. Postižený, většinou dítě, nedokáže sladit pohyb úměrně svému věku. Opožděná je hrubá motorika, velké problémy jsou i s jemnou motorikou.


Co je to Dyspraxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dyspraxie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam, definice pojmu, terminus technicus, odborný výraz, slovo, přesný význam, Dyspraxie, lexikon, pojem, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu, informace, synonymum, definice, slovník, heslo, co znamená


Pojem Dyspraxie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dyspraxie můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dyspraxie patří mezi specifické poruchy učení. Pojem dyspraxie (dyspraxia) je odvozen z řečtiny a vyjadřuje snížené pohybové schopnosti. Jedná se o vývojovou poruchu motorických funkcí definovanou jako postižení či nezralost v plánování a organizaci pohybů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dyspraxie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Dyspraxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Dyspraxie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dyspraxie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Dyspraxie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Dyspraxie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyspraxie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Dyspraxie? resp. jaký je přesný význam slova Dyspraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyspraxie, odpověď na dotaz co je to Dyspraxie?. Víte např. kdo to je Zeus? Znáte a víte kdo je Pedel? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.