Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Co je Dyspraxie?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dyspraxie?

Dyspraxie je jednou z forem specifických poruch učení. Pojem původem z řečtiny označuje snížení pohybových schopností. Vývojová porucha postihuje motorické funkce, zasažena je schopnost plánovat a organizovat pohyby.
Dyspraxie je známa již od počátku 20. století, původně byla považována za nešikovnost, která je vrozená. Postižený, většinou dítě, nedokáže sladit pohyb úměrně svému věku. Opožděná je hrubá motorika, velké problémy jsou i s jemnou motorikou.


Co je to Dyspraxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Dyspraxie můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Dyspraxie je v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam, terminus technicus, přesný význam, definice, vysvětlení, názvosloví, psychologie, slovník, lexikon, pojem, informace, popis, heslo, co znamená, definice pojmu, co to je, význam slova, synonymum


Pojem Dyspraxie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dyspraxie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dyspraxie patří mezi specifické poruchy učení. Pojem dyspraxie (dyspraxia) je odvozen z řečtiny a vyjadřuje snížené pohybové schopnosti. Jedná se o vývojovou poruchu motorických funkcí definovanou jako postižení či nezralost v plánování a organizaci pohybů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat frázi Dyspraxie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Dyspraxie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Dyspraxie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dyspraxie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Dyspraxie na Google.cz

Zkusit najít heslo Dyspraxie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyspraxie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Dyspraxie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dyspraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyspraxie, odpověď na dotaz co je to Dyspraxie?. Víte např. kdo to je Lampasák? Znáte a víte kdo je Markéta Pekarová Adamová? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.