Co je to?
Definice odborného termínu, slova BOZP. Co znamená pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Co je BOZP?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu BOZP

BOZP je zkratka s významem bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Jedná se o celý obor, který se dotýká více věd. BOZP nemá oficiálně určenou definici. Většinou jsou zkratkou BOZP zamýšlena opatření, která stanovují právní předpisy a zaměstnavatelé s cílem předcházet ohrožení a poškození zdraví při práci.
BOZP zahrnuje především kategorizaci prací z hlediska rizik, požadavky na pracovní prostředí, procesy i organizaci práce, hygienu práce, zákaz prací a pracovišť pro určité skupiny osob, bezpečnost techniky a zařízení, pracovní i lékařské služby, ochranné a další prostředky a jejich poskytování, značky a signály, ergonomii, nemoci z povolání, úrazy, školení a další.


Co je to BOZP? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova BOZP. Co znamená pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo BOZP patří do sekce zkratky

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, informace, co to je, význam pojmu, lexikon, co znamená, terminus technicus, přesný význam, heslo, pojem, co je to BOZP?, zkratky, slovník, definice, terminologie, popis, přesný výraz


Pojem BOZP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu BOZP můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci (zkratka: BOZP) je velice široký interdisciplinární (mezivědní) obor. V současné době neexistuje její oficiální definice. V odborné literatuře můžete nalézt různé definice v závislosti na úhlu pohledu na zajištění bezpečnosti práce, např. "Soubor opatření (technických, organizačních, výchovných), která při správné aplikaci nebo realizaci vytvoří podmínky k tomu, aby se pravděpodobnost ohrožení nebo poškození lidského zdraví snížila na minimum".

Pro další informace o termínu BOZP zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem BOZP na Youtube

Najít termín BOZP ve Wikizdrojích

Najít heslo BOZP ve Wikislovníku

Hledat frázi BOZP ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BOZP ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem BOZP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo BOZP například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili jaký je přesný význam slova BOZP? resp. co přesně označuje termín BOZP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BOZP, odpověď na dotaz co je to BOZP?. Víte např. kdo to je Koblihář? Znáte a víte kdo je Jan Farský? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.