Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo BOZP. Co znamená pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Co je BOZP? Význam slova

Co znamená termín BOZP? Vysvětlení pojmu, definice hesla

BOZP je zkratka s významem bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Jedná se o celý obor, který se dotýká více věd. BOZP nemá oficiálně určenou definici. Většinou jsou zkratkou BOZP zamýšlena opatření, která stanovují právní předpisy a zaměstnavatelé s cílem předcházet ohrožení a poškození zdraví při práci.
BOZP zahrnuje především kategorizaci prací z hlediska rizik, požadavky na pracovní prostředí, procesy i organizaci práce, hygienu práce, zákaz prací a pracovišť pro určité skupiny osob, bezpečnost techniky a zařízení, pracovní i lékařské služby, ochranné a další prostředky a jejich poskytování, značky a signály, ergonomii, nemoci z povolání, úrazy, školení a další.


Co je to BOZP? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo BOZP. Co znamená pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz BOZP se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, definice pojmu, heslo, význam, co je to BOZP?, význam slova, wiki, přesný výraz, co znamená, co to je, informace, zkratky, BOZP, odborné názvosloví, pojem, slovo, formulace


Pojem BOZP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu BOZP?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci (zkratka: BOZP) je velice široký interdisciplinární (mezivědní) obor. V současné době neexistuje její oficiální definice. V odborné literatuře můžete nalézt různé definice v závislosti na úhlu pohledu na zajištění bezpečnosti práce, např. "Soubor opatření (technických, organizačních, výchovných), která při správné aplikaci nebo realizaci vytvoří podmínky k tomu, aby se pravděpodobnost ohrožení nebo poškození lidského zdraví snížila na minimum".

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BOZP ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo BOZP ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi BOZP ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BOZP ve Wikimedia Commons

Najít termín BOZP ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem BOZP na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo BOZP například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu BOZP? resp. co se přesně ukrývá za slovem BOZP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BOZP, odpověď na dotaz co je to BOZP?. Víte např. kdo to je LeBron James? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo BOZP i jinde než v sekci než v zkratky. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.