Co je to?
Definice odborného termínu, slova BOZP. Co znamená pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Co je to BOZP? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu BOZP

BOZP je zkratka s významem bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Jedná se o celý obor, který se dotýká více věd. BOZP nemá oficiálně určenou definici. Většinou jsou zkratkou BOZP zamýšlena opatření, která stanovují právní předpisy a zaměstnavatelé s cílem předcházet ohrožení a poškození zdraví při práci.
BOZP zahrnuje především kategorizaci prací z hlediska rizik, požadavky na pracovní prostředí, procesy i organizaci práce, hygienu práce, zákaz prací a pracovišť pro určité skupiny osob, bezpečnost techniky a zařízení, pracovní i lékařské služby, ochranné a další prostředky a jejich poskytování, značky a signály, ergonomii, nemoci z povolání, úrazy, školení a další.


Co je to BOZP? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova BOZP. Co znamená pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz BOZP patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: popis, heslo, význam slova, definice, co znamená, formulace, přesný výraz, co to je, slovo, definice pojmu, význam pojmu, co je to BOZP?, Zkratky, lexikon, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, BOZP


Pojem BOZP je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo BOZP ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín BOZP ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BOZP ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo BOZP na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BOZP ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo BOZP ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo BOZP například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo BOZP? resp. co označuje slovo BOZP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BOZP, odpověď na dotaz co je to BOZP?. Víte např. kdo to je Kreativec? Znáte a víte kdo je Mudrlant? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.