Co je to?
Výraz, termín, definice slova BOZP. Co znamená odborný pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Co je to BOZP? Význam slova

Co znamená termín BOZP? Vysvětlení pojmu, definice hesla

BOZP je zkratka s významem bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Jedná se o celý obor, který se dotýká více věd. BOZP nemá oficiálně určenou definici. Většinou jsou zkratkou BOZP zamýšlena opatření, která stanovují právní předpisy a zaměstnavatelé s cílem předcházet ohrožení a poškození zdraví při práci.
BOZP zahrnuje především kategorizaci prací z hlediska rizik, požadavky na pracovní prostředí, procesy i organizaci práce, hygienu práce, zákaz prací a pracovišť pro určité skupiny osob, bezpečnost techniky a zařízení, pracovní i lékařské služby, ochranné a další prostředky a jejich poskytování, značky a signály, ergonomii, nemoci z povolání, úrazy, školení a další.


Co je to BOZP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BOZP. Co znamená odborný pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu BOZP? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz BOZP je v kategorii zkratky

Klíčová slova: slovo, zkratky, BOZP, co je to BOZP?, heslo, co znamená, odborný výraz, termín, význam pojmu, lexikon, přesný výraz, slovník, definice, odborné názvosloví, přesný význam, zkratky, terminologie, význam


Pojem BOZP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu BOZP?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci (zkratka: BOZP) je velice široký interdisciplinární (mezivědní) obor. V současné době neexistuje její oficiální definice. V odborné literatuře můžete nalézt různé definice v závislosti na úhlu pohledu na zajištění bezpečnosti práce, např. "Soubor opatření (technických, organizačních, výchovných), která při správné aplikaci nebo realizaci vytvoří podmínky k tomu, aby se pravděpodobnost ohrožení nebo poškození lidského zdraví snížila na minimum".

Další zdroje informací o slovu BOZP

Najít termín BOZP ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo BOZP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem BOZP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo BOZP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz BOZP ve Wikizdrojích

Najít výraz BOZP ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo BOZP například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu BOZP? resp. co je to BOZP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BOZP, odpověď na dotaz co je to BOZP?. Víte např. kdo to je Jaromír Štětina? Znáte a víte kdo je Nestyda? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.