Co je to?
Definice odborného termínu, slova BOZP. Co znamená pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Co je to BOZP? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu BOZP

BOZP je zkratka s významem bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Jedná se o celý obor, který se dotýká více věd. BOZP nemá oficiálně určenou definici. Většinou jsou zkratkou BOZP zamýšlena opatření, která stanovují právní předpisy a zaměstnavatelé s cílem předcházet ohrožení a poškození zdraví při práci.
BOZP zahrnuje především kategorizaci prací z hlediska rizik, požadavky na pracovní prostředí, procesy i organizaci práce, hygienu práce, zákaz prací a pracovišť pro určité skupiny osob, bezpečnost techniky a zařízení, pracovní i lékařské služby, ochranné a další prostředky a jejich poskytování, značky a signály, ergonomii, nemoci z povolání, úrazy, školení a další.


Co je to BOZP? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova BOZP. Co znamená pojem BOZP z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín BOZP? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín BOZP se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: heslo, informace, lexikon, co to je, BOZP, co je to BOZP?, definice, slovník, slovo, synonymum, wiki, Zkratky, význam slova, definice pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, Zkratky, názvosloví


Pojem BOZP je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz BOZP na Google.cz

Zkusit najít výraz BOZP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz BOZP ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BOZP ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BOZP ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo BOZP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo BOZP například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova BOZP? resp. jaký je význam slova BOZP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BOZP, odpověď na dotaz co je to BOZP?. Víte např. kdo to je Jana Plodková? Znáte a víte kdo je Mudrlant? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.