Co je to?
Definice odborného termínu, slova Temperament. Co znamená pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Co je to Temperament? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Temperament

Soubor vlastností a vrozených rysů živé bytosti, které charakterizují její způsob jednání a prožívání různých životních situací. Temperament vypovídá zejména o reakci na vnější podněty. Vyjadřuje chování osobnosti a dynamiku jejího prožívání. Rozeznáváme čtyři typy temperamentu: melancholický, cholerický, flegmatický a sangvinický.


Co je to Temperament? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Temperament. Co znamená pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Temperament je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Temperament, vysvětlení, definice pojmu, odborný výraz, informace, význam slova, popis, definice, lexikon, pojem, význam, heslo, co to je, Psychologie, termín, co znamená, význam pojmu, slovník


Pojem Temperament je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Temperament? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Temperament (lat. temperare = mísit) znamená souhrn charakteristických nebo vrozených rysů osobnosti, které se trvale projevují způsobem reagování, jednání a prožívání. Temperament je spjat se vzrušivostí – tj. mírou odpovědi určitého člověka na různé podněty – a zahrnuje i tendenci měnit nálady. Název vyjadřuje starou představu, že každou osobu lze charakterizovat jako určitou směs čtyř základních tělesných šťáv čili humorů.

Pro více informací o heslu Temperament zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Temperament ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Temperament na Google.cz

Zkusit najít slovo Temperament ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Temperament ve Wikizdrojích

Najít termín Temperament ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Temperament ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Temperament například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Temperament? resp. jaký je význam pojmu Temperament? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Temperament, odpověď na dotaz co je to Temperament?. Víte např. kdo to je Ivan Brezina? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.