Co je to?
Definice odborného termínu, slova Temperament. Co znamená pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Co je to Temperament? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Temperament

Soubor vlastností a vrozených rysů živé bytosti, které charakterizují její způsob jednání a prožívání různých životních situací. Temperament vypovídá zejména o reakci na vnější podněty. Vyjadřuje chování osobnosti a dynamiku jejího prožívání. Rozeznáváme čtyři typy temperamentu: melancholický, cholerický, flegmatický a sangvinický.


Co je to Temperament? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Temperament. Co znamená pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Temperament? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Temperament je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, význam slova, co to je, heslo, slovo, lexikon, terminus technicus, definice, pojem, odborný výraz, synonymum, názvosloví, formulace, význam pojmu, co je to Temperament?, Psychologie, informace, slovník


Pojem Temperament je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Temperament zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Temperament ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Temperament ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Temperament na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Temperament ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Temperament ve Wikislovníku

Najít heslo Temperament ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Temperament například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Temperament? resp. co znamená slovo Temperament? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Temperament, odpověď na dotaz co je to Temperament?. Víte např. kdo to je Sebastian Navrátil? Znáte a víte kdo je Zac Efron? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Temperament hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.