Co je to?
Výraz, termín, definice slova Temperament. Co znamená odborný pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Co je Temperament?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Temperament

Soubor vlastností a vrozených rysů živé bytosti, které charakterizují její způsob jednání a prožívání různých životních situací. Temperament vypovídá zejména o reakci na vnější podněty. Vyjadřuje chování osobnosti a dynamiku jejího prožívání. Rozeznáváme čtyři typy temperamentu: melancholický, cholerický, flegmatický a sangvinický.


Co je to Temperament? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Temperament. Co znamená odborný pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Temperament sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Temperament je v kategorii psychologie

Klíčová slova: názvosloví, význam, co je to Temperament?, vysvětlení, význam slova, definice pojmu, co znamená, Temperament, formulace, popis, pojem, co to je, definice, synonymum, slovo, slovník, přesný výraz, psychologie


Pojem Temperament je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Temperament můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Temperament (lat. temperare = mísit) znamená souhrn charakteristických nebo vrozených rysů osobnosti, které se trvale projevují způsobem reagování, jednání a prožívání. Temperament je spjat se vzrušivostí – tj. mírou odpovědi určitého člověka na různé podněty – a zahrnuje i tendenci měnit nálady. Název vyjadřuje starou představu, že každou osobu lze charakterizovat jako určitou směs čtyř základních tělesných šťáv čili humorů.

Hledejte výraz Temperament v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Temperament ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Temperament ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Temperament ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Temperament na Google.cz

Hledat slovo Temperament ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Temperament ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Temperament například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Temperament? resp. jaký je význam slova Temperament? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Temperament, odpověď na dotaz co je to Temperament?. Víte např. kdo to je Anna Fixová? Znáte a víte kdo je Sámo? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.