Co je to?
Výraz, termín, definice slova Temperament. Co znamená odborný pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Co je to Temperament? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Temperament?

Soubor vlastností a vrozených rysů živé bytosti, které charakterizují její způsob jednání a prožívání různých životních situací. Temperament vypovídá zejména o reakci na vnější podněty. Vyjadřuje chování osobnosti a dynamiku jejího prožívání. Rozeznáváme čtyři typy temperamentu: melancholický, cholerický, flegmatický a sangvinický.


Co je to Temperament? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Temperament. Co znamená odborný pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Temperament se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Temperament patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: význam, co znamená, význam slova, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, psychologie, odborné názvosloví, pojem, informace, terminologie, slovo, lexikon, slovník, přesný výraz, význam pojmu, formulace, termín


Pojem Temperament je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Temperament dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Temperament (lat. temperare = mísit) znamená souhrn charakteristických nebo vrozených rysů osobnosti, které se trvale projevují způsobem reagování, jednání a prožívání. Temperament je spjat se vzrušivostí – tj. mírou odpovědi určitého člověka na různé podněty – a zahrnuje i tendenci měnit nálady. Název vyjadřuje starou představu, že každou osobu lze charakterizovat jako určitou směs čtyř základních tělesných šťáv čili humorů.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Temperament ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Temperament na Youtube

Hledat pojem Temperament ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Temperament ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Temperament ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Temperament ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Temperament například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Temperament? resp. jaká je definice slova Temperament? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Temperament, odpověď na dotaz co je to Temperament?. Víte např. kdo to je Svatý Kilián? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Temperament i v jiných kategoriích (než psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.