Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Temperament. Co znamená pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Co to je Temperament? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Temperament?

Soubor vlastností a vrozených rysů živé bytosti, které charakterizují její způsob jednání a prožívání různých životních situací. Temperament vypovídá zejména o reakci na vnější podněty. Vyjadřuje chování osobnosti a dynamiku jejího prožívání. Rozeznáváme čtyři typy temperamentu: melancholický, cholerický, flegmatický a sangvinický.


Co je to Temperament? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Temperament. Co znamená pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Temperament? Pak se o ní podělte s ostatními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Temperament patří do sekce psychologie

Klíčová slova: definice, psychologie, wiki, definice pojmu, vysvětlení, Temperament, význam pojmu, formulace, heslo, co je to Temperament?, přesný výraz, co znamená, slovo, synonymum, termín, odborný výraz, přesný význam, pojem


Pojem Temperament je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Temperament?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Temperament (lat. temperare = mísit) znamená souhrn charakteristických nebo vrozených rysů osobnosti, které se trvale projevují způsobem reagování, jednání a prožívání. Temperament je spjat se vzrušivostí – tj. mírou odpovědi určitého člověka na různé podněty – a zahrnuje i tendenci měnit nálady. Název vyjadřuje starou představu, že každou osobu lze charakterizovat jako určitou směs čtyř základních tělesných šťáv čili humorů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Temperament ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Temperament ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Temperament na Youtube

Zkusit najít pojem Temperament na Google.cz

Zkusit najít heslo Temperament ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Temperament ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Temperament například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Temperament? resp. jaký je význam pojmu Temperament? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Temperament, odpověď na dotaz co je to Temperament?. Víte např. kdo to je Zdeněk Podhůrský? Znáte a víte kdo je Zaměstnanec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.