Co je to?
Definice odborného termínu, slova Temperament. Co znamená pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Co je to Temperament? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Temperament

Soubor vlastností a vrozených rysů živé bytosti, které charakterizují její způsob jednání a prožívání různých životních situací. Temperament vypovídá zejména o reakci na vnější podněty. Vyjadřuje chování osobnosti a dynamiku jejího prožívání. Rozeznáváme čtyři typy temperamentu: melancholický, cholerický, flegmatický a sangvinický.


Co je to Temperament? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Temperament. Co znamená pojem Temperament z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Temperament) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Temperament patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: pojem, termín, Psychologie, co je to Temperament?, wiki, informace, význam, definice, slovník, Temperament, synonymum, přesný výraz, co to je, názvosloví, terminus technicus, formulace, definice pojmu, význam slova


Pojem Temperament je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Temperament?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Temperament (lat. temperare = mísit) znamená souhrn charakteristických nebo vrozených rysů osobnosti, které se trvale projevují způsobem reagování, jednání a prožívání. Temperament je spjat se vzrušivostí – tj. mírou odpovědi určitého člověka na různé podněty – a zahrnuje i tendenci měnit nálady. Název vyjadřuje starou představu, že každou osobu lze charakterizovat jako určitou směs čtyř základních tělesných šťáv čili humorů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Temperament ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Temperament ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Temperament na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Temperament ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Temperament ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Temperament ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Temperament například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Temperament? resp. co přesně označuje termín Temperament? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Temperament, odpověď na dotaz co je to Temperament?. Víte např. kdo to je Světlana Nálepková? Znáte a víte kdo je Bolševik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.