Co je to?
Odborný výraz, definice slova Taekwondo. Co znamená pojem Taekwondo z kategorie Sport?

Co je to Taekwondo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Taekwondo

Taekwondo je korejské bojové umění, které využívá nohy a ruce. Jeho podstatou je obrana, při které se nepoužívají žádné zbraně, pouze tělo a končetiny. Nejedná se tedy o útočný druh boje. Při pohybech taekwondo lze použít všechny části těla. Cílem tohoto umění je vytvořit rovnováhu mezi myšlením a fyzickou silou. Mělo by vést k disciplíně a klidu, které umožní zvládnout jednotlivé prvky sebeobrany.
Umění taekwondo má několik druhů – souboje mohou být volné nebo řízené. Ve volném boji se mohou používat různé techniky pro obranu i útok tak, aby byla slněna pravidla pro sportovní zápas. Řízený boj má předem dané schéma a může sloužit pro předvádění.


Co je to Taekwondo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Taekwondo. Co znamená pojem Taekwondo z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Taekwondo sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Taekwondo patří do sekce Sport

Klíčová slova: informace, definice, synonymum, odborné názvosloví, slovo, definice pojmu, terminologie, slovník, význam, Sport, přesný význam, význam pojmu, význam slova, termín, popis, terminus technicus, formulace, co to je


Pojem Taekwondo je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Taekwondo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taekwondo je korejské umění sebeobrany. Název se skládá ze tří částí. Znak tchä (태 / 跆, v anglickém a mezinárodním přepisu tae) znamená kopat, kwon (권 / 拳) znamená pěst a do (도 / 道) znamená cesta. Taekwondo se skládá ze základních pohybů (기본동작 – kibon tongdžak), vzorů (틀 – tchŭl), souboje (맞서기 – matsŏgi), sebeobrany (호신술 – hošinsul) a tréninku (단련 – talljŏn). Přestože předlohou pro taekwondo bylo karate, základní principy taekwonda jsou od ostatních bojových umění odlišné.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taekwondo ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taekwondo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Taekwondo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Taekwondo na Youtube

Vyhledat slovo Taekwondo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Taekwondo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Taekwondo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Taekwondo? resp. co je to Taekwondo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taekwondo, odpověď na dotaz co je to Taekwondo?. Víte např. kdo to je John Lennon? Znáte a víte kdo je Koblihář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.