Co je to?
Výraz, termín, definice slova Taekwondo. Co znamená odborný pojem Taekwondo z kategorie Sport?

Co je to Taekwondo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Taekwondo?

Taekwondo je korejské bojové umění, které využívá nohy a ruce. Jeho podstatou je obrana, při které se nepoužívají žádné zbraně, pouze tělo a končetiny. Nejedná se tedy o útočný druh boje. Při pohybech taekwondo lze použít všechny části těla. Cílem tohoto umění je vytvořit rovnováhu mezi myšlením a fyzickou silou. Mělo by vést k disciplíně a klidu, které umožní zvládnout jednotlivé prvky sebeobrany.
Umění taekwondo má několik druhů – souboje mohou být volné nebo řízené. Ve volném boji se mohou používat různé techniky pro obranu i útok tak, aby byla slněna pravidla pro sportovní zápas. Řízený boj má předem dané schéma a může sloužit pro předvádění.


Co je to Taekwondo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Taekwondo. Co znamená odborný pojem Taekwondo z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Taekwondo? Pak se o ní podělte se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Taekwondo patří do sekce sport

Klíčová slova: význam, co je to Taekwondo?, odborný výraz, sport, význam pojmu, Taekwondo, názvosloví, co znamená, heslo, terminus technicus, definice pojmu, slovo, popis, termín, wiki, terminologie, formulace, synonymum


Pojem Taekwondo je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Taekwondo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Taekwondo je korejské umění sebeobrany. Název se skládá ze tří částí. Znak tchä (태 / 跆, v anglickém a mezinárodním přepisu tae) znamená kopat, kwon (권 / 拳) znamená pěst a do (도 / 道) znamená cesta. Taekwondo se skládá ze základních pohybů (기본동작 – kibon tongdžak), vzorů (틀 – tchŭl), souboje (맞서기 – matsŏgi), sebeobrany (호신술 – hošinsul) a tréninku (단련 – talljŏn). Přestože předlohou pro taekwondo bylo karate, základní principy taekwonda jsou od ostatních bojových umění odlišné.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Taekwondo ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Taekwondo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Taekwondo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Taekwondo na Youtube

Hledat slovo Taekwondo ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taekwondo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Taekwondo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Taekwondo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Taekwondo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taekwondo, odpověď na dotaz co je to Taekwondo?. Víte např. kdo to je Martin Červíček? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.