Co je to?
Výraz, termín, definice slova Taekwondo. Co znamená odborný pojem Taekwondo z kategorie Sport?

Co je to Taekwondo? Význam slova

Co znamená termín Taekwondo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Taekwondo je korejské bojové umění, které využívá nohy a ruce. Jeho podstatou je obrana, při které se nepoužívají žádné zbraně, pouze tělo a končetiny. Nejedná se tedy o útočný druh boje. Při pohybech taekwondo lze použít všechny části těla. Cílem tohoto umění je vytvořit rovnováhu mezi myšlením a fyzickou silou. Mělo by vést k disciplíně a klidu, které umožní zvládnout jednotlivé prvky sebeobrany.
Umění taekwondo má několik druhů – souboje mohou být volné nebo řízené. Ve volném boji se mohou používat různé techniky pro obranu i útok tak, aby byla slněna pravidla pro sportovní zápas. Řízený boj má předem dané schéma a může sloužit pro předvádění.


Co je to Taekwondo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Taekwondo. Co znamená odborný pojem Taekwondo z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Taekwondo) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Taekwondo patří do kategorie sport

Klíčová slova: názvosloví, co to je, co je to Taekwondo?, přesný význam, definice, definice pojmu, heslo, odborný výraz, sport, přesný výraz, wiki, sport, terminus technicus, synonymum, význam, Taekwondo, informace, vysvětlení


Pojem Taekwondo je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Taekwondo? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taekwondo je korejské umění sebeobrany. Název se skládá ze tří částí. Znak tchä (태 / 跆, v anglickém a mezinárodním přepisu tae) znamená kopat, kwon (권 / 拳) znamená pěst a do (도 / 道) znamená cesta. Taekwondo se skládá ze základních pohybů (기본동작 – kibon tongdžak), vzorů (틀 – tchŭl), souboje (맞서기 – matsŏgi), sebeobrany (호신술 – hošinsul) a tréninku (단련 – talljŏn). Přestože předlohou pro taekwondo bylo karate, základní principy taekwonda jsou od ostatních bojových umění odlišné.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taekwondo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Taekwondo na Youtube

Najít slovo Taekwondo ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Taekwondo na Google.cz

Hledat termín Taekwondo ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Taekwondo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Taekwondo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Taekwondo? resp. jaká je definice slova Taekwondo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taekwondo, odpověď na dotaz co je to Taekwondo?. Víte např. kdo to je Karel Komárek? Znáte a víte kdo je Árijec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.