Co je to?
Odborný výraz, definice slova Taekwondo. Co znamená pojem Taekwondo z kategorie Sport?

Co je to Taekwondo? Význam slova

Co znamená termín Taekwondo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Taekwondo je korejské bojové umění, které využívá nohy a ruce. Jeho podstatou je obrana, při které se nepoužívají žádné zbraně, pouze tělo a končetiny. Nejedná se tedy o útočný druh boje. Při pohybech taekwondo lze použít všechny části těla. Cílem tohoto umění je vytvořit rovnováhu mezi myšlením a fyzickou silou. Mělo by vést k disciplíně a klidu, které umožní zvládnout jednotlivé prvky sebeobrany.
Umění taekwondo má několik druhů – souboje mohou být volné nebo řízené. Ve volném boji se mohou používat různé techniky pro obranu i útok tak, aby byla slněna pravidla pro sportovní zápas. Řízený boj má předem dané schéma a může sloužit pro předvádění.


Co je to Taekwondo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Taekwondo. Co znamená pojem Taekwondo z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Taekwondo doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Taekwondo se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: informace, popis, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, heslo, Sport, význam, slovník, přesný význam, definice, význam pojmu, co je to Taekwondo?, lexikon, definice pojmu, termín, synonymum, formulace


Pojem Taekwondo je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Taekwondo? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Taekwondo je korejské umění sebeobrany. Název se skládá ze tří částí. Znak tchä (태 / 跆, v anglickém a mezinárodním přepisu tae) znamená kopat, kwon (권 / 拳) znamená pěst a do (도 / 道) znamená cesta. Taekwondo se skládá ze základních pohybů (기본동작 – kibon tongdžak), vzorů (틀 – tchŭl), souboje (맞서기 – matsŏgi), sebeobrany (호신술 – hošinsul) a tréninku (단련 – talljŏn). Přestože předlohou pro taekwondo bylo karate, základní principy taekwonda jsou od ostatních bojových umění odlišné.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Taekwondo na Google.cz

Zkusit najít slovo Taekwondo ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Taekwondo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Taekwondo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Taekwondo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taekwondo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Taekwondo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Taekwondo? resp. co přesně znamená slovo Taekwondo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taekwondo, odpověď na dotaz co je to Taekwondo?. Víte např. kdo to je Zbyněk Stanjura? Znáte a víte kdo je Markéta Procházková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.