Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Co je to Krendle? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Krendle

Krendle je název pro historický nástroj kameníků. Má tvar plochého palcátu. Jeho tělo je poskládáno z tenkých k sobě na plocho srovnaných kamenických špic. Ty jsou rovnány tak, aby vytvořily oblouk. Většinou se používá kolem 10 špic. Vše je upevněno do ploché objímky, ta pak přechází do rukojeti.
Způsob práce se podobá činnostem se sekerou, je však nutno počítat s velkou fyzickou náročností, kov je těžký. V dnešní době se krendle skoro nepoužívá. Původně se s ní opracovávaly kameny měkčího charakteru. Cílem bylo stejnoměrně osekat kamenné plochy, ale ponechat povrch ještě k dalším úpravám.


Co je to Krendle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Krendle? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krendle je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: synonymum, heslo, definice, co je to Krendle?, Nástroje, význam pojmu, vysvětlení, názvosloví, definice pojmu, popis, Krendle, terminologie, termín, odborný výraz, význam, význam slova, terminus technicus, slovník


Pojem Krendle je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krendle? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Krendle je v dnešní době málo známý kamenický nástroj. Vypadá podobně jako palcát, ale je plochý. Je to vlastně asi 10 tenkých na plocho k sobě přisazených kamenických špic, srovnaných tak, aby špice byly do mírného oblouku, upevněných v ploché objímce, zakončené rukojetí.
Nástroj je určen k opracování měkčích kamenů, jako je například pískovec či opuka, ke stejnoměrnému osekávání kamenných ploch, aniž by se uzavřel povrch kamene pro další opracování.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Krendle ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Krendle ve Wikislovníku

Najít termín Krendle na Google.cz

Vyhledat slovo Krendle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Krendle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Krendle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Krendle například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Krendle? resp. jaká je definice slova Krendle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krendle, odpověď na dotaz co je to Krendle?. Víte např. kdo to je Kuřbuřt? Znáte a víte kdo je Jiří Dienstbier mladší? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.