Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Co je to Krendle? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Krendle?

Krendle je název pro historický nástroj kameníků. Má tvar plochého palcátu. Jeho tělo je poskládáno z tenkých k sobě na plocho srovnaných kamenických špic. Ty jsou rovnány tak, aby vytvořily oblouk. Většinou se používá kolem 10 špic. Vše je upevněno do ploché objímky, ta pak přechází do rukojeti.
Způsob práce se podobá činnostem se sekerou, je však nutno počítat s velkou fyzickou náročností, kov je těžký. V dnešní době se krendle skoro nepoužívá. Původně se s ní opracovávaly kameny měkčího charakteru. Cílem bylo stejnoměrně osekat kamenné plochy, ale ponechat povrch ještě k dalším úpravám.


Co je to Krendle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Krendle s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Krendle se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: lexikon, co je to Krendle?, heslo, názvosloví, přesný význam, definice, terminologie, formulace, definice pojmu, význam, odborné názvosloví, přesný výraz, Nástroje, synonymum, termín, terminus technicus, Krendle, odborný výraz


Pojem Krendle je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Krendle? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krendle je v dnešní době málo známý kamenický nástroj. Vypadá podobně jako palcát, ale je plochý. Je to vlastně asi 10 tenkých na plocho k sobě přisazených kamenických špic, srovnaných tak, aby špice byly do mírného oblouku, upevněných v ploché objímce, zakončené rukojetí.
Nástroj je určen k opracování měkčích kamenů, jako je například pískovec či opuka, ke stejnoměrnému osekávání kamenných ploch, aniž by se uzavřel povrch kamene pro další opracování.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krendle ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Krendle ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Krendle ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Krendle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Krendle ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Krendle na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krendle například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Krendle? resp. jaká je definice slova Krendle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krendle, odpověď na dotaz co je to Krendle?. Víte např. kdo to je Liberál? Znáte a víte kdo je Rihanna? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.