Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krendle. Co znamená odborný pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Co je to Krendle? Význam slova

Co znamená termín Krendle? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Krendle je název pro historický nástroj kameníků. Má tvar plochého palcátu. Jeho tělo je poskládáno z tenkých k sobě na plocho srovnaných kamenických špic. Ty jsou rovnány tak, aby vytvořily oblouk. Většinou se používá kolem 10 špic. Vše je upevněno do ploché objímky, ta pak přechází do rukojeti.
Způsob práce se podobá činnostem se sekerou, je však nutno počítat s velkou fyzickou náročností, kov je těžký. V dnešní době se krendle skoro nepoužívá. Původně se s ní opracovávaly kameny měkčího charakteru. Cílem bylo stejnoměrně osekat kamenné plochy, ale ponechat povrch ještě k dalším úpravám.


Co je to Krendle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krendle. Co znamená odborný pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Krendle? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Krendle je v kategorii nástroje

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, heslo, termín, nástroje, popis, přesný význam, informace, slovník, co to je, co je to Krendle?, slovo, wiki, Krendle, odborné názvosloví, formulace


Pojem Krendle je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Krendle?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Krendle je v dnešní době málo známý kamenický nástroj. Vypadá podobně jako palcát, ale je plochý. Je to vlastně asi 10 tenkých na plocho k sobě přisazených kamenických špic, srovnaných tak, aby špice byly do mírného oblouku, upevněných v ploché objímce, zakončené rukojetí.
Nástroj je určen k opracování měkčích kamenů, jako je například pískovec či opuka, ke stejnoměrnému osekávání kamenných ploch, aniž by se uzavřel povrch kamene pro další opracování.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Krendle na Google.cz

Zkusit najít heslo Krendle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krendle ve Wikimedia Commons

Najít termín Krendle ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Krendle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Krendle na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Krendle například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Krendle? resp. jaká je definice slova Krendle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krendle, odpověď na dotaz co je to Krendle?. Víte např. kdo to je Montér? Znáte a víte kdo je Palestinec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.