Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Co je to Krendle? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Krendle

Krendle je název pro historický nástroj kameníků. Má tvar plochého palcátu. Jeho tělo je poskládáno z tenkých k sobě na plocho srovnaných kamenických špic. Ty jsou rovnány tak, aby vytvořily oblouk. Většinou se používá kolem 10 špic. Vše je upevněno do ploché objímky, ta pak přechází do rukojeti.
Způsob práce se podobá činnostem se sekerou, je však nutno počítat s velkou fyzickou náročností, kov je těžký. V dnešní době se krendle skoro nepoužívá. Původně se s ní opracovávaly kameny měkčího charakteru. Cílem bylo stejnoměrně osekat kamenné plochy, ale ponechat povrch ještě k dalším úpravám.


Co je to Krendle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Krendle se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: slovo, Nástroje, informace, odborné názvosloví, Nástroje, vysvětlení, odborný výraz, termín, slovník, lexikon, co je to Krendle?, terminologie, pojem, heslo, formulace, popis, význam slova, přesný výraz


Pojem Krendle je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Krendle

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krendle ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Krendle na Youtube

Zkusit najít slovo Krendle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Krendle na Google.cz

Hledat pojem Krendle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Krendle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Krendle například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Krendle? resp. co přesně znamená slovo Krendle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krendle, odpověď na dotaz co je to Krendle?. Víte např. kdo to je Sigourney Weaver? Znáte a víte kdo je Petr Čech? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.