Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Co je to Krendle? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Krendle

Krendle je název pro historický nástroj kameníků. Má tvar plochého palcátu. Jeho tělo je poskládáno z tenkých k sobě na plocho srovnaných kamenických špic. Ty jsou rovnány tak, aby vytvořily oblouk. Většinou se používá kolem 10 špic. Vše je upevněno do ploché objímky, ta pak přechází do rukojeti.
Způsob práce se podobá činnostem se sekerou, je však nutno počítat s velkou fyzickou náročností, kov je těžký. V dnešní době se krendle skoro nepoužívá. Původně se s ní opracovávaly kameny měkčího charakteru. Cílem bylo stejnoměrně osekat kamenné plochy, ale ponechat povrch ještě k dalším úpravám.


Co je to Krendle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krendle se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: co je to Krendle?, přesný význam, pojem, význam slova, slovník, terminus technicus, popis, Nástroje, definice, informace, vysvětlení, terminologie, co to je, odborný výraz, termín, co znamená, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Krendle je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Krendle? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Krendle je v dnešní době málo známý kamenický nástroj. Vypadá podobně jako palcát, ale je plochý. Je to vlastně asi 10 tenkých na plocho k sobě přisazených kamenických špic, srovnaných tak, aby špice byly do mírného oblouku, upevněných v ploché objímce, zakončené rukojetí.
Nástroj je určen k opracování měkčích kamenů, jako je například pískovec či opuka, ke stejnoměrnému osekávání kamenných ploch, aniž by se uzavřel povrch kamene pro další opracování.

Více informací o pojmu Krendle lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Krendle ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Krendle na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krendle ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Krendle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Krendle ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krendle ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Krendle například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Krendle? resp. jaká je definice termínu Krendle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krendle, odpověď na dotaz co je to Krendle?. Víte např. kdo to je Jupiter? Znáte a víte kdo je Rihanna? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.