Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Co je Krendle?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Krendle?

Krendle je název pro historický nástroj kameníků. Má tvar plochého palcátu. Jeho tělo je poskládáno z tenkých k sobě na plocho srovnaných kamenických špic. Ty jsou rovnány tak, aby vytvořily oblouk. Většinou se používá kolem 10 špic. Vše je upevněno do ploché objímky, ta pak přechází do rukojeti.
Způsob práce se podobá činnostem se sekerou, je však nutno počítat s velkou fyzickou náročností, kov je těžký. V dnešní době se krendle skoro nepoužívá. Původně se s ní opracovávaly kameny měkčího charakteru. Cílem bylo stejnoměrně osekat kamenné plochy, ale ponechat povrch ještě k dalším úpravám.


Co je to Krendle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krendle. Co znamená pojem Krendle z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Krendle s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Krendle se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: co to je, terminologie, přesný význam, termín, informace, význam slova, synonymum, formulace, co znamená, co je to Krendle?, přesný výraz, slovník, vysvětlení, význam, názvosloví, terminus technicus, lexikon, nástroje


Pojem Krendle je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Krendle?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krendle je v dnešní době málo známý kamenický nástroj. Vypadá podobně jako palcát, ale je plochý. Je to vlastně asi 10 tenkých na plocho k sobě přisazených kamenických špic, srovnaných tak, aby špice byly do mírného oblouku, upevněných v ploché objímce, zakončené rukojetí.
Nástroj je určen k opracování měkčích kamenů, jako je například pískovec či opuka, ke stejnoměrnému osekávání kamenných ploch, aniž by se uzavřel povrch kamene pro další opracování.

Hledejte výraz Krendle v dalších zdrojích

Najít termín Krendle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Krendle ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Krendle na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krendle ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Krendle ve Wikislovníku

Zkusit najít Krendle ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Krendle například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Krendle? resp. co znamená Krendle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krendle, odpověď na dotaz co je to Krendle?. Víte např. kdo to je Hana Brejchová? Znáte a víte kdo je Anarchokapitalista? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Krendle i v jiné kategorii než v nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, pila, krendle, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.