Co je to?
Definice odborného termínu, slova Obsah. Co znamená pojem Obsah z kategorie Literatura?

Co je Obsah? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Obsah?

Obsah je osnova textu, která by měla sloužit k prvotní orientaci v textu. Nachází se vždy před první kapitolou textu. Čtenář by podle něj měl poznat, o čem daný text pojednává. Obsah tedy musí být jak čtivý, tak srozumitelný. Skládá se z nadpisů jednotlivých kapitol a podkapitol, k nim je vždy uvedena strana, na které se nachází začátek dané kapitoly nebo další části textu. Tyto nadpisy, které tvoří obsah, musí být konkrétní, stručné, bez zkratek a obtížných nebo méně známých slov. Ideální je zařazovat do obsahu klíčová slova. Obsah nesmí mít dlouhé nadpisy, nevypadal by dobře a nebyl by přehledný.
Obsah lze jednoduše vytvořit i v počítači. Vkládá se na prázdnou stranu před úvod a je možno zvolit předdefinovaný vzhled. Ještě před vložením generováním je nutno všem nadpisům přiřadit styly pro nadpisy různých úrovní, jinak nebude obsah odpovídajícím způsobem fungovat. Číslování kapitol se pak přizpůsobuje rozsahu celého dokumentu automaticky.


Co je to Obsah? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Obsah. Co znamená pojem Obsah z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Obsah? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Obsah patří do sekce literatura

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, Obsah, termín, literatura, přesný význam, význam pojmu, význam slova, slovník, co znamená, co to je, definice, synonymum, terminologie, význam, heslo, wiki, přesný výraz


Pojem Obsah je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Obsah lze najít v následujících zdrojích

Hledat frázi Obsah ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obsah ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Obsah ve Wikipedii

Vyhledat heslo Obsah ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Obsah ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Obsah ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Obsah například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Obsah? resp. co je to Obsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obsah, odpověď na dotaz co je to Obsah?. Víte např. kdo to je Jiří Holý? Znáte a víte kdo je Marie Retková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.