Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bolid. Co znamená odborný pojem Bolid z kategorie Věda?

Co je to Bolid? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bolid?

Bolid je pojmenování světelného jevu. Není sice přesně definován, ale jedná se o velmi jasný meteor. Jas meteoru se měří v magnitudách, bolid bývá jasnější než - 3 magnitudy.
Velmi jasné bolidy osvěcují i zemský povrch. To je způsobeno tím, že v atmosféře dochází k velkému zahřátí masy bolidu, odpařování a popřípadě i k výbuchům, při kterých se meteor rozdělí na více částí. Rozdělení provází třesk a tlaková vlna.


Co je to Bolid? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bolid. Co znamená odborný pojem Bolid z kategorie Věda?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bolid? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Bolid je v kategorii věda

Klíčová slova: informace, lexikon, heslo, definice, co je to Bolid?, odborné názvosloví, co to je, věda, terminus technicus, terminologie, wiki, termín, význam pojmu, názvosloví, slovo, odborný výraz, význam, co znamená


Pojem Bolid je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bolid dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bolid je název pro velice jasný meteor - světelný jev.
Ačkoliv Mezinárodní astronomická unie nemá pro tento termín oficiální definici, za bolid se považuje meteor jasnější než zhruba −3 magnitudy. Jindy se za bolid považuje meteor jasnější než Venuše (−4 magnitudy). V obecném významu se jako bolid označuje libovolný meteor, který vyvolá všeobecnou pozornost (tedy nejde jenom o jasnost, ale někdy i o délku apod.).

Zářící bolid

Zářící bolid bolid (meteor) v představách umělce. Autor: laocaohenmang, zdroj: Pixabay
Zářící bolid bolid (meteor) v představách umělce. Autor: laocaohenmang, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Bolid ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bolid na Youtube

Hledat heslo Bolid ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bolid ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Bolid ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Bolid na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bolid například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Bolid? resp. co se skrývá pod slovem Bolid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bolid, odpověď na dotaz co je to Bolid?. Víte např. kdo to je Puškař? Znáte a víte kdo je Nástrojař? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!