Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rafting. Co znamená pojem Rafting z kategorie Sport?

Co je Rafting?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rafting?

Rafting je druh vodního sportu, při kterém se sjíždějí různé vodní toky na nafukovacích raftech. Rafting se řadí k extrémním sportům, vodní toky jsou různého stupně obtížnosti, takže sjíždění se může věnovat jak začátečník, tak zkušený rafter. V raftingu se pořádají o mezinárodní závody, mistrovství Evropy i mistrovství světa. Závodní družstva jsou šesti nebo čtyřčlenná. Závodí se ve sjíždění divokých řek. Rafty byly původně uváděné jako záchranné čluny a jako takové byly i patentovány. Za druhé světové války byly využívány jako čluny pro invazi či záchranu posádek letounů.
Základní závodní disciplíny raftingu jsou sjezd, sprint a slalom. Mezinárodní raftová federace byla založena v roce 1997. O rok později se stal členem i Svaz vodáků ČR. Rafty vypadají díky své šíři jako stabilní plavidla, ovšem na divoké vodě s vysokým stupněm obtížnosti příliš bezpečné nejsou. Při převrácení a při větším počtu osob ve vodě při převrhnutí dochází k těžkým úrazům, někdy i k utopení. Proto by v posádce raftu měli být i zkušení vodáci nebo přímo instruktoři.


Co je to Rafting? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rafting. Co znamená pojem Rafting z kategorie Sport?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Rafting se nachází v sekci sport

Klíčová slova: co znamená, Rafting, popis, slovo, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, slovník, sport, význam pojmu, sport, přesný význam, pojem, význam, formulace, přesný výraz, synonymum


Pojem Rafting je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rafting dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rafting je vodní sport, který je provozován na nafukovacím raftu. Spočívá ve sjíždění vodních toků různého stupně obtížnosti. Rafting je považován za extrémní sport.
Jsou pravidelně pořádána mistrovství Evropy i mistrovství světa, v nichž závodí čtyřčlenná nebo šestičlenná družstva (posádky raftu) ve sjíždění divoce tekoucích řek.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rafting ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Rafting na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Rafting ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Rafting ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Rafting ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Rafting ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rafting například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka již bezesporu víte co znamená Rafting? resp. jaký je význam pojmu Rafting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rafting, odpověď na dotaz co je to Rafting?. Víte např. kdo to je Čahoun? Znáte a víte kdo je Tomboy? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, basketball, rafting, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.