Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rafting. Co znamená odborný pojem Rafting z kategorie Sport?

Co je to Rafting? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rafting?

Rafting je druh vodního sportu, při kterém se sjíždějí různé vodní toky na nafukovacích raftech. Rafting se řadí k extrémním sportům, vodní toky jsou různého stupně obtížnosti, takže sjíždění se může věnovat jak začátečník, tak zkušený rafter. V raftingu se pořádají o mezinárodní závody, mistrovství Evropy i mistrovství světa. Závodní družstva jsou šesti nebo čtyřčlenná. Závodí se ve sjíždění divokých řek. Rafty byly původně uváděné jako záchranné čluny a jako takové byly i patentovány. Za druhé světové války byly využívány jako čluny pro invazi či záchranu posádek letounů.
Základní závodní disciplíny raftingu jsou sjezd, sprint a slalom. Mezinárodní raftová federace byla založena v roce 1997. O rok později se stal členem i Svaz vodáků ČR. Rafty vypadají díky své šíři jako stabilní plavidla, ovšem na divoké vodě s vysokým stupněm obtížnosti příliš bezpečné nejsou. Při převrácení a při větším počtu osob ve vodě při převrhnutí dochází k těžkým úrazům, někdy i k utopení. Proto by v posádce raftu měli být i zkušení vodáci nebo přímo instruktoři.


Co je to Rafting? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rafting. Co znamená odborný pojem Rafting z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Rafting se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, wiki, pojem, význam slova, informace, Rafting, sport, co to je, definice, slovo, význam pojmu, lexikon, slovník, sport, význam, odborný výraz, co je to Rafting?


Pojem Rafting je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rafting?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Rafting je vodní sport, který je provozován na nafukovacím raftu. Spočívá ve sjíždění vodních toků různého stupně obtížnosti. Rafting je považován za extrémní sport.
Jsou pravidelně pořádána mistrovství Evropy i mistrovství světa, v nichž závodí čtyřčlenná nebo šestičlenná družstva (posádky raftu) ve sjíždění divoce tekoucích řek.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rafting ve Wikimedia Commons

Najít výraz Rafting ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Rafting ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Rafting ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Rafting ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Rafting na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rafting například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Rafting? resp. co označuje slovo Rafting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rafting, odpověď na dotaz co je to Rafting?. Víte např. kdo to je Jiří Pospíšil? Znáte a víte kdo je Podnikatel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.