Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kerblík. Co znamená odborný pojem Kerblík z kategorie Rostliny?

Co je to Kerblík? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kerblík?

Kerblík třebule je jednoletá rostlina využívaná jako zelenina. Pochází z Kavkazu a vzhledem připomíná petržel. Slouží především jako koření, přidává se např. do masa nebo do omelet. Využívanou částí je nať, kterou lze použít čerstvou nebo ji usušit, případně zamrazit, stejně jako v případě petržele.


Co je to Kerblík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kerblík. Co znamená odborný pojem Kerblík z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kerblík? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Kerblík je v sekci rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, lexikon, rostliny, rostliny, slovník, odborné názvosloví, definice, slovo, odborný výraz, co to je, formulace, přesný výraz, přesný význam, názvosloví, co znamená, synonymum, význam slova


Pojem Kerblík je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kerblík? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kerblík (Anthriscus) je rod rostlin, tvořený asi patnácti druhy, ze široké a poměrně uniformní čeledi miříkovitých. Pochází z jižní Evropy a Malé a Jihozápadní Asie, do zbytku Evropy a na sever Afriky se pravděpodobně rozšířil s rozmachem římské říše. Později byl zavezen i do Severní Ameriky.

Kerblík

Kerblík je rostlina podobná petrželi. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Kerblík je rostlina podobná petrželi. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Kerblík v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Kerblík ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kerblík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Kerblík ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kerblík ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kerblík na Youtube

Zkusit najít heslo Kerblík ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kerblík například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kerblík? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kerblík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kerblík, odpověď na dotaz co je to Kerblík?. Víte např. kdo to je Jaroslav Barták? Znáte a víte kdo je Naomi Watts? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než rostliny). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.