Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rekultivace. Co znamená odborný pojem Rekultivace z kategorie Různé?

Co je to Rekultivace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rekultivace?

Rekultivace je pojmenování celého souboru kroků, které směřují k přeměně území zdevastovaného těžbou nerostných surovin. Jedná se například o oblasti po povrchové těžbě uhlí, bývalé kamenolomy, pískovny, skládky a podobně.
Tyto negativní zásahy do krajiny se při rekultivaci mění na parky, lesíky, pole, rekreační oblasti poblíž měst anebo se zde nechává divoký porost. Povinnost rekultivace bývá podnikatelům nařízena horním zákonem.

Co je to Rekultivace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rekultivace. Co znamená odborný pojem Rekultivace z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rekultivace? Potom se o definici podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Rekultivace se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: lexikon, slovník, názvosloví, význam slova, co to je, terminus technicus, heslo, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, odborný výraz, terminologie, význam pojmu, význam, vysvětlení, popis, synonymum


Pojem Rekultivace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rekultivace dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Rekultivace je souhrn zásahů, které mají zahladit nežádoucí antropogenní zásahy do krajiny. Nejčastěji je předmětem rekultivace území postižené těžbou nerostných surovin (zbytkové jámy po povrchové těžbě uhlí, výsypky, vytěžené pískovny, kamenolomy, pinky). Výsledkem rekultivace může být přeměna vytěžených ploch na pole a lesy, vybudování rekreačního zázemí městských aglomerací nebo záměrný vznik „nové divočiny“.

Jiné informační zdroje o pojmu Rekultivace

Zkusit najít heslo Rekultivace na Google.cz

Najít pojem Rekultivace ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Rekultivace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Rekultivace ve Wikizdrojích

Hledat termín Rekultivace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rekultivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekultivace například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rekultivace? resp. co přesně znamená slovo Rekultivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekultivace, odpověď na dotaz co je to Rekultivace?. Víte např. kdo to je John Rawls? Znáte a víte kdo je Kovář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je různé. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.