Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Co je to Konsenzus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Konsenzus

Konsenzus znamená vzájemný souhlas. Jedná se o určité společenství, které dojde ke shodě v projednávané otázce. Jedná se i o právnický pojem, týkající se především smluv, které platí již souhlasem zúčastněných stran.
Podstatou konsenzu není jen rozumový výsledek, ale do rozhodování jsou zapojeny také city. Nejde vždy jen o souhlas, mnohdy stačí, když jsou odpůrci ochotní výsledek jednání akceptovat.


Co je to Konsenzus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Konsenzus) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Konsenzus patří do kategorie Politika

Klíčová slova: význam pojmu, popis, terminologie, význam, definice, slovo, přesný význam, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, Politika, názvosloví, co to je, definice pojmu, přesný výraz, terminus technicus, slovník, pojem


Pojem Konsenzus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konsenzus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konsensus nebo konsenzus či konsens (lat. consensus, souhlas) znamená shodu mínění jistého společenství, zejména spontánní a živelný souhlas, obecně jakýkoliv vzájemný souhlas. V právu se za konsenzuální považují takové smlouvy, k jejichž platnosti stačí projev souhlasné vůle stran, v protikladu k reálným smlouvám, které jsou uzavřeny až faktickým plněním (např. předáním věci). Alternativou ke konsenzuálnímu rozhodování je buď rozhodování autoritativní nebo hlasování. Na rozdíl od hlasování a vlády většiny konsensus není výsledek pouze racionální, ale také emocionální. Je složité k němu dojít, jelikož je založen na dobrovolném přístupu a předchází mu diskuse, spory a kompromisy.

Jiné zdroje informací o pojmu Konsenzus

Vyhledat výraz Konsenzus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konsenzus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konsenzus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Konsenzus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Konsenzus ve Wikislovníku

Vyhledat termín Konsenzus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Konsenzus například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Konsenzus? resp. jaký je přesný význam slova Konsenzus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konsenzus, odpověď na dotaz co je to Konsenzus?. Víte např. kdo to je Šimon Pánek? Znáte a víte kdo je Puritán? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Konsenzus hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.