Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Co je to Konsenzus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Konsenzus

Konsenzus znamená vzájemný souhlas. Jedná se o určité společenství, které dojde ke shodě v projednávané otázce. Jedná se i o právnický pojem, týkající se především smluv, které platí již souhlasem zúčastněných stran.
Podstatou konsenzu není jen rozumový výsledek, ale do rozhodování jsou zapojeny také city. Nejde vždy jen o souhlas, mnohdy stačí, když jsou odpůrci ochotní výsledek jednání akceptovat.


Co je to Konsenzus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Konsenzus sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Konsenzus patří do sekce Politika

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, informace, co znamená, přesný výraz, termín, Konsenzus, význam pojmu, Politika, terminologie, názvosloví, synonymum, heslo, význam slova, pojem, formulace, slovo, co to je


Pojem Konsenzus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konsenzus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konsensus nebo konsenzus či konsens (lat. consensus, souhlas) znamená shodu mínění jistého společenství, zejména spontánní a živelný souhlas, obecně jakýkoliv vzájemný souhlas. V právu se za konsenzuální považují takové smlouvy, k jejichž platnosti stačí projev souhlasné vůle stran, v protikladu k reálným smlouvám, které jsou uzavřeny až faktickým plněním (např. předáním věci). Alternativou ke konsenzuálnímu rozhodování je buď rozhodování autoritativní nebo hlasování. Na rozdíl od hlasování a vlády většiny konsensus není výsledek pouze racionální, ale také emocionální. Je složité k němu dojít, jelikož je založen na dobrovolném přístupu a předchází mu diskuse, spory a kompromisy.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Konsenzus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konsenzus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Konsenzus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Konsenzus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Konsenzus na Google.cz

Vyhledat výraz Konsenzus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Konsenzus například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Konsenzus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Konsenzus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konsenzus, odpověď na dotaz co je to Konsenzus?. Víte např. kdo to je Hamoun? Znáte a víte kdo je Adamita? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Konsenzus hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.