Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Co je to Konsenzus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Konsenzus?

Konsenzus znamená vzájemný souhlas. Jedná se o určité společenství, které dojde ke shodě v projednávané otázce. Jedná se i o právnický pojem, týkající se především smluv, které platí již souhlasem zúčastněných stran.
Podstatou konsenzu není jen rozumový výsledek, ale do rozhodování jsou zapojeny také city. Nejde vždy jen o souhlas, mnohdy stačí, když jsou odpůrci ochotní výsledek jednání akceptovat.


Co je to Konsenzus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Konsenzus se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: wiki, slovo, odborný výraz, popis, definice pojmu, co to je, politika, význam pojmu, definice, odborné názvosloví, význam slova, terminus technicus, synonymum, přesný výraz, co je to Konsenzus?, lexikon, informace, terminologie


Pojem Konsenzus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Konsenzus?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Konsensus nebo konsenzus či konsens (lat. consensus, souhlas) znamená shodu mínění jistého společenství, zejména spontánní a živelný souhlas, obecně jakýkoliv vzájemný souhlas. V právu se za konsenzuální považují takové smlouvy, k jejichž platnosti stačí projev souhlasné vůle stran, v protikladu k reálným smlouvám, které jsou uzavřeny až faktickým plněním (např. předáním věci). Alternativou ke konsenzuálnímu rozhodování je buď rozhodování autoritativní nebo hlasování. Na rozdíl od hlasování a vlády většiny konsensus není výsledek pouze racionální, ale také emocionální. Je složité k němu dojít, jelikož je založen na dobrovolném přístupu a předchází mu diskuse, spory a kompromisy.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Konsenzus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Konsenzus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Konsenzus ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konsenzus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Konsenzus na Youtube

Vyhledat výraz Konsenzus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Konsenzus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste zjistili jaká je definice slova Konsenzus? resp. co znamená Konsenzus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konsenzus, odpověď na dotaz co je to Konsenzus?. Víte např. kdo to je Alexander Babiš? Znáte a víte kdo je Soňa Červená? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.