Co je to?
Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Co je to Biret? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Biret

Biret je označení pro pokrývku hlavy používanou v římskokatolické církvi. Existují různé typy biretů a různá barevná provedení v závislosti na tom, pro koho (pro jaké církevní hodnostáře) jsou určené.


Co je to Biret? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biret je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: informace, vysvětlení, co je to Biret?, Náboženství, termín, pojem, Náboženství, terminologie, slovník, odborné názvosloví, popis, formulace, co znamená, synonymum, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Biret je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biret? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Biret je liturgická pokrývka hlavy používaná v římskokatolické církvi. Používá se při běžném nošení spolu s klerikou a při různých liturgických úkonech, jako je například pohřeb, svatba, křest, požehnání atd. Nejde však používat při mši svaté. Kněz nosí biret černé barvy podle jednotlivých diecésních zvyků např. se třemi rohy a se střapcem a pod. Kněží s titulem monsignore nosí biret černý s fialovým střapcem. Biskupové, kanovníci a církevní soudní vikáři s titulem monsignore nosí biret fialové barvy se střapcem. Kardinálové nosí biret červené barvy bez střapce. Někteří řeholníci pak používají biret jiné barvy, např. premonstráti nosí biret bílý se čtyřmi rohy. Ministranti mohou také používat biret černé barvy se střapcem a čtyřmi rohy.

Pokrývka hlavy biret

Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biret ve Wikimedia Commons

Najít pojem Biret ve Wikizdrojích

Najít výraz Biret ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Biret ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Biret ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biret ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Biret například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Biret? resp. co to je Biret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biret, odpověď na dotaz co je to Biret?. Víte např. kdo to je Kanovník? Znáte a víte kdo je Finanční arbitr? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.