Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biret. Co znamená pojem Biret z kategorie Náboženství?

Co je Biret? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Biret?

Biret je označení pro pokrývku hlavy používanou v římskokatolické církvi. Existují různé typy biretů a různá barevná provedení v závislosti na tom, pro koho (pro jaké církevní hodnostáře) jsou určené.


Co je to Biret? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biret. Co znamená pojem Biret z kategorie Náboženství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Biret patří do sekce náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, význam, co znamená, význam slova, synonymum, informace, termín, popis, přesný význam, odborné názvosloví, náboženství, slovo, Biret, význam pojmu, formulace, definice, heslo


Pojem Biret je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Biret?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Biret je liturgická pokrývka hlavy používaná v římskokatolické církvi. Používá se při běžném nošení spolu s klerikou a při různých liturgických úkonech, jako je například pohřeb, svatba, křest, požehnání atd. Nejde však používat při mši svaté. Kněz nosí biret černé barvy podle jednotlivých diecésních zvyků např. se třemi rohy a se střapcem a pod. Kněží s titulem monsignore nosí biret černý s fialovým střapcem. Biskupové, kanovníci a církevní soudní vikáři s titulem monsignore nosí biret fialové barvy se střapcem. Kardinálové nosí biret červené barvy bez střapce. Někteří řeholníci pak používají biret jiné barvy, např. premonstráti nosí biret bílý se čtyřmi rohy. Ministranti mohou také používat biret černé barvy se střapcem a čtyřmi rohy.

Pokrývka hlavy biret

Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biret ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Biret ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Biret na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biret ve Wikimedia Commons

Najít heslo Biret ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Biret ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Biret například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Biret? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Biret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biret, odpověď na dotaz co je to Biret?. Víte např. kdo to je Mentalista? Znáte a víte kdo je Textař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Biret hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.