Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biret. Co znamená pojem Biret z kategorie Náboženství?

Co je to Biret? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Biret?

Biret je označení pro pokrývku hlavy používanou v římskokatolické církvi. Existují různé typy biretů a různá barevná provedení v závislosti na tom, pro koho (pro jaké církevní hodnostáře) jsou určené.


Co je to Biret? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biret. Co znamená pojem Biret z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Biret je v sekci náboženství

Klíčová slova: heslo, termín, co je to Biret?, co to je, pojem, informace, slovník, přesný význam, synonymum, význam, názvosloví, definice, terminus technicus, slovo, popis, Biret, vysvětlení, co znamená


Pojem Biret je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biret? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Biret je liturgická pokrývka hlavy používaná v římskokatolické církvi. Používá se při běžném nošení spolu s klerikou a při různých liturgických úkonech, jako je například pohřeb, svatba, křest, požehnání atd. Nejde však používat při mši svaté. Kněz nosí biret černé barvy podle jednotlivých diecésních zvyků např. se třemi rohy a se střapcem a pod. Kněží s titulem monsignore nosí biret černý s fialovým střapcem. Biskupové, kanovníci a církevní soudní vikáři s titulem monsignore nosí biret fialové barvy se střapcem. Kardinálové nosí biret červené barvy bez střapce. Někteří řeholníci pak používají biret jiné barvy, např. premonstráti nosí biret bílý se čtyřmi rohy. Ministranti mohou také používat biret černé barvy se střapcem a čtyřmi rohy.

Pokrývka hlavy biret

Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Další informační zdroje

Vyhledat slovo Biret ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Biret na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biret ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Biret ve Wikizdrojích

Hledat slovo Biret ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Biret ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Biret například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Biret? resp. jaký je význam pojmu Biret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biret, odpověď na dotaz co je to Biret?. Víte např. kdo to je Zdravotník? Znáte a víte kdo je Císař? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.