Co je to?
Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Co je to Biret? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Biret

Biret je označení pro pokrývku hlavy používanou v římskokatolické církvi. Existují různé typy biretů a různá barevná provedení v závislosti na tom, pro koho (pro jaké církevní hodnostáře) jsou určené.


Co je to Biret? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Biret můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Biret je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam, definice pojmu, význam pojmu, termín, lexikon, vysvětlení, slovo, pojem, co znamená, wiki, formulace, synonymum, definice, význam slova, co je to Biret?, odborné názvosloví, popis, přesný výraz


Pojem Biret je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Biret dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biret je liturgická pokrývka hlavy používaná v římskokatolické církvi. Používá se při běžném nošení spolu s klerikou a při různých liturgických úkonech, jako je například pohřeb, svatba, křest, požehnání atd. Nejde však používat při mši svaté. Kněz nosí biret černé barvy podle jednotlivých diecésních zvyků např. se třemi rohy a se střapcem a pod. Kněží s titulem monsignore nosí biret černý s fialovým střapcem. Biskupové, kanovníci a církevní soudní vikáři s titulem monsignore nosí biret fialové barvy se střapcem. Kardinálové nosí biret červené barvy bez střapce. Někteří řeholníci pak používají biret jiné barvy, např. premonstráti nosí biret bílý se čtyřmi rohy. Ministranti mohou také používat biret černé barvy se střapcem a čtyřmi rohy.

Pokrývka hlavy biret

Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Biret ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Biret na Youtube

Hledat slovo Biret ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Biret ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biret ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Biret ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Biret například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Biret? resp. co označuje slovo Biret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biret, odpověď na dotaz co je to Biret?. Víte např. kdo to je Autista? Znáte a víte kdo je Aristokratka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.