Co je to?
Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Co je to Biret? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Biret

Biret je označení pro pokrývku hlavy používanou v římskokatolické církvi. Existují různé typy biretů a různá barevná provedení v závislosti na tom, pro koho (pro jaké církevní hodnostáře) jsou určené.


Co je to Biret? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Biret sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Biret je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co je to Biret?, co znamená, termín, Náboženství, názvosloví, formulace, definice pojmu, informace, Biret, význam, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví, definice, synonymum, popis, Náboženství, slovník


Pojem Biret je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biret? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biret je liturgická pokrývka hlavy používaná v římskokatolické církvi. Používá se při běžném nošení spolu s klerikou a při různých liturgických úkonech, jako je například pohřeb, svatba, křest, požehnání atd. Nejde však používat při mši svaté. Kněz nosí biret černé barvy podle jednotlivých diecésních zvyků např. se třemi rohy a se střapcem a pod. Kněží s titulem monsignore nosí biret černý s fialovým střapcem. Biskupové, kanovníci a církevní soudní vikáři s titulem monsignore nosí biret fialové barvy se střapcem. Kardinálové nosí biret červené barvy bez střapce. Někteří řeholníci pak používají biret jiné barvy, např. premonstráti nosí biret bílý se čtyřmi rohy. Ministranti mohou také používat biret černé barvy se střapcem a čtyřmi rohy.

Pokrývka hlavy biret

Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Mgr Paul-François Puginier s biretem. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Biret ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Biret ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Biret ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Biret ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Biret ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Biret na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Biret například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Biret? resp. co znamená slovo Biret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biret, odpověď na dotaz co je to Biret?. Víte např. kdo to je Quasimodo? Znáte a víte kdo je Centrista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.