Co je to?
Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Co je to Biret? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Biret

Biret je označení pro pokrývku hlavy používanou v římskokatolické církvi. Existují různé typy biretů a různá barevná provedení v závislosti na tom, pro koho (pro jaké církevní hodnostáře) jsou určené.


Co je to Biret? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Biret? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Biret je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: definice, synonymum, co je to Biret?, slovník, terminus technicus, odborný výraz, co to je, heslo, termín, význam, odborné názvosloví, přesný význam, lexikon, popis, Biret, formulace, terminologie, co znamená


Pojem Biret je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biret? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biret je liturgická pokrývka hlavy používaná v římskokatolické církvi. Používá se při běžném nošení spolu s klerikou a při různých liturgických úkonech, jako je například pohřeb, svatba, křest, požehnání atd. Nejde však používat při mši svaté. Kněz nosí biret černé barvy podle jednotlivých diecésních zvyků např. se třemi rohy a se střapcem a pod. Kněží s titulem monsignore nosí biret černý s fialovým střapcem. Biskupové, kanovníci a církevní soudní vikáři s titulem monsignore nosí biret fialové barvy se střapcem. Kardinálové nosí biret červené barvy bez střapce. Někteří řeholníci pak používají biret jiné barvy, např. premonstráti nosí biret bílý se čtyřmi rohy. Ministranti mohou také používat biret černé barvy se střapcem a čtyřmi rohy.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Biret ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Biret ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biret ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Biret ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Biret ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Biret na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biret například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Biret? resp. jaký je význam pojmu Biret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biret, odpověď na dotaz co je to Biret?. Víte např. kdo to je Syčák? Znáte a víte kdo je Finanční arbitr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Biret v jiné sekci než Náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.