Co je to?
Výraz, termín, definice slova Waldorfská škola. Co znamená odborný pojem Waldorfská škola z kategorie Školství?

Co je Waldorfská škola?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Waldorfská škola

Waldorfská škola je speciální vzdělávací program, který vznikl jako alternativa ke klasické škole. Jeho zásady zformuloval myslitel, filozof a esoterik Rudolf Steiner. Škola funguje na principu všestranného rozvoje osobnosti a stejnoměrného rozvoje vůle, citu a rozumu. Dítě pak to, co získá, umí v životě použít a dodržuje morální principy. Základem vyučování je prožitek, vyučování je pestré a koná se v tzv. epochách, souvislých blocích. Každý blok má část rytmickou, výukovou a vyprávěcí. Je zohledněna různost nadání dětí, takže vyniknout může každý.
Učitel je současně psychologem a neustále na sobě pracuje. Žáci jsou hodnoceni slovně a jsou neustále motivovány. Důležitou roli hraje také sebehodnocení. Je vítána spolupráce a zapojení rodičů, učitelé mohou navštěvovat rodiny a rodiče chodit do výuky.


Co je to Waldorfská škola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Waldorfská škola. Co znamená odborný pojem Waldorfská škola z kategorie Školství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Waldorfská škola? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Waldorfská škola je v kategorii Školství

Klíčová slova: Školství, terminologie, informace, synonymum, význam, přesný význam, odborné názvosloví, pojem, definice pojmu, heslo, wiki, význam slova, slovo, co je to Waldorfská škola?, Školství, lexikon, definice, názvosloví


Pojem Waldorfská škola je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Waldorfská škola?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Waldorfská škola (waldorfská pedagogika) je alternativní výchovně vzdělávací program, vycházející z pedagogických zásad formulovaných rakouským filosofem, esoterikem a sociálním myslitelem Rudolfem Steinerem (1861–1925). Waldorfská pedagogika se snaží integrovaně rozvíjet jak intelektuální schopnosti žáků, tak jejich praktické/manuální dovednosti, stejně jako jejich umělecké vlohy.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Waldorfská škola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Waldorfská škola ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Waldorfská škola ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Waldorfská škola na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Waldorfská škola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Waldorfská škola na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Waldorfská škola například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaký je přesný význam slova Waldorfská škola? resp. co označuje slovo Waldorfská škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Waldorfská škola, odpověď na dotaz co je to Waldorfská škola?. Víte např. kdo to je Dana Emingerová? Znáte a víte kdo je Blanka Waleská? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Waldorfská škola i v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.