Co je to?
Definice odborného termínu, slova Waldorfská škola. Co znamená pojem Waldorfská škola z kategorie Školství?

Co je to Waldorfská škola? Význam slova

Co znamená termín Waldorfská škola? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Waldorfská škola je speciální vzdělávací program, který vznikl jako alternativa ke klasické škole. Jeho zásady zformuloval myslitel, filozof a esoterik Rudolf Steiner. Škola funguje na principu všestranného rozvoje osobnosti a stejnoměrného rozvoje vůle, citu a rozumu. Dítě pak to, co získá, umí v životě použít a dodržuje morální principy. Základem vyučování je prožitek, vyučování je pestré a koná se v tzv. epochách, souvislých blocích. Každý blok má část rytmickou, výukovou a vyprávěcí. Je zohledněna různost nadání dětí, takže vyniknout může každý.
Učitel je současně psychologem a neustále na sobě pracuje. Žáci jsou hodnoceni slovně a jsou neustále motivovány. Důležitou roli hraje také sebehodnocení. Je vítána spolupráce a zapojení rodičů, učitelé mohou navštěvovat rodiny a rodiče chodit do výuky.


Definice odborného termínu, slova Waldorfská škola. Co znamená pojem Waldorfská škola z kategorie Školství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Waldorfská škola je v sekci Školství

Klíčová slova: definice, synonymum, Školství, odborné názvosloví, wiki, co je to Waldorfská škola?, přesný výraz, terminologie, lexikon, definice pojmu, přesný význam, formulace, názvosloví, Školství, terminus technicus, slovník, slovo, význam


Pojem Waldorfská škola je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Waldorfská škola? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Waldorfská škola (waldorfská pedagogika) je alternativní výchovně vzdělávací program, vycházející z pedagogických zásad formulovaných rakouským filosofem, esoterikem a sociálním myslitelem Rudolfem Steinerem (1861–1925). Waldorfská pedagogika se snaží integrovaně rozvíjet jak intelektuální schopnosti žáků, tak jejich praktické/manuální dovednosti, stejně jako jejich umělecké vlohy.

Linky na další online zdroje

Najít slovo Waldorfská škola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Waldorfská škola ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Waldorfská škola ve Wikizdrojích

Najít výraz Waldorfská škola ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Waldorfská škola ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Waldorfská škola na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Waldorfská škola například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Waldorfská škola? resp. co znamená slovo Waldorfská škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Waldorfská škola, odpověď na dotaz co je to Waldorfská škola?. Víte např. kdo to je Nicky Tučková? Znáte a víte kdo je Filcka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.