Co je to?
Definice výrazu Ambra. Co znamená odborný pojem Ambra z kategorie Různé?

Co to je Ambra? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ambra

Ambra je pevná látka voskovitého charakteru, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Její funkce není plně objasněna. Čerstvá nepříjemně páchne, později se zápach vytrácí. Ambra se používá jako složka parfémů. Vzhledem k jejímu nedostatku a vysoké ceně byla nahrazena syntetickou variantou, ale přírodní ambra je stále vyhledávanou a ceněnou surovinou. Ambra se používá i v potravinářství jako aroma.

Co je to Ambra? Význam slova, termín, Definice výrazu Ambra. Co znamená odborný pojem Ambra z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ambra? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ambra se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: definice, odborný výraz, přesný význam, definice pojmu, formulace, heslo, vysvětlení, význam pojmu, pojem, slovník, co to je, terminologie, Různé, názvosloví, terminus technicus, co znamená, popis, Ambra


Pojem Ambra je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ambra? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ambra je pevná, voskovitá substance, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Jedna z domněnek říká, že napomáhá k trávení krakatic. Existuje naopak hypotéza, že ostrý zobák zkonzumované krakatice usazený ve střevě velryby vede právě k produkci ambry. Někdy je vyloučena z těla vorvaně spolu s trusem a plave na hladině jako velký, šedočerný chomáč, nebo ji lze také nalézt jako usazeninu na skaliscích. Čerstvá ambra nepříjemně zapáchá, ale jak stárne, změní se aroma na příjemné a zemité. Její barva se změní z šedočerné na oranžovo žlutou, až jantarovou. Přestože již byla v parfumerii většinou nahrazena syntetickými materiály, stále je vysoce ceněna a velmi dobře placena.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ambra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ambra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ambra na Google.cz

Hledat videa s názvem Ambra na Youtube

Najít termín Ambra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Ambra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambra například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ambra? resp. jaký je přesný význam slova Ambra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambra, odpověď na dotaz co je to Ambra?. Víte např. kdo to je Vězeň? Znáte a víte kdo je Tovaryš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Různé). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.