Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ambra. Co znamená pojem Ambra z kategorie Různé?

Co je Ambra? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ambra?

Ambra je pevná látka voskovitého charakteru, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Její funkce není plně objasněna. Čerstvá nepříjemně páchne, později se zápach vytrácí. Ambra se používá jako složka parfémů. Vzhledem k jejímu nedostatku a vysoké ceně byla nahrazena syntetickou variantou, ale přírodní ambra je stále vyhledávanou a ceněnou surovinou. Ambra se používá i v potravinářství jako aroma.

Co je to Ambra? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ambra. Co znamená pojem Ambra z kategorie Různé?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Ambra patří do sekce různé

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, termín, pojem, názvosloví, popis, co to je, význam slova, definice, přesný význam, co znamená, různé, terminologie, formulace, co je to Ambra?, slovo, přesný výraz, lexikon


Pojem Ambra je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ambra? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ambra je pevná, voskovitá substance, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Jedna z domněnek říká, že napomáhá k trávení krakatic. Existuje naopak hypotéza, že ostrý zobák zkonzumované krakatice usazený ve střevě velryby vede právě k produkci ambry. Někdy je vyloučena z těla vorvaně spolu s trusem a plave na hladině jako velký, šedočerný chomáč, nebo ji lze také nalézt jako usazeninu na skaliscích. Čerstvá ambra nepříjemně zapáchá, ale jak stárne, změní se aroma na příjemné a zemité. Její barva se změní z šedočerné na oranžovo žlutou, až jantarovou. Přestože již byla v parfumerii většinou nahrazena syntetickými materiály, stále je vysoce ceněna a velmi dobře placena.

Pro další informace o termínu Ambra zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Ambra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ambra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Ambra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Ambra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Ambra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Ambra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambra například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ambra? resp. jaká je definice termínu Ambra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambra, odpověď na dotaz co je to Ambra?. Víte např. kdo to je Eliška Rejčka? Znáte a víte kdo je Herec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Ambra hledat i v jiných kategoriích (než různé). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.