Co je to?
Definice výrazu Ambra. Co znamená odborný pojem Ambra z kategorie Různé?

Co to je Ambra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ambra

Ambra je pevná látka voskovitého charakteru, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Její funkce není plně objasněna. Čerstvá nepříjemně páchne, později se zápach vytrácí. Ambra se používá jako složka parfémů. Vzhledem k jejímu nedostatku a vysoké ceně byla nahrazena syntetickou variantou, ale přírodní ambra je stále vyhledávanou a ceněnou surovinou. Ambra se používá i v potravinářství jako aroma.


Co je to Ambra? Význam slova, termín, Definice výrazu Ambra. Co znamená odborný pojem Ambra z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ambra doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ambra se nachází v sekci Různé

Klíčová slova: pojem, popis, definice pojmu, co to je, odborný výraz, synonymum, význam slova, Různé, co znamená, význam pojmu, význam, slovo, lexikon, přesný význam, co je to Ambra?, terminus technicus, Různé, vysvětlení


Pojem Ambra je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ambra? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ambra je pevná, voskovitá substance, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Jedna z domněnek říká, že napomáhá k trávení krakatic. Existuje naopak hypotéza, že ostrý zobák zkonzumované krakatice usazený ve střevě velryby vede právě k produkci ambry. Někdy je vyloučena z těla vorvaně spolu s trusem a plave na hladině jako velký, šedočerný chomáč, nebo ji lze také nalézt jako usazeninu na skaliscích. Čerstvá ambra nepříjemně zapáchá, ale jak stárne, změní se aroma na příjemné a zemité. Její barva se změní z šedočerné na oranžovo žlutou, až jantarovou. Přestože již byla v parfumerii většinou nahrazena syntetickými materiály, stále je vysoce ceněna a velmi dobře placena.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ambra v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Ambra na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ambra ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ambra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Ambra ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ambra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ambra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambra například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ambra? resp. co znamená slovo Ambra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambra, odpověď na dotaz co je to Ambra?. Víte např. kdo to je Michael Kocáb? Znáte a víte kdo je Zeměměřič? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.