Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ambra. Co znamená odborný pojem Ambra z kategorie Různé?

Co je to Ambra? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ambra

Ambra je pevná látka voskovitého charakteru, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Její funkce není plně objasněna. Čerstvá nepříjemně páchne, později se zápach vytrácí. Ambra se používá jako složka parfémů. Vzhledem k jejímu nedostatku a vysoké ceně byla nahrazena syntetickou variantou, ale přírodní ambra je stále vyhledávanou a ceněnou surovinou. Ambra se používá i v potravinářství jako aroma.

Co je to Ambra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ambra. Co znamená odborný pojem Ambra z kategorie Různé?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Ambra sdílejte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Ambra je v kategorii různé

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, heslo, terminologie, různé, termín, terminus technicus, popis, synonymum, informace, formulace, co to je, definice, definice pojmu, co je to Ambra?, wiki, slovo, význam


Pojem Ambra je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ambra? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ambra je pevná, voskovitá substance, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Jedna z domněnek říká, že napomáhá k trávení krakatic. Existuje naopak hypotéza, že ostrý zobák zkonzumované krakatice usazený ve střevě velryby vede právě k produkci ambry. Někdy je vyloučena z těla vorvaně spolu s trusem a plave na hladině jako velký, šedočerný chomáč, nebo ji lze také nalézt jako usazeninu na skaliscích. Čerstvá ambra nepříjemně zapáchá, ale jak stárne, změní se aroma na příjemné a zemité. Její barva se změní z šedočerné na oranžovo žlutou, až jantarovou. Přestože již byla v parfumerii většinou nahrazena syntetickými materiály, stále je vysoce ceněna a velmi dobře placena.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ambra ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ambra ve Wikislovníku

Najít výraz Ambra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Ambra ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Ambra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ambra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambra například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Ambra? resp. jaká je definice termínu Ambra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambra, odpověď na dotaz co je to Ambra?. Víte např. kdo to je Bono? Znáte a víte kdo je Vývojář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Ambra hledat i v jiných kategoriích (než různé) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.