Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ambra. Co znamená pojem Ambra z kategorie Různé?

Co je Ambra? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ambra?

Ambra je pevná látka voskovitého charakteru, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Její funkce není plně objasněna. Čerstvá nepříjemně páchne, později se zápach vytrácí. Ambra se používá jako složka parfémů. Vzhledem k jejímu nedostatku a vysoké ceně byla nahrazena syntetickou variantou, ale přírodní ambra je stále vyhledávanou a ceněnou surovinou. Ambra se používá i v potravinářství jako aroma.

Co je to Ambra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ambra. Co znamená pojem Ambra z kategorie Různé?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ambra s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ambra se nachází v sekci různé

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, slovo, názvosloví, heslo, wiki, význam slova, různé, přesný význam, Ambra, přesný výraz, terminus technicus, definice, lexikon, definice pojmu, termín, informace, synonymum


Pojem Ambra je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ambra? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ambra je pevná, voskovitá substance, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Jedna z domněnek říká, že napomáhá k trávení krakatic. Existuje naopak hypotéza, že ostrý zobák zkonzumované krakatice usazený ve střevě velryby vede právě k produkci ambry. Někdy je vyloučena z těla vorvaně spolu s trusem a plave na hladině jako velký, šedočerný chomáč, nebo ji lze také nalézt jako usazeninu na skaliscích. Čerstvá ambra nepříjemně zapáchá, ale jak stárne, změní se aroma na příjemné a zemité. Její barva se změní z šedočerné na oranžovo žlutou, až jantarovou. Přestože již byla v parfumerii většinou nahrazena syntetickými materiály, stále je vysoce ceněna a velmi dobře placena.

Hledejte pojem Ambra v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Ambra na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ambra ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Ambra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Ambra ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Ambra na Google.cz

Najít termín Ambra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambra například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ambra? resp. co se skrývá pod slovem Ambra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambra, odpověď na dotaz co je to Ambra?. Víte např. kdo to je Daňový rezident? Znáte a víte kdo je Herec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než různé. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.