Co je to?
Definice výrazu Ambra. Co znamená odborný pojem Ambra z kategorie Různé?

Co to je Ambra? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ambra

Ambra je pevná látka voskovitého charakteru, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Její funkce není plně objasněna. Čerstvá nepříjemně páchne, později se zápach vytrácí. Ambra se používá jako složka parfémů. Vzhledem k jejímu nedostatku a vysoké ceně byla nahrazena syntetickou variantou, ale přírodní ambra je stále vyhledávanou a ceněnou surovinou. Ambra se používá i v potravinářství jako aroma.

Co je to Ambra? Význam slova, termín, Definice výrazu Ambra. Co znamená odborný pojem Ambra z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ambra s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ambra je v kategorii Různé

Klíčová slova: Různé, formulace, vysvětlení, popis, co znamená, heslo, význam pojmu, Různé, přesný význam, pojem, slovník, definice pojmu, slovo, význam, terminus technicus, wiki, lexikon, názvosloví


Pojem Ambra je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ambra můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ambra je pevná, voskovitá substance, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Jedna z domněnek říká, že napomáhá k trávení krakatic. Existuje naopak hypotéza, že ostrý zobák zkonzumované krakatice usazený ve střevě velryby vede právě k produkci ambry. Někdy je vyloučena z těla vorvaně spolu s trusem a plave na hladině jako velký, šedočerný chomáč, nebo ji lze také nalézt jako usazeninu na skaliscích. Čerstvá ambra nepříjemně zapáchá, ale jak stárne, změní se aroma na příjemné a zemité. Její barva se změní z šedočerné na oranžovo žlutou, až jantarovou. Přestože již byla v parfumerii většinou nahrazena syntetickými materiály, stále je vysoce ceněna a velmi dobře placena.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ambra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ambra na Youtube

Najít výraz Ambra ve Wikislovníku

Hledat výraz Ambra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ambra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ambra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambra například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ambra? resp. co znamená Ambra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambra, odpověď na dotaz co je to Ambra?. Víte např. kdo to je Právnická osoba? Znáte a víte kdo je Tovaryš? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.