Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fakturační adresa. Co znamená odborný pojem Fakturační adresa z kategorie Účetnictví?

Co je to Fakturační adresa? Význam slova

Co znamená termín Fakturační adresa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fakturační adresa je označení pro takovou adresu, která je uvedena ve faktuře. Používá se proto, že některé firmy mohou mít sídlo s jinou adresou, než mají provoz. Proto se pro fakturaci používá adresa sídla firmy a ta je fakturační adresou. Fyzické osoby jako fakturační adresu používají místo svého bydliště. Může se od ní lišit dodací adresa, protože dodání si můžete vyjednat i jinam, třeba na pracoviště.
Fakturační adresa je tedy adresou, kterou potřebuje prodejce, aby ji mohl uvést na dokladu o prodeji. Musí na ní být uvedeno jméno, ulice, číslo domu, poštovní směrovací číslo a jméno obce. Je rozdíl mezi fakturačními údaji různých subjektů. Nepodnikající fyzická osoba uvádí své jméno a trvalé bydliště, OSVČ jméno, sídlo, IČO, popř. DIČ, s.r.o. pak název firmy, sídlo, IČO a DIČ (uvádějí plátci DPH). Je velmi důležité, aby fakturační adresa byla vyplněna správně, protože po vystavení faktury ji již není možno upravovat.


Co je to Fakturační adresa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fakturační adresa. Co znamená odborný pojem Fakturační adresa z kategorie Účetnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Fakturační adresa? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Fakturační adresa je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, definice, slovo, terminologie, odborné názvosloví, heslo, Účetnictví, odborný výraz, přesný význam, co znamená, definice pojmu, terminus technicus, Fakturační adresa, synonymum, přesný výraz, co to je, Účetnictví


Pojem Fakturační adresa je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Fakturační adresa

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fakturační adresa ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Fakturační adresa na Youtube

Vyhledat heslo Fakturační adresa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fakturační adresa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Fakturační adresa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Fakturační adresa ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Fakturační adresa například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fakturační adresa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fakturační adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fakturační adresa, odpověď na dotaz co je to Fakturační adresa?. Víte např. kdo to je Ilustrátor? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.