Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fakturační adresa. Co znamená pojem Fakturační adresa z kategorie Účetnictví?

Co je Fakturační adresa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fakturační adresa

Fakturační adresa je označení pro takovou adresu, která je uvedena ve faktuře. Používá se proto, že některé firmy mohou mít sídlo s jinou adresou, než mají provoz. Proto se pro fakturaci používá adresa sídla firmy a ta je fakturační adresou. Fyzické osoby jako fakturační adresu používají místo svého bydliště. Může se od ní lišit dodací adresa, protože dodání si můžete vyjednat i jinam, třeba na pracoviště.
Fakturační adresa je tedy adresou, kterou potřebuje prodejce, aby ji mohl uvést na dokladu o prodeji. Musí na ní být uvedeno jméno, ulice, číslo domu, poštovní směrovací číslo a jméno obce. Je rozdíl mezi fakturačními údaji různých subjektů. Nepodnikající fyzická osoba uvádí své jméno a trvalé bydliště, OSVČ jméno, sídlo, IČO, popř. DIČ, s.r.o. pak název firmy, sídlo, IČO a DIČ (uvádějí plátci DPH). Je velmi důležité, aby fakturační adresa byla vyplněna správně, protože po vystavení faktury ji již není možno upravovat.


Co je to Fakturační adresa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fakturační adresa. Co znamená pojem Fakturační adresa z kategorie Účetnictví?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fakturační adresa s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Fakturační adresa se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: význam pojmu, význam, co je to Fakturační adresa?, pojem, termín, heslo, odborný výraz, Fakturační adresa, slovník, wiki, informace, synonymum, definice pojmu, co znamená, význam slova, lexikon, vysvětlení, názvosloví


Pojem Fakturační adresa je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Fakturační adresa

Najít heslo Fakturační adresa na Google obrázcích

Vyhledat termín Fakturační adresa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Fakturační adresa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Fakturační adresa ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fakturační adresa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Fakturační adresa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fakturační adresa například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Fakturační adresa? resp. jaká je definice slova Fakturační adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fakturační adresa, odpověď na dotaz co je to Fakturační adresa?. Víte např. kdo to je Štěpán Kotrba? Znáte a víte kdo je Archanděl Rafael? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.