Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fakturační adresa. Co znamená pojem Fakturační adresa z kategorie Účetnictví?

Co to je Fakturační adresa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fakturační adresa

Fakturační adresa je označení pro takovou adresu, která je uvedena ve faktuře. Používá se proto, že některé firmy mohou mít sídlo s jinou adresou, než mají provoz. Proto se pro fakturaci používá adresa sídla firmy a ta je fakturační adresou. Fyzické osoby jako fakturační adresu používají místo svého bydliště. Může se od ní lišit dodací adresa, protože dodání si můžete vyjednat i jinam, třeba na pracoviště.
Fakturační adresa je tedy adresou, kterou potřebuje prodejce, aby ji mohl uvést na dokladu o prodeji. Musí na ní být uvedeno jméno, ulice, číslo domu, poštovní směrovací číslo a jméno obce. Je rozdíl mezi fakturačními údaji různých subjektů. Nepodnikající fyzická osoba uvádí své jméno a trvalé bydliště, OSVČ jméno, sídlo, IČO, popř. DIČ, s.r.o. pak název firmy, sídlo, IČO a DIČ (uvádějí plátci DPH). Je velmi důležité, aby fakturační adresa byla vyplněna správně, protože po vystavení faktury ji již není možno upravovat.


Co je to Fakturační adresa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fakturační adresa. Co znamená pojem Fakturační adresa z kategorie Účetnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Fakturační adresa je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, synonymum, Fakturační adresa, definice pojmu, slovo, lexikon, terminus technicus, odborný výraz, Účetnictví, Účetnictví, wiki, co znamená, význam slova, co je to Fakturační adresa?, názvosloví, přesný výraz, popis


Pojem Fakturační adresa je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Fakturační adresa ve Wikislovníku

Hledat heslo Fakturační adresa ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Fakturační adresa ve Wikipedii

Zkusit najít Fakturační adresa na Google.cz

Hledat videa s názvem Fakturační adresa na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fakturační adresa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fakturační adresa například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Fakturační adresa? resp. co označuje slovo Fakturační adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fakturační adresa, odpověď na dotaz co je to Fakturační adresa?. Víte např. kdo to je Hrnčíř? Znáte a víte kdo je Žid? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Fakturační adresa i v jiné sekci než je kategorie Účetnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.