Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dyslexie. Co znamená pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Co je Dyslexie?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dyslexie

Dyslexie patří k vývojovým poruchám učení. Bývá vrozená nebo vzniká při poškození mozku. Typické pro tuto poruchu jsou problémy při učení se číst, inteligence zůstává zachována. Dyslektik potřebuje speciální péči a individuální přístup. Narušeny jsou základní poznávací schopnosti. Příčin dyslexie je několik. Je to především dědičnost, dále změny ve vývoji centrální nervové soustavy v těhotenství či v období kolem porodu nebo nedostatečný rozvoj psychických funkcí. Někteří jedinci zůstávají dyslektiky i v dospělosti.


Co je to Dyslexie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dyslexie. Co znamená pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Dyslexie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, wiki, názvosloví, psychologie, Dyslexie, slovo, lexikon, význam slova, definice, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, slovník, význam, co znamená, definice pojmu, synonymum


Pojem Dyslexie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Dyslexie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dyslexie je specifická porucha čtení, buď vrozená nebo získaná poškozením mozku. Jde o nejčastější formu specifické vývojové poruchy učení (SPU), která se projevuje nesnázemi při učení se číst. Dyslektik je výrazně ohrožen znesnadněním přístupu k tradičním vzdělávacím podnětům. Vyrovnává se zvláštní péčí v dyslektických třídách.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Dyslexie ve Wikislovníku

Vyhledat termín Dyslexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Dyslexie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Dyslexie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Dyslexie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Dyslexie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyslexie například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Dyslexie? resp. co označuje slovo Dyslexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyslexie, odpověď na dotaz co je to Dyslexie?. Víte např. kdo to je Konstruktér? Znáte a víte kdo je Emma Smetana? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Hnědé oko, dyslexie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.