Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyslexie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dyslexie

Dyslexie patří k vývojovým poruchám učení. Bývá vrozená nebo vzniká při poškození mozku. Typické pro tuto poruchu jsou problémy při učení se číst, inteligence zůstává zachována. Dyslektik potřebuje speciální péči a individuální přístup. Narušeny jsou základní poznávací schopnosti. Příčin dyslexie je několik. Je to především dědičnost, dále změny ve vývoji centrální nervové soustavy v těhotenství či v období kolem porodu nebo nedostatečný rozvoj psychických funkcí. Někteří jedinci zůstávají dyslektiky i v dospělosti.


Co je to Dyslexie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dyslexie je v sekci Psychologie

Klíčová slova: formulace, význam, co je to Dyslexie?, Psychologie, definice, popis, heslo, názvosloví, význam slova, synonymum, co to je, Psychologie, informace, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Dyslexie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dyslexie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dyslexie je specifická porucha čtení, buď vrozená nebo získaná poškozením mozku. Jde o nejčastější formu specifické vývojové poruchy učení (SPU), která se projevuje nesnázemi při učení se číst. Dyslektik je výrazně ohrožen znesnadněním přístupu k tradičním vzdělávacím podnětům. Vyrovnává se zvláštní péčí v dyslektických třídách.

Pro další informace o termínu Dyslexie zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dyslexie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Dyslexie na Google.cz

Zkusit najít pojem Dyslexie ve Wikislovníku

Hledat výraz Dyslexie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Dyslexie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dyslexie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyslexie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Dyslexie? resp. jaká je definice slova Dyslexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyslexie, odpověď na dotaz co je to Dyslexie?. Víte např. kdo to je Ochlasta? Znáte a víte kdo je Synovec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dyslexie v jiné sekci než Psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.