Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyslexie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dyslexie

Dyslexie patří k vývojovým poruchám učení. Bývá vrozená nebo vzniká při poškození mozku. Typické pro tuto poruchu jsou problémy při učení se číst, inteligence zůstává zachována. Dyslektik potřebuje speciální péči a individuální přístup. Narušeny jsou základní poznávací schopnosti. Příčin dyslexie je několik. Je to především dědičnost, dále změny ve vývoji centrální nervové soustavy v těhotenství či v období kolem porodu nebo nedostatečný rozvoj psychických funkcí. Někteří jedinci zůstávají dyslektiky i v dospělosti.


Co je to Dyslexie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dyslexie? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dyslexie se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: pojem, heslo, Psychologie, terminus technicus, lexikon, co znamená, názvosloví, odborný výraz, význam, co je to Dyslexie?, definice pojmu, formulace, vysvětlení, wiki, přesný výraz, Dyslexie, co to je, odborné názvosloví


Pojem Dyslexie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dyslexie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dyslexie je specifická porucha čtení, buď vrozená nebo získaná poškozením mozku. Jde o nejčastější formu specifické vývojové poruchy učení (SPU), která se projevuje nesnázemi při učení se číst. Dyslektik je výrazně ohrožen znesnadněním přístupu k tradičním vzdělávacím podnětům. Vyrovnává se zvláštní péčí v dyslektických třídách.

Jiné zdroje informací o pojmu Dyslexie

Hledat heslo Dyslexie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Dyslexie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dyslexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Dyslexie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Dyslexie na Youtube

Zkusit najít výraz Dyslexie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyslexie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dyslexie? resp. co se skrývá pod slovem Dyslexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyslexie, odpověď na dotaz co je to Dyslexie?. Víte např. kdo to je Scénárista? Znáte a víte kdo je Josef Kokta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.