Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyslexie? Význam slova

Co znamená termín Dyslexie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dyslexie patří k vývojovým poruchám učení. Bývá vrozená nebo vzniká při poškození mozku. Typické pro tuto poruchu jsou problémy při učení se číst, inteligence zůstává zachována. Dyslektik potřebuje speciální péči a individuální přístup. Narušeny jsou základní poznávací schopnosti. Příčin dyslexie je několik. Je to především dědičnost, dále změny ve vývoji centrální nervové soustavy v těhotenství či v období kolem porodu nebo nedostatečný rozvoj psychických funkcí. Někteří jedinci zůstávají dyslektiky i v dospělosti.


Co je to Dyslexie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Dyslexie) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dyslexie patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: co je to Dyslexie?, pojem, význam, definice, heslo, formulace, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, co to je, synonymum, informace, význam pojmu, lexikon, co znamená, termín, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Dyslexie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Dyslexie na Google.cz

Najít slovo Dyslexie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Dyslexie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dyslexie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Dyslexie ve Wikipedii

Vyhledat slovo Dyslexie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyslexie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dyslexie? resp. jaká je definice slova Dyslexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyslexie, odpověď na dotaz co je to Dyslexie?. Víte např. kdo to je Šatnář? Znáte a víte kdo je Josef Kokta? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.