Co je to?
Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Co to je Romaneto? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Romaneto?

Romaneto je název jednoho z literárních žánrů. Řadí se k epické próze. Nejedná se o rozsáhlé dílo, má však velmi dramatický děj a výrazné a neočekávané vyvrcholení. Do české literatury zavedl romaneto spisovatel Jakub Arbes, jméno mu však dal Jan Neruda. Zahraniční literatura řadí tyto útvary k tajemným povídkám.
Romaneto se pohybuje na hranici mezi novelou a románem. Napínavý děj líčí záhadu, která je na konci rozumově vysvětlena. Mohou se vyskytovat i detektivní prvky a fantastičnost. Děj líčí vypravěč, vychází z autorova pohledu a vystupuje zde jen menší počet postav.


Co je to Romaneto? Význam slova, termín, Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Romaneto? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Romaneto je v sekci Literatura

Klíčová slova: význam, význam slova, názvosloví, synonymum, wiki, informace, definice, termín, pojem, definice pojmu, co to je, terminologie, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, lexikon, vysvětlení, slovník


Pojem Romaneto je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Romaneto? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Romaneto je prozaický epický literární žánr. Je nevelké rozsahem, naplněného dramatickým dějem směřující k výrazné pointě.
Hlavní myšlenkou romaneta bývá rozpor mezi tajemnými jevy a jejich vědeckým vysvětlením. V české literatuře tento literární útvar zavedl Jakub Arbes, autorem názvu je však Jan Neruda. Prvním romanetem byl Arbesův Newtonův mozek, uveřejněný poprvé v časopise Lumír roku 1877. Mezi válkami psal v tomto stylu Ladislav Klíma (romaneto Utrpení knížete Sternenhocha). V zahraničí už podobný styl existoval delší dobu pod názvem „povídky s tajemstvím“.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Romaneto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Romaneto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Romaneto na Youtube

Hledat výraz Romaneto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Romaneto ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Romaneto na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Romaneto například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Romaneto? resp. jaký je význam pojmu Romaneto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romaneto, odpověď na dotaz co je to Romaneto?. Víte např. kdo to je Jiří Zimola? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.