Co je to?
Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Co to je Romaneto? Význam slova

Co znamená termín Romaneto? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Romaneto je název jednoho z literárních žánrů. Řadí se k epické próze. Nejedná se o rozsáhlé dílo, má však velmi dramatický děj a výrazné a neočekávané vyvrcholení. Do české literatury zavedl romaneto spisovatel Jakub Arbes, jméno mu však dal Jan Neruda. Zahraniční literatura řadí tyto útvary k tajemným povídkám.
Romaneto se pohybuje na hranici mezi novelou a románem. Napínavý děj líčí záhadu, která je na konci rozumově vysvětlena. Mohou se vyskytovat i detektivní prvky a fantastičnost. Děj líčí vypravěč, vychází z autorova pohledu a vystupuje zde jen menší počet postav.


Co je to Romaneto? Význam slova, termín, Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Romaneto doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Romaneto se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, Literatura, wiki, heslo, význam slova, co znamená, pojem, význam, vysvětlení, termín, synonymum, Romaneto, definice, lexikon, co to je, definice pojmu, odborné názvosloví, informace


Pojem Romaneto je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Romaneto? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Romaneto je prozaický epický literární žánr. Je nevelké rozsahem, naplněného dramatickým dějem směřující k výrazné pointě.
Hlavní myšlenkou romaneta bývá rozpor mezi tajemnými jevy a jejich vědeckým vysvětlením. V české literatuře tento literární útvar zavedl Jakub Arbes, autorem názvu je však Jan Neruda. Prvním romanetem byl Arbesův Newtonův mozek, uveřejněný poprvé v časopise Lumír roku 1877. Mezi válkami psal v tomto stylu Ladislav Klíma (romaneto Utrpení knížete Sternenhocha). V zahraničí už podobný styl existoval delší dobu pod názvem „povídky s tajemstvím“.

Další informační zdroje o slovu Romaneto

Najít slovo Romaneto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Romaneto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Romaneto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Romaneto ve Wikizdrojích

Hledat pojem Romaneto na Google.cz

Najít heslo Romaneto ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Romaneto například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Romaneto? resp. co se přesně ukrývá za slovem Romaneto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romaneto, odpověď na dotaz co je to Romaneto?. Víte např. kdo to je Tiskař? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Romaneto hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.