Co je to?
Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Co to je Romaneto? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Romaneto

Romaneto je název jednoho z literárních žánrů. Řadí se k epické próze. Nejedná se o rozsáhlé dílo, má však velmi dramatický děj a výrazné a neočekávané vyvrcholení. Do české literatury zavedl romaneto spisovatel Jakub Arbes, jméno mu však dal Jan Neruda. Zahraniční literatura řadí tyto útvary k tajemným povídkám.
Romaneto se pohybuje na hranici mezi novelou a románem. Napínavý děj líčí záhadu, která je na konci rozumově vysvětlena. Mohou se vyskytovat i detektivní prvky a fantastičnost. Děj líčí vypravěč, vychází z autorova pohledu a vystupuje zde jen menší počet postav.


Co je to Romaneto? Význam slova, termín, Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Romaneto patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, synonymum, význam slova, definice, Literatura, odborný výraz, co znamená, význam, přesný význam, Literatura, slovník, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, heslo, co to je, názvosloví


Pojem Romaneto je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Romaneto? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Romaneto je prozaický epický literární žánr. Je nevelké rozsahem, naplněného dramatickým dějem směřující k výrazné pointě.
Hlavní myšlenkou romaneta bývá rozpor mezi tajemnými jevy a jejich vědeckým vysvětlením. V české literatuře tento literární útvar zavedl Jakub Arbes, autorem názvu je však Jan Neruda. Prvním romanetem byl Arbesův Newtonův mozek, uveřejněný poprvé v časopise Lumír roku 1877. Mezi válkami psal v tomto stylu Ladislav Klíma (romaneto Utrpení knížete Sternenhocha). V zahraničí už podobný styl existoval delší dobu pod názvem „povídky s tajemstvím“.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Romaneto ve Wikislovníku

Vyhledat termín Romaneto ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Romaneto ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Romaneto ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Romaneto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Romaneto na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Romaneto například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Romaneto? resp. jaká je definice slova Romaneto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romaneto, odpověď na dotaz co je to Romaneto?. Víte např. kdo to je Jehova? Znáte a víte kdo je Alibista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.