Co je to?
Definice výrazu, termínu Koheze. Co znamená odborný pojem Koheze z kategorie Latina?

Co je Koheze?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Koheze?

Koheze je pojem pocházející z latiny a znamená soudružnost. Toto pojmenování se používá v různých souvislostech, které mohou posunovat jeho význam. Obecně bývá koheze charakterizována jako vlastnost, která využívá sílu a pevnost vztahů a vazeb mezi členy skupin, organizace nebo systému. Jedná se o klíčový koncept ve společenských vědách, sociologii, psychologii, managementu a dalších oborech, který se zaměřuje na to, jak se lidé nebo prvky ve skupině spojují, spolupracují a udržují společný zájem. V sociologii se koheze zaměřuje na vztahy a propojení, tedy na to, jak jsou jednotliví členové skupiny propojeni a jaké jsou jejich vztahy. Silné vazby mezi jednotlivými členy či skupinami podporující pocit sounáležitosti a spolupráce.
Ve fyzice se jedná o kohezní sílu, tedy přitažlivou sílu mezi shodnými molekulami, kterou způsobuje nerovnoměrné rozložení náboje v molekule a tím dojde k pronikání náboje mimo molekulu. Tím pak dochází k napětí na povrchu kapaliny. Sociální koheze čili sociální soudržnost znamená možnosti společnosti zajistit blahobyt všech členů společnosti, aniž by někteří členové společnosti byli opomíjeni. Současně s tím se snaží o to, aby se mezi členy společnosti snižovala sociální nerovnost. Lingvistika pojmem koheze označuje soudržnost jednotek a vět, literatura zná kohezi jako součást názvu románu ze Star Treku.


Co je to Koheze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Koheze. Co znamená odborný pojem Koheze z kategorie Latina?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Koheze? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Koheze je v kategorii latina

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, vysvětlení, latina, termín, Koheze, co znamená, informace, význam pojmu, terminologie, wiki, lexikon, terminus technicus, co je to Koheze?, přesný výraz, význam, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Koheze je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat frázi Koheze ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koheze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Koheze na Google.cz

Hledat videa s názvem Koheze na Youtube

Vyhledat výraz Koheze ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Koheze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Koheze například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Koheze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Koheze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koheze, odpověď na dotaz co je to Koheze?. Víte např. kdo to je Jan Mukařovský? Znáte a víte kdo je Abulcasis? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v latina. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie latina, Původní text, koheze, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.