Co je to?
Definice výrazu Koheze. Co znamená odborný pojem Koheze z kategorie Latina?

Co je Koheze? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Koheze?

Koheze je pojem pocházející z latiny a znamená soudružnost. Toto pojmenování se používá v různých souvislostech, které mohou posunovat jeho význam. Obecně bývá koheze charakterizována jako vlastnost, která využívá sílu a pevnost vztahů a vazeb mezi členy skupin, organizace nebo systému. Jedná se o klíčový koncept ve společenských vědách, sociologii, psychologii, managementu a dalších oborech, který se zaměřuje na to, jak se lidé nebo prvky ve skupině spojují, spolupracují a udržují společný zájem. V sociologii se koheze zaměřuje na vztahy a propojení, tedy na to, jak jsou jednotliví členové skupiny propojeni a jaké jsou jejich vztahy. Silné vazby mezi jednotlivými členy či skupinami podporující pocit sounáležitosti a spolupráce.
Ve fyzice se jedná o kohezní sílu, tedy přitažlivou sílu mezi shodnými molekulami, kterou způsobuje nerovnoměrné rozložení náboje v molekule a tím dojde k pronikání náboje mimo molekulu. Tím pak dochází k napětí na povrchu kapaliny. Sociální koheze čili sociální soudržnost znamená možnosti společnosti zajistit blahobyt všech členů společnosti, aniž by někteří členové společnosti byli opomíjeni. Současně s tím se snaží o to, aby se mezi členy společnosti snižovala sociální nerovnost. Lingvistika pojmem koheze označuje soudržnost jednotek a vět, literatura zná kohezi jako součást názvu románu ze Star Treku.


Co je to Koheze? Význam slova, termín, Definice výrazu Koheze. Co znamená odborný pojem Koheze z kategorie Latina?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Koheze? s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Koheze je v sekci latina

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, definice pojmu, termín, přesný výraz, lexikon, názvosloví, latina, slovník, co to je, pojem, heslo, popis, význam slova, terminologie, latina, wiki, definice


Pojem Koheze je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Koheze

Zkusit najít termín Koheze ve Wikipedii

Hledat slovo Koheze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Koheze na Google.cz

Vyhledat slovo Koheze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Koheze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koheze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Koheze například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Koheze? resp. co přesně označuje termín Koheze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koheze, odpověď na dotaz co je to Koheze?. Víte např. kdo to je Lakomec? Znáte a víte kdo je Chris Chelios? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je latina. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.