Co je to?
Definice výrazu, termínu Veřejný zájem. Co znamená odborný pojem Veřejný zájem z kategorie Politika?

Co je to Veřejný zájem? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Veřejný zájem?

Veřejný zájem je spojován především s veřejnou politikou, ekonomií, právem a etikou. Tento zájem je v protikladu k zájmu soukromému nebo k zájmu určité vymezen skupiny. Veřejný zájem směřuje k dobru týkajícímu se všech a k blahobytu společnosti.
Často se tímto pojmem označuje směřování politiky, které je podporou rozvíjení společnosti a snaží se o řešení skutečných problémů. Proto se veřejný zájem může stát podnětem pro řadu problémů, protože představy o tom, co je pro společnost dobré, se mohou značně lišit. Identifikací, uznáním a prosazováním těchto zájmů se zabývá politika. Veřejné zájmy bývají zahrnuty do právních norem, ale s postupem času se mohou měnit.


Co je to Veřejný zájem? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Veřejný zájem. Co znamená odborný pojem Veřejný zájem z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Veřejný zájem? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Veřejný zájem je v sekci Politika

Klíčová slova: definice, wiki, termín, Politika, slovo, definice pojmu, význam slova, terminus technicus, lexikon, odborné názvosloví, Veřejný zájem, slovník, názvosloví, co znamená, přesný výraz, informace, terminologie, synonymum


Pojem Veřejný zájem je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Veřejný zájem můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Veřejný zájem je koncept uplatňovaný především ve veřejné politice, veřejné ekonomii, etice a právu odkazující k všeobecnému dobru a společenskému blahobytu. Negativně lze veřejný zájem vymezit jako opak zájmu soukromého nebo zájmu jen určité skupiny.
Obecně je za veřejný zájem označována taková orientace politiky, která podporuje rozvoj společnosti a řešení jejích reálných problémů. Z tohoto vymezení je patrné, že identifikace a uznání veřejných zájmů může být ve společnosti zdrojem konfliktů, neboť představy o tom, co je pro společnost dobré a jaké jsou její problémy, se liší. Ve společnosti proto probíhají boje o identifikaci, uznání a prosazení různých veřejných zájmů – politika. Veřejný zájem je vlastním účelem existence veřejných institucí. Uznané veřejné zájmy mohou být formulovány v právních normách.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Veřejný zájem ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Veřejný zájem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Veřejný zájem ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Veřejný zájem na Youtube

Hledat heslo Veřejný zájem ve Wikizdrojích

Hledat slovo Veřejný zájem ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Veřejný zájem například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Veřejný zájem? resp. co se přesně ukrývá za slovem Veřejný zájem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veřejný zájem, odpověď na dotaz co je to Veřejný zájem?. Víte např. kdo to je Puntičkář? Znáte a víte kdo je Žárlivec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.