Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kanadské bodování. Co znamená odborný pojem Kanadské bodování z kategorie Sport?

Co je Kanadské bodování? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kanadské bodování?

Kanadské bodování je způsob bodování v NHL. Národní hokejová liga v Kanadě a v USA má daný řád a přesně definovaná pravidla. Kanadské bodování je statistický údaj, ze kterého lze zjistit útočné kvality hráčů ledního hokeje. Jestliže hráč dá gól, dostane do statistiky jeden plusový bod. Počítá se i nahrávka na branku. Celkové získané body se pak zapisují do tabulky, ze které pak vzejdou vítězové. Ti pak v různých ligách získávají jako ocenění některou z trofejí.
K nejpopulárnějším trofejím kanadského bodování patří Art Ross Trophy. Rozhodnutí o jejím udělení probíhá přímo na ledu. Jestliže hráč získá právě tuto trofej, zvyšuje se mu prémie. Pokud by stejný počet bodů mělo více hráčů, počítá se vyšší počet branek, které hráč nastřílel. Pokud i nadále má shodný výsledek více hráčů, počítá se podle nižšího počtu odehraných zápasů. Jestliže ani poté není znám vítěz, je nejlepším ten, kdo dal první branku sezóny.


Co je to Kanadské bodování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kanadské bodování. Co znamená odborný pojem Kanadské bodování z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Kanadské bodování sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Kanadské bodování je v kategorii sport

Klíčová slova: sport, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, popis, co znamená, názvosloví, heslo, Kanadské bodování, význam, wiki, co je to Kanadské bodování?, přesný výraz, definice pojmu, termín, význam slova, definice, informace


Pojem Kanadské bodování je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kanadské bodování? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kanadské bodování je statistický ukazatel v ledním hokeji, který je jakýmsi hlavním ukazatelem hráčových útočných kvalit. Za každý gól, který hráč vstřelil, i za gól, na který nahrál, získává hráč jeden bod (též „kanadský bod“). Vítězové v kanadském bodování bývají v jednotlivých ligách oceňováni trofejemi. Například v NHL získá vítěz kanadského bodování sezóny Art Ross Trophy.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Kanadské bodování na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Kanadské bodování na Youtube

Vyhledat pojem Kanadské bodování ve Wikislovníku

Najít výraz Kanadské bodování ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Kanadské bodování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kanadské bodování ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kanadské bodování například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Kanadské bodování? resp. co přesně označuje termín Kanadské bodování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kanadské bodování, odpověď na dotaz co je to Kanadské bodování?. Víte např. kdo to je Brigita Cmuntová? Znáte a víte kdo je Alois Švehlík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Kanadské bodování i v jiné sekci než je kategorie sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.