Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mandala. Co znamená odborný pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Co je to Mandala? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mandala?

Mandala je chápána jako magický kruh. Původem se jedná o pojem, který pochází z východních oblastí. Mandala má však i nadnárodní význam, v tomto případě se jedná o symbol rovnováhy a jednoty.
Mandaly jsou velmi staré, jejich kořeny sahají do období starověkého Egyptu a Babylonu.
Říká se, že mandala spojuje tvar a barvu, což dohromady dává harmonický celek, který nese pro její pozorovatele určitou pozitivní duševní energii. Z tohoto důvodu se podobná schémata využívají mimo jiné i v oblasti psychoterapie.


Co je to Mandala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mandala. Co znamená odborný pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Mandala je v sekci psychologie

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, slovo, význam, odborné názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, definice pojmu, formulace, psychologie, synonymum, Mandala, pojem, psychologie, co znamená, informace, názvosloví, přesný význam


Pojem Mandala je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mandala píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandala (sanskrtsky मण्डल „kruh“) je v indických náboženstvích obrazcem symbolizujícím vesmír, užívaným při rituálech a meditacích. V západní kultuře pak často také označuje různé kruhové obrazce, jež jsou využívány v jungiánské psychoanalýze jako diagnostický nástroj, arteterapii, pro relaxaci či v různých esoterických a okultních hnutích – často jsou v takovém případě užívány symbolickém obrazce jež nevychází z indických mandal a neodpovídají jim smyslem ani účelem.

Jiné zdroje informací o pojmu Mandala

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandala ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Mandala ve Wikizdrojích

Hledat heslo Mandala ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Mandala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Mandala na Google.cz

Zkusit najít heslo Mandala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandala například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mandala? resp. co označuje slovo Mandala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandala, odpověď na dotaz co je to Mandala?. Víte např. kdo to je Ondřej Kaše? Znáte a víte kdo je Sladovník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem