Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mandala. Co znamená pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Co to je Mandala? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mandala?

Mandala je chápána jako magický kruh. Původem se jedná o pojem, který pochází z východních oblastí. Mandala má však i nadnárodní význam, v tomto případě se jedná o symbol rovnováhy a jednoty.
Mandaly jsou velmi staré, jejich kořeny sahají do období starověkého Egyptu a Babylonu.
Říká se, že mandala spojuje tvar a barvu, což dohromady dává harmonický celek, který nese pro její pozorovatele určitou pozitivní duševní energii. Z tohoto důvodu se podobná schémata využívají mimo jiné i v oblasti psychoterapie.


Co je to Mandala? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mandala. Co znamená pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mandala sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mandala patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: definice, synonymum, informace, terminologie, popis, význam pojmu, wiki, definice pojmu, slovo, význam slova, terminus technicus, formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, slovník, odborný výraz, pojem, Mandala


Pojem Mandala je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mandala píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mandala (sanskrtsky मण्डल „kruh“) je v indických náboženstvích obrazcem symbolizujícím vesmír, užívaným při rituálech a meditacích. V západní kultuře pak často také označuje různé kruhové obrazce, jež jsou využívány v jungiánské psychoanalýze jako diagnostický nástroj, arteterapii, pro relaxaci či v různých esoterických a okultních hnutích – často jsou v takovém případě užívány symbolickém obrazce jež nevychází z indických mandal a neodpovídají jim smyslem ani účelem.

Jiné informační zdroje o pojmu Mandala

Zkusit najít pojem Mandala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandala ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Mandala ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Mandala ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mandala na Youtube

Hledat heslo Mandala na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandala například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mandala? resp. co se skrývá pod slovem Mandala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandala, odpověď na dotaz co je to Mandala?. Víte např. kdo to je David Rusňák? Znáte a víte kdo je Sladovník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Mandala hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem