Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mandala. Co znamená pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Co to je Mandala? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mandala

Mandala je chápána jako magický kruh. Původem se jedná o pojem, který pochází z východních oblastí. Mandala má však i nadnárodní význam, v tomto případě se jedná o symbol rovnováhy a jednoty.
Mandaly jsou velmi staré, jejich kořeny sahají do období starověkého Egyptu a Babylonu.
Říká se, že mandala spojuje tvar a barvu, což dohromady dává harmonický celek, který nese pro její pozorovatele určitou pozitivní duševní energii. Z tohoto důvodu se podobná schémata využívají mimo jiné i v oblasti psychoterapie.


Co je to Mandala? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mandala. Co znamená pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mandala se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam slova, slovník, informace, přesný význam, význam, co znamená, přesný výraz, terminologie, definice, popis, terminus technicus, význam pojmu, co je to Mandala?, Psychologie, odborný výraz, formulace, názvosloví, slovo


Pojem Mandala je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mandala?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Mandala (sanskrtsky मण्डल „kruh“) je v indických náboženstvích obrazcem symbolizujícím vesmír, užívaným při rituálech a meditacích. V západní kultuře pak často také označuje různé kruhové obrazce, jež jsou využívány v jungiánské psychoanalýze jako diagnostický nástroj, arteterapii, pro relaxaci či v různých esoterických a okultních hnutích – často jsou v takovém případě užívány symbolickém obrazce jež nevychází z indických mandal a neodpovídají jim smyslem ani účelem.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandala ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Mandala na Youtube

Najít výraz Mandala ve vyhledávači Yandex

Najít termín Mandala ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Mandala ve Wikislovníku

Najít slovo Mandala ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandala například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mandala? resp. jaká je definice termínu Mandala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandala, odpověď na dotaz co je to Mandala?. Víte např. kdo to je Pokrývač? Znáte a víte kdo je Sobec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem