Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mandala. Co znamená slovo Mandala z kategorie Psychologie?

Co je Mandala? Definice pojmu

Co znamená termín Mandala? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mandala je chápána jako magický kruh. Původem se jedná o pojem, který pochází z východních oblastí. Mandala má však i nadnárodní význam, v tomto případě se jedná o symbol rovnováhy a jednoty.
Mandaly jsou velmi staré, jejich kořeny sahají do období starověkého Egyptu a Babylonu.
Říká se, že mandala spojuje tvar a barvu, což dohromady dává harmonický celek, který nese pro její pozorovatele určitou pozitivní duševní energii. Z tohoto důvodu se podobná schémata využívají mimo jiné i v oblasti psychoterapie.


Co je to Mandala? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mandala. Co znamená slovo Mandala z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Mandala) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Mandala patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, pojem, přesný význam, wiki, význam, psychologie, terminus technicus, názvosloví, vysvětlení, psychologie, co je to Mandala?, formulace, přesný výraz, slovo, definice pojmu, informace, slovník


Pojem Mandala je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mandala? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mandala (sanskrtsky मण्डल „kruh“) je v indických náboženstvích obrazcem symbolizujícím vesmír, užívaným při rituálech a meditacích. V západní kultuře pak často také označuje různé kruhové obrazce, jež jsou využívány v jungiánské psychoanalýze jako diagnostický nástroj, arteterapii, pro relaxaci či v různých esoterických a okultních hnutích – často jsou v takovém případě užívány symbolickém obrazce jež nevychází z indických mandal a neodpovídají jim smyslem ani účelem.

Další informační zdroje

Najít heslo Mandala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandala ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Mandala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Mandala ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Mandala ve vyhledávači Yandex

Najít termín Mandala ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandala například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Mandala? resp. co přesně znamená slovo Mandala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandala, odpověď na dotaz co je to Mandala?. Víte např. kdo to je Parsifal? Znáte a víte kdo je Sladovník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Mandala v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem