Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mandala. Co znamená pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Co to je Mandala? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mandala?

Mandala je chápána jako magický kruh. Původem se jedná o pojem, který pochází z východních oblastí. Mandala má však i nadnárodní význam, v tomto případě se jedná o symbol rovnováhy a jednoty.
Mandaly jsou velmi staré, jejich kořeny sahají do období starověkého Egyptu a Babylonu.
Říká se, že mandala spojuje tvar a barvu, což dohromady dává harmonický celek, který nese pro její pozorovatele určitou pozitivní duševní energii. Z tohoto důvodu se podobná schémata využívají mimo jiné i v oblasti psychoterapie.


Co je to Mandala? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mandala. Co znamená pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mandala patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, definice pojmu, Psychologie, formulace, wiki, lexikon, terminologie, co to je, heslo, přesný význam, vysvětlení, definice, terminus technicus, informace, co znamená, termín, slovo


Pojem Mandala je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Mandala dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandala (sanskrtsky मण्डल „kruh“) je v indických náboženstvích obrazcem symbolizujícím vesmír, užívaným při rituálech a meditacích. V západní kultuře pak často také označuje různé kruhové obrazce, jež jsou využívány v jungiánské psychoanalýze jako diagnostický nástroj, arteterapii, pro relaxaci či v různých esoterických a okultních hnutích – často jsou v takovém případě užívány symbolickém obrazce jež nevychází z indických mandal a neodpovídají jim smyslem ani účelem.

Více informací o slovu Mandala doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Mandala na Youtube

Zkusit najít termín Mandala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Mandala ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mandala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Mandala na Google.cz

Vyhledat pojem Mandala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandala například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Mandala? resp. co znamená výraz Mandala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandala, odpověď na dotaz co je to Mandala?. Víte např. kdo to je Esejista? Znáte a víte kdo je Homofob? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Mandala i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem