Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mandala. Co znamená pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Co to je Mandala? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mandala

Mandala je chápána jako magický kruh. Původem se jedná o pojem, který pochází z východních oblastí. Mandala má však i nadnárodní význam, v tomto případě se jedná o symbol rovnováhy a jednoty.
Mandaly jsou velmi staré, jejich kořeny sahají do období starověkého Egyptu a Babylonu.
Říká se, že mandala spojuje tvar a barvu, což dohromady dává harmonický celek, který nese pro její pozorovatele určitou pozitivní duševní energii. Z tohoto důvodu se podobná schémata využívají mimo jiné i v oblasti psychoterapie.


Co je to Mandala? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mandala. Co znamená pojem Mandala z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mandala patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: formulace, přesný význam, lexikon, synonymum, terminus technicus, co je to Mandala?, wiki, odborné názvosloví, slovo, význam, vysvětlení, Psychologie, popis, přesný výraz, Psychologie, definice, co znamená, názvosloví


Pojem Mandala je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Mandala ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Mandala na Youtube

Najít slovo Mandala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Mandala ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Mandala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Mandala ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandala například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Mandala? resp. co je to Mandala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandala, odpověď na dotaz co je to Mandala?. Víte např. kdo to je Marcel Kolaja? Znáte a víte kdo je Sobec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem