Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Co je Anno Domini?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Anno Domini

Anno Domini čili Léta Páně, ve zkratce A.D., je údaj, který doprovází letopočet na stavbách. Bývá tak označen rok započetí stavby nebo dokončení stavby, ale může být i na různých nápisech nebo pamětních deskách připomínajících různé významné události. Dnes už se příliš nepoužívá, je to spíše historická záležitost.


Co je to Anno Domini? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anno Domini s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Anno Domini se nachází v sekci latina

Klíčová slova: latina, popis, terminus technicus, co znamená, synonymum, slovník, definice pojmu, heslo, Anno Domini, přesný výraz, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, latina, formulace, lexikon, co to je, přesný význam


Pojem Anno Domini je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Anno Domini?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anno Domini (zkratka A. D.) znamená latinsky „léta Páně“ (L. P.) a označuje letopočet od narození Krista. Vyskytuje se v historických křesťanských dokumentech, na nápisech apod. V češtině se běžně používá označení „našeho letopočtu“ (zkratka n. l.) nebo „po Kristu“ (po Kr.), případně „křesťanské éry“ ad.

Pro další informace o termínu Anno Domini zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Anno Domini na Youtube

Najít heslo Anno Domini na Google obrázcích

Hledat termín Anno Domini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Anno Domini ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Anno Domini ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Anno Domini ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anno Domini například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Anno Domini? resp. co přesně znamená slovo Anno Domini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anno Domini, odpověď na dotaz co je to Anno Domini?. Víte např. kdo to je Gregor Mendel? Znáte a víte kdo je Hynek Čermák? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v latina. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.