Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Co je to Anno Domini? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Anno Domini?

Anno Domini čili Léta Páně, ve zkratce A.D., je údaj, který doprovází letopočet na stavbách. Bývá tak označen rok započetí stavby nebo dokončení stavby, ale může být i na různých nápisech nebo pamětních deskách připomínajících různé významné události. Dnes už se příliš nepoužívá, je to spíše historická záležitost.


Co je to Anno Domini? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Anno Domini doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Anno Domini se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: popis, Anno Domini, názvosloví, význam slova, co znamená, co je to Anno Domini?, lexikon, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, definice, definice pojmu, wiki, odborný výraz, formulace, synonymum, význam, terminologie


Pojem Anno Domini je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Anno Domini dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anno Domini (zkratka A. D.) znamená latinsky „léta Páně“ (L. P.) a označuje letopočet od narození Krista. Vyskytuje se v historických křesťanských dokumentech, na nápisech apod. V češtině se běžně používá označení „našeho letopočtu“ (zkratka n. l.) nebo „po Kristu“ (po Kr.), případně „křesťanské éry“ ad.

Hledejte pojem Anno Domini v následujících vyhledávačích

Najít výraz Anno Domini ve vyhledávači Qwant

Najít termín Anno Domini ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Anno Domini ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Anno Domini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Anno Domini ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Anno Domini ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anno Domini například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Anno Domini? resp. co znamená výraz Anno Domini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anno Domini, odpověď na dotaz co je to Anno Domini?. Víte např. kdo to je Žalobce? Znáte a víte kdo je Dustin Hoffman? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anno Domini v jiné sekci než Latina. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.