Co je to?
Definice výrazu Anno Domini. Co znamená odborný pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Co je Anno Domini? Význam slova

Co znamená termín Anno Domini? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anno Domini čili Léta Páně, ve zkratce A.D., je údaj, který doprovází letopočet na stavbách. Bývá tak označen rok započetí stavby nebo dokončení stavby, ale může být i na různých nápisech nebo pamětních deskách připomínajících různé významné události. Dnes už se příliš nepoužívá, je to spíše historická záležitost.


Co je to Anno Domini? Význam slova, termín, Definice výrazu Anno Domini. Co znamená odborný pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Anno Domini je v sekci latina

Klíčová slova: popis, přesný význam, heslo, lexikon, wiki, informace, formulace, Anno Domini, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, slovo, termín, pojem, synonymum, názvosloví, význam slova, terminologie


Pojem Anno Domini je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anno Domini? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anno Domini (zkratka A. D.) znamená latinsky „léta Páně“ (L. P.) a označuje letopočet od narození Krista. Vyskytuje se v historických křesťanských dokumentech, na nápisech apod. V češtině se běžně používá označení „našeho letopočtu“ (zkratka n. l.) nebo „po Kristu“ (po Kr.), případně „křesťanské éry“ ad.

Další zdroje informací

Hledat termín Anno Domini ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Anno Domini ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Anno Domini na Google.cz

Zkusit najít výraz Anno Domini ve Wikislovníku

Vyhledat termín Anno Domini ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Anno Domini na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anno Domini například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Anno Domini? resp. co znamená výraz Anno Domini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anno Domini, odpověď na dotaz co je to Anno Domini?. Víte např. kdo to je Miranda Kerr? Znáte a víte kdo je Oldřich Bubeníček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Anno Domini v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je latina. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.