Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Co je to Anno Domini? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Anno Domini

Anno Domini čili Léta Páně, ve zkratce A.D., je údaj, který doprovází letopočet na stavbách. Bývá tak označen rok započetí stavby nebo dokončení stavby, ale může být i na různých nápisech nebo pamětních deskách připomínajících různé významné události. Dnes už se příliš nepoužívá, je to spíše historická záležitost.


Co je to Anno Domini? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Anno Domini můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anno Domini je v sekci Latina

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, význam slova, synonymum, Anno Domini, wiki, lexikon, terminologie, odborný výraz, co to je, co znamená, Latina, heslo, informace, popis, význam, termín, formulace


Pojem Anno Domini je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anno Domini? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Anno Domini (zkratka A. D.) znamená latinsky „léta Páně“ (L. P.) a označuje letopočet od narození Krista. Vyskytuje se v historických křesťanských dokumentech, na nápisech apod. V češtině se běžně používá označení „našeho letopočtu“ (zkratka n. l.) nebo „po Kristu“ (po Kr.), případně „křesťanské éry“ ad.

Linky na další online zdroje

Najít termín Anno Domini ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Anno Domini na Google.cz

Hledat heslo Anno Domini ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Anno Domini ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Anno Domini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Anno Domini ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anno Domini například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Anno Domini? resp. co přesně znamená slovo Anno Domini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anno Domini, odpověď na dotaz co je to Anno Domini?. Víte např. kdo to je Richard Carapaz? Znáte a víte kdo je Steve Buscemi? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Latina). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.