Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Co je to Anno Domini? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anno Domini?

Anno Domini čili Léta Páně, ve zkratce A.D., je údaj, který doprovází letopočet na stavbách. Bývá tak označen rok započetí stavby nebo dokončení stavby, ale může být i na různých nápisech nebo pamětních deskách připomínajících různé významné události. Dnes už se příliš nepoužívá, je to spíše historická záležitost.


Co je to Anno Domini? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Anno Domini? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Anno Domini se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: význam, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, co znamená, slovo, Latina, termín, Latina, terminologie, informace, přesný výraz, pojem, Anno Domini, co je to Anno Domini?, slovník


Pojem Anno Domini je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anno Domini? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anno Domini (zkratka A. D.) znamená latinsky „léta Páně“ (L. P.) a označuje letopočet od narození Krista. Vyskytuje se v historických křesťanských dokumentech, na nápisech apod. V češtině se běžně používá označení „našeho letopočtu“ (zkratka n. l.) nebo „po Kristu“ (po Kr.), případně „křesťanské éry“ ad.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Anno Domini na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anno Domini ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anno Domini ve Wikimedia Commons

Najít výraz Anno Domini ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Anno Domini ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Anno Domini ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anno Domini například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Anno Domini? resp. co přesně znamená slovo Anno Domini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anno Domini, odpověď na dotaz co je to Anno Domini?. Víte např. kdo to je Eva Green? Znáte a víte kdo je Rami Malek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Latina). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.