Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anno Domini. Co znamená odborný pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Co je to Anno Domini? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Anno Domini

Anno Domini čili Léta Páně, ve zkratce A.D., je údaj, který doprovází letopočet na stavbách. Bývá tak označen rok započetí stavby nebo dokončení stavby, ale může být i na různých nápisech nebo pamětních deskách připomínajících různé významné události. Dnes už se příliš nepoužívá, je to spíše historická záležitost.


Co je to Anno Domini? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anno Domini. Co znamená odborný pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Anno Domini je v sekci latina

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, pojem, slovník, co je to Anno Domini?, popis, co to je, definice, Anno Domini, termín, co znamená, terminus technicus, význam slova, formulace, názvosloví, latina, heslo, lexikon


Pojem Anno Domini je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Anno Domini?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anno Domini (zkratka A. D.) znamená latinsky „léta Páně“ (L. P.) a označuje letopočet od narození Krista. Vyskytuje se v historických křesťanských dokumentech, na nápisech apod. V češtině se běžně používá označení „našeho letopočtu“ (zkratka n. l.) nebo „po Kristu“ (po Kr.), případně „křesťanské éry“ ad.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Anno Domini ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Anno Domini ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Anno Domini ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anno Domini ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Anno Domini ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anno Domini ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anno Domini například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Anno Domini? resp. co je to Anno Domini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anno Domini, odpověď na dotaz co je to Anno Domini?. Víte např. kdo to je Buzna? Znáte a víte kdo je Kateřina Kristelová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než latina). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.