Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anno Domini. Co znamená odborný pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Co je to Anno Domini? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Anno Domini

Anno Domini čili Léta Páně, ve zkratce A.D., je údaj, který doprovází letopočet na stavbách. Bývá tak označen rok započetí stavby nebo dokončení stavby, ale může být i na různých nápisech nebo pamětních deskách připomínajících různé významné události. Dnes už se příliš nepoužívá, je to spíše historická záležitost.


Co je to Anno Domini? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anno Domini. Co znamená odborný pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Anno Domini? s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Anno Domini je v sekci latina

Klíčová slova: co je to Anno Domini?, definice pojmu, wiki, význam slova, názvosloví, slovník, terminologie, odborný výraz, popis, latina, slovo, lexikon, Anno Domini, přesný význam, význam pojmu, termín, formulace, co to je


Pojem Anno Domini je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anno Domini? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anno Domini (zkratka A. D.) znamená latinsky „léta Páně“ (L. P.) a označuje letopočet od narození Krista. Vyskytuje se v historických křesťanských dokumentech, na nápisech apod. V češtině se běžně používá označení „našeho letopočtu“ (zkratka n. l.) nebo „po Kristu“ (po Kr.), případně „křesťanské éry“ ad.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Anno Domini na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anno Domini ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Anno Domini ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Anno Domini ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Anno Domini ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Anno Domini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anno Domini například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Anno Domini? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anno Domini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anno Domini, odpověď na dotaz co je to Anno Domini?. Víte např. kdo to je Plánovač výroby? Znáte a víte kdo je Jiří Běhounek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než latina). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.