Co je to?
Definice výrazu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Co to je Kaizen? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kaizen

Firemní filozofie zaměřená na zlepšování výrobních procesů se na světlo světa dostala po skončení druhé světové války v japonských firmách. Hlavně se kaizen prosadil ve strojírenství a řízení podniků. Postupem času se tím nechalo ovlivnit i podnikání ve Spojených státech. Kaizen má pět základních elementů: disciplína, zlepšovací návrhy, týmový duch, nadstandartní morálka a kroužky kvality.


Co je to Kaizen? Význam slova, termín, Definice výrazu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kaizen? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kaizen je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: informace, formulace, vysvětlení, Filozofie, co to je, slovník, význam slova, význam, synonymum, heslo, Filozofie, terminus technicus, wiki, Kaizen, co je to Kaizen?, názvosloví, termín, přesný výraz


Pojem Kaizen je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kaizen? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kaizen (z japonštiny, "zlepšení" nebo "změna k lepšímu") odkazuje na filozofii či postupy při zlepšování procesů ve výrobě a to zejména ve strojírenství a řízení podniků. Kaizen byl prvně realizován v japonských firmách po 2. světové válce. Zčásti ovlivnil americké podnikání a řízení kvality výroby.
Podstata pojmu KAIZEN jednoduše znamená neustálé zlepšování. Japonští manažeři obecně tvrdí, že na prvním místě není zisk, ale kvalita, jelikož pokud se postaráte o kvalitu, tak zisk se zákonitě dostaví.

Více informací o slovu Kaizen doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Kaizen na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaizen ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Kaizen ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaizen ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kaizen na Google.cz

Hledat heslo Kaizen ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaizen například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kaizen? resp. co je to Kaizen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaizen, odpověď na dotaz co je to Kaizen?. Víte např. kdo to je Taxikář? Znáte a víte kdo je Sommelier? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.