Co je to?
Definice výrazu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Co to je Kaizen? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kaizen

Firemní filozofie zaměřená na zlepšování výrobních procesů se na světlo světa dostala po skončení druhé světové války v japonských firmách. Hlavně se kaizen prosadil ve strojírenství a řízení podniků. Postupem času se tím nechalo ovlivnit i podnikání ve Spojených státech. Kaizen má pět základních elementů: disciplína, zlepšovací návrhy, týmový duch, nadstandartní morálka a kroužky kvality.


Co je to Kaizen? Význam slova, termín, Definice výrazu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kaizen? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kaizen je v sekci Filozofie

Klíčová slova: wiki, termín, definice, názvosloví, co to je, pojem, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, slovo, informace, vysvětlení, co znamená, lexikon, význam, formulace, terminologie, popis


Pojem Kaizen je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kaizen? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaizen (z japonštiny, "zlepšení" nebo "změna k lepšímu") odkazuje na filozofii či postupy při zlepšování procesů ve výrobě a to zejména ve strojírenství a řízení podniků. Kaizen byl prvně realizován v japonských firmách po 2. světové válce. Zčásti ovlivnil americké podnikání a řízení kvality výroby.
Podstata pojmu KAIZEN jednoduše znamená neustálé zlepšování. Japonští manažeři obecně tvrdí, že na prvním místě není zisk, ale kvalita, jelikož pokud se postaráte o kvalitu, tak zisk se zákonitě dostaví.

Další zdroje informací o slovu Kaizen

Hledat pojem Kaizen ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaizen ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kaizen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kaizen na Google.cz

Zkusit najít slovo Kaizen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kaizen na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaizen například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kaizen? resp. co je to Kaizen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaizen, odpověď na dotaz co je to Kaizen?. Víte např. kdo to je Jiří Oberfalzer? Znáte a víte kdo je Suflér? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.