Co je to?
Definice výrazu, termínu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Co je Kaizen?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kaizen

Firemní filozofie zaměřená na zlepšování výrobních procesů se na světlo světa dostala po skončení druhé světové války v japonských firmách. Hlavně se kaizen prosadil ve strojírenství a řízení podniků. Postupem času se tím nechalo ovlivnit i podnikání ve Spojených státech. Kaizen má pět základních elementů: disciplína, zlepšovací návrhy, týmový duch, nadstandartní morálka a kroužky kvality.


Co je to Kaizen? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Kaizen je v kategorii filozofie

Klíčová slova: formulace, filozofie, co to je, heslo, význam pojmu, termín, informace, popis, lexikon, co znamená, odborný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, význam, přesný výraz, synonymum, filozofie


Pojem Kaizen je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kaizen? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaizen (z japonštiny, "zlepšení" nebo "změna k lepšímu") odkazuje na filozofii či postupy při zlepšování procesů ve výrobě a to zejména ve strojírenství a řízení podniků. Kaizen byl prvně realizován v japonských firmách po 2. světové válce. Zčásti ovlivnil americké podnikání a řízení kvality výroby.
Podstata pojmu KAIZEN jednoduše znamená neustálé zlepšování. Japonští manažeři obecně tvrdí, že na prvním místě není zisk, ale kvalita, jelikož pokud se postaráte o kvalitu, tak zisk se zákonitě dostaví.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít Kaizen na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Kaizen ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kaizen ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaizen ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaizen ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Kaizen ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaizen například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Kaizen? resp. co přesně označuje termín Kaizen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaizen, odpověď na dotaz co je to Kaizen?. Víte např. kdo to je James Watt? Znáte a víte kdo je Převor? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kaizen i v jiných kategoriích (než filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka rozjímá, kaizen, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.