Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Co je to Kaizen? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kaizen

Firemní filozofie zaměřená na zlepšování výrobních procesů se na světlo světa dostala po skončení druhé světové války v japonských firmách. Hlavně se kaizen prosadil ve strojírenství a řízení podniků. Postupem času se tím nechalo ovlivnit i podnikání ve Spojených státech. Kaizen má pět základních elementů: disciplína, zlepšovací návrhy, týmový duch, nadstandartní morálka a kroužky kvality.


Co je to Kaizen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kaizen s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Kaizen je v kategorii filozofie

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, terminologie, co to je, heslo, Kaizen, slovník, popis, slovo, význam slova, informace, co je to Kaizen?, význam pojmu, formulace, filozofie, odborný výraz, wiki, definice pojmu


Pojem Kaizen je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kaizen?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kaizen (z japonštiny, "zlepšení" nebo "změna k lepšímu") odkazuje na filozofii či postupy při zlepšování procesů ve výrobě a to zejména ve strojírenství a řízení podniků. Kaizen byl prvně realizován v japonských firmách po 2. světové válce. Zčásti ovlivnil americké podnikání a řízení kvality výroby.
Podstata pojmu KAIZEN jednoduše znamená neustálé zlepšování. Japonští manažeři obecně tvrdí, že na prvním místě není zisk, ale kvalita, jelikož pokud se postaráte o kvalitu, tak zisk se zákonitě dostaví.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Kaizen ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Kaizen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kaizen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kaizen na Youtube

Vyhledat termín Kaizen ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kaizen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaizen například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kaizen? resp. jaká je definice termínu Kaizen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaizen, odpověď na dotaz co je to Kaizen?. Víte např. kdo to je Alois Senefelder? Znáte a víte kdo je Převor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.