Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Co je to Kaizen? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kaizen

Firemní filozofie zaměřená na zlepšování výrobních procesů se na světlo světa dostala po skončení druhé světové války v japonských firmách. Hlavně se kaizen prosadil ve strojírenství a řízení podniků. Postupem času se tím nechalo ovlivnit i podnikání ve Spojených státech. Kaizen má pět základních elementů: disciplína, zlepšovací návrhy, týmový duch, nadstandartní morálka a kroužky kvality.


Co je to Kaizen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Kaizen můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kaizen je v kategorii filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Kaizen?, terminus technicus, co to je, informace, formulace, definice, wiki, termín, heslo, popis, filozofie, význam, názvosloví, pojem, význam slova, filozofie, slovník


Pojem Kaizen je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kaizen?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaizen (z japonštiny, "zlepšení" nebo "změna k lepšímu") odkazuje na filozofii či postupy při zlepšování procesů ve výrobě a to zejména ve strojírenství a řízení podniků. Kaizen byl prvně realizován v japonských firmách po 2. světové válce. Zčásti ovlivnil americké podnikání a řízení kvality výroby.
Podstata pojmu KAIZEN jednoduše znamená neustálé zlepšování. Japonští manažeři obecně tvrdí, že na prvním místě není zisk, ale kvalita, jelikož pokud se postaráte o kvalitu, tak zisk se zákonitě dostaví.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Kaizen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Kaizen ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kaizen na Youtube

Zkusit najít slovo Kaizen ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Kaizen ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaizen ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaizen například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte co to je Kaizen? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kaizen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaizen, odpověď na dotaz co je to Kaizen?. Víte např. kdo to je Pastor? Znáte a víte kdo je Převor? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kaizen i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.